Ползвате ли e-pay?

  • 4 173
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
Това ми е въпросът - ползвате ли e-pay, доволни ли сте? Влязох в сайта им, попрочетох някои неща, но искам да чуя и мнения, преди да реша окончателно, дали да им стана клиент.

# 1
  • София
  • Мнения: 35
Ползвам да,изобщо и не мисля да се редя на опашки за каквито и да било сметки всичко през e-pay.Доволна съм,нямам забележки  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 561
Ползвам поне от 2 години и съм много доволна. Забравих отдавна какво е да се редя на опашки Peace

# 3
  • Мнения: 4 841
Ползвам, много съм доволна. Като изключим това, че пести страшно много време и нерви, има още едно много голямо предимство - разбираш веднага за дължимата сметка. На мен ми се е случвало да платя, а да получа хартиения носител по пощата примерно две седмици по-късно, когато падежа на фактурата е вече изтекъл или всеки момент ще изтече...

# 4
  • Мнения: 4 514
Ползвам ePay. Отказвам се от хартиените си фактури, излишни са ми.

# 5
  • Мнения: 230
Мерси за отговорите. Аз също искам да се регистрирам по причините, които сте изтъкнали. Писнало ми е от редене по опашки - в тесни вмирисани коридори на бивши соц. сгради или студуване в дворове. Най-голямо облекчение ще получа обаче,от факта, че ще се елиминира контакта с малоумни и озлобени лелки, които не са чували за "customer service" и 21 век.( В пощата още ровят в клеясали и изпокъсани картонени кутии, вероятно от обувки, за да проверят, дали имаш запис, например и си придават важност все едно, че ще изстрелват ракета в космоса, с това което правят в момента.)

Направи ми впечатление, че в условията на договора беше споменато,че някои банки удържат  от своя страна такси за преводи, чрез ипей. Освен това мернах, че ако плащаш през макросметка, операцията е безплатна, не е така обаче, ако плащаш с виза, например. Нещо по въпроса?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 951
Кои карти, на кои банкови институции,важат в момента за плащане през e-pay?

# 7
  • Мнения: 54
Ползвам от около три години. Супер са.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 3 581
Мерси за отговорите. Аз също искам да се регистрирам по причините, които сте изтъкнали. Писнало ми е от редене по опашки - в тесни вмирисани коридори на бивши соц. сгради или студуване в дворове. Най-голямо облекчение ще получа обаче,от факта, че ще се елиминира контакта с малоумни и озлобени лелки, които не са чували за "customer service" и 21 век.( В пощата още ровят в клеясали и изпокъсани картонени кутии, вероятно от обувки, за да проверят, дали имаш запис, например и си придават важност все едно, че ще изстрелват ракета в космоса, с това което правят в момента.)

Направи ми впечатление, че в условията на договора беше споменато,че някои банки удържат  от своя страна такси за преводи, чрез ипей. Освен това мернах, че ако плащаш през макросметка, операцията е безплатна, не е така обаче, ако плащаш с виза, например. Нещо по въпроса?

През карта плащаш 0,80 ст на превод към друга банка. За битовите сметки няма такса. Макросметката я ползвам само  при зареждане на ваучери.
Иначе е много удобно - всички сметки си плащаш / без Булсатком Sad/ обаче има една подробност че н еможеш да плащаш частично по сметка - само пълния й размер

# 9
  • Мнения: 213
Ползвам. Много е удобно.
nellyr, за Булсатком трябва да влезеш в страницата на Булсатком, оттам в "цени", оттам в "плащане online" и автоматично те препраща към системата на e-pay. Докато открия, че така ставало, колко го търсих този Булсатком сред търговците в e-pay ...   Confused
   

# 10
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421

През карта плащаш 0,80 ст на превод към друга банка. За битовите сметки няма такса. Макросметката я ползвам само  при зареждане на ваучери.
Иначе е много удобно - всички сметки си плащаш / без Булсатком Sad/ обаче има една подробност че н еможеш да плащаш частично по сметка - само пълния й размер
[/quote]

ако се регистрираш на сайта на Булсатком може вече да си плащаш и таксата през e-pay Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 3 581
Момичета на сайта им пише че може само с Транскард  newsm78

Забележка: да се цитира номер на договора или номера на картата.
При превод в ЕВРО, комисионните са за сметка на абоната
- в Бизнес центровете на Булсатком.
За повече информация виж страница контакти
- чрез online плащане с кредитна карта Транскард.
За да платите натиснете тук.

# 12
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
https://payments.bulsat.com/package.php

eто от това място като влезеш с регистрация и си избереш какъв план ще платиш тидава възможност да платиш през e-pay от ноември месец плащаме така.

# 13
  • Мнения: 67
Ползвам от 2000 год. Отначало можеше да се плаща само едно две неща. В момента съм достигнала пълното щастие, плащам всичко от там, от битовите сметки до кабелни, интернет и GSM. Горещо препоръчвам

# 14
  • Мнения: 1 731
Ползвали сме.Предимство си е,но само за актуални сметки. Peace

# 15
  • софия
  • Мнения: 376
Ползвам от години, много съм доволна,нямала съм никакъв проблем.

# 16
  • Мнения: 940
Ползвам да,изобщо и не мисля да се редя на опашки за каквито и да било сметки всичко през e-pay.Доволна съм,нямам забележки  Peace

И аз така.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 581
https://payments.bulsat.com/package.php

eто от това място като влезеш с регистрация и си избереш какъв план ще платиш тидава възможност да платиш през e-pay от ноември месец плащаме така.

 ooooh! ама че съм застреляна - аз си мислех, че номер на карта е номера на дебитната или кредитната карта и трябва да се въведе тя - а то било номера на булсат картата. Аз иначе се мъча с ходене зо център на Булсатком всеки месец а то си имало цака - ами така е като не ги намирам в Търговци

# 18
  • Мнения: 476
Ползвам от 5г. Много е удобно, спестява ми ценно време.

# 19
  • Мнения: 1 941
Ползвам, много удобно...

# 20
  • София
  • Мнения: 2 521
И аз от 5-6 години вече плащам всички битови сметки през е-рау, данъците също,
зареждане на ваучери, банкови преводи ...... Огромно улеснение.
За данъците таксата е 80 ст.
За битовете сметки таксата е само 15 ст. при плащане с карта, а при плащане от микросметка - безплатно,
тя пък се захранва от карта също срещу 15 ст.

# 21
  • Мнения: 3 200
Здравейте!
Аз се регистрирах в ePay, но още не съм регистрирала дебитната си карта, нито микросметка, защото всъщност не ми е съвсем ясно - колкото повече чета, толкова повече се обърквам от страх да не сбъркам  Joy
Как всъщност е по-добре да се плаща - през дебитна карта или през микросметка?
Извинявам се за въпроса, вероятно е много тъп, но нещо не схващам смисъла на микросметката - тя се зарежда, парите в нея са само за плащане през ePay, сиреч - стоят блокирани.
А през карта - можеш да ги ползваш. Както при плащане през банкомат.
Така ли е, или нещо не съм разбрала.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 581
Здравейте!
Аз се регистрирах в ePay, но още не съм регистрирала дебитната си карта, нито микросметка, защото всъщност не ми е съвсем ясно - колкото повече чета, толкова повече се обърквам от страх да не сбъркам  Joy
Как всъщност е по-добре да се плаща - през дебитна карта или през микросметка?
Извинявам се за въпроса, вероятно е много тъп, но нещо не схващам смисъла на микросметката - тя се зарежда, парите в нея са само за плащане през ePay, сиреч - стоят блокирани.
А през карта - можеш да ги ползваш. Както при плащане през банкомат.
Така ли е, или нещо не съм разбрала.

Според мен стоят блокирани - поне аз като съм зареждала заради ваучери не видях да се връщат обратно в картата. Иначе по-нагоре прочетох за такса от 0.15 ст при плащане на битови сметки. На мен не ми взимат никаква такса - може би пък и зависи от банката иззала картата

# 23
  • Мнения: 3 200
Благодаря, Нели!
Реших да регистрирам картата си. Утре ще я активирам.

# 24
  • Мнения: 222
За по-голяма сигурност си направи смс код. Той е времен получава се само на твоя телефон и служи за потвърждение на транзакцията.
Сумата за него се взема от сметката а не от картата . Според мен това е една причина да държиш пари в сметката . Другата е че от картата имаш лимит а от сметката нямаш. Зависи за какво ще я ползваш.

# 25
  • Мнения: 2 759
                         И аз при доволните  Peace. Плащам всичко в София, плащам и сметки в провинцията, плащам данъци, купувам си билети, пазарувам доста неща. Не съм пуснала смс известяване, но съм с някакви сертификати.

# 26
  • Мнения: 230
Ползвам от 2000 год. Отначало можеше да се плаща само едно две неща. В момента съм достигнала пълното щастие, плащам всичко от там, от битовите сметки до кабелни, интернет и GSM. Горещо препоръчвам

Ето, това изказване много ме нави! И аз буквално очаквам да се чудя, защо не съм се организирала по рано да ползвам тези блага.

Благодаря на всички за бързото включване! Явно ще стартирам с данъците, което ще ме направи супер доволна, като гледам какви опашки се вият.

# 27
  • Мнения: 2 759
...Явно ще стартирам с данъците...
                         В такъв случай си прочети малките буквички отдолу на данъчното известие дали имаш отстъпки за внасяне на цялата сума и тогава внеси  Peace.

# 28
  • Мнения: 4 514

За данъците таксата е 80 ст.
За битовете сметки таксата е само 15 ст. при плащане с карта, а при плащане от микросметка - безплатно,
тя пък се захранва от карта също срещу 15 ст.
Тъкмо влязох да задам тези въпроси и вече виждам отговорите. Благодаря за информацията!

# 29
  • Мнения: 230
Вижте, какво копирах от сайта на ипей:
" При плащане в Интернет с национални дебитни карти с логото на Борика, не дължите никакви такси и комисионни към ePay.bg!"

Моята карта е на ПИБ  и няма знак на Борика. Значи, няма да е съвсем безплатно и за останалите услуги (за данъците е ясно, че е 80 ст. на транзакция). Някой друг с карта на ПИБ или от банка, която не работи с Борика?

# 30
  • Мнения: 2 759
...Моята карта е на ПИБ...
                         Не дължиш нищо на ипей за плащането на сметки и т.н.т.. Само банката си взима парички. Аз мислех, че само ОББ не работят с Борика? Или беше обратно?

# 31
  • Мнения: 10
Това ми е въпросът - ползвате ли e-pay, доволни ли сте? Влязох в сайта им, попрочетох някои неща, но искам да чуя и мнения, преди да реша окончателно, дали да им стана клиент.
Ако говориш за epay.bg - перфектни са! Нямат грешка. Wink Вече 2 години си плащам половината сметки през техния сайт, вкл. и нета. И да пазаруваш можеш - за голяма част от хардуера на компютъра ми, не съм се мръднал от стола: поръчвам го онлайн, плащам го онлайн, пристига с куриер.

# 32
  • Мнения: 2 716
Дайте линк  Praynig
Нещо не се справям с потока информация  Blush
Мислех си, че трябва да отида до банката за да ми извадят такава карта.

# 33
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
https://www.epay.bg/?page=front&p=front_wiki&wpage=help_bg

# 34
  • Мнения: 230
...Моята карта е на ПИБ...
                         Не дължиш нищо на ипей за плащането на сметки и т.н.т.. Само банката си взима парички. Аз мислех, че само ОББ не работят с Борика? Или беше обратно?

Оказва се, че не е така. Открих инфо в сайта. Хубавото е, че таксата, дължима към ипей е по малко от процент. Вероятно, към банката- също. Ето:

Плащане с Микросметка*    БЕЗПЛАТНО 
 Плащане с банкова карта:     
  - С карта Maestro    БЕЗПЛАТНО 
  - С карта Visa/Visa Electron/MasterCard, издадена от българска банка    0.65 % от сумата 
  - С карта Visa/Visa Electron/MasterCard, издадена от чужда банка    2.9% от сумата 

Забележки:

Плащане с карти VISA Electron, издадени от Централна кооперативна банка (номерът на картата, започва с 421634), Юнионбанк (413889), ПроКредит Банк (България) (426082), Стопанска и инвестиционна банка (487098, 487099), ТБ Алианц България (424982) - БЕЗПЛАТНО
Банката - издател на картата може да начислява такса за всяка операция с карта. Допълнителна информация може да се получи от банката.


# 35
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Да помоля за линк че го "загубих"  и сега нещо не го намирам  Crazy където пише как може да се активира картата и без банкомат т.е.  по електронен път

Мерси
предварително  Hug

# 36
  • Мнения: 10
Дайте линк  Praynig
Нещо не се справям с потока информация  Blush
Мислех си, че трябва да отида до банката за да ми извадят такава карта.
Не. Ако вече имаш дебитна карта си правиш регистрация в сайта: https://www.epay.bg/reg/
След това ще получиш от самите тях един код. Взимаш го тоя код, отиваш до банкомата (може и да не е на твоята банка; банкоматите на Пощенска банка имат такава опция) и следваш инструкциите, които си получила заедно с кода. През банкомата се плаща еднократно 1 левче (поне преди 2 години беше левче, сега не знам колко е) и с това регистрацията ти е приключила. От там нататък плащаш онлайн през сайта www.epay.bg . Wink

# 37
  • Мнения: 2 716
Няма ли как да стане без банкомат ?
Лутам се 30 минути вече.
Направих си регистрация.
Даже ми показа колко дължа по някои сметки  Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 2 521
Няма ли как да стане без банкомат ?
Лутам се 30 минути вече.
Направих си регистрация.
Даже ми показа колко дължа по някои сметки  Wink
Няма.
Започваш регистрацията на картата чрез една процедура от е-рау,
която приключва на банкамат с картата. И доколкото помня имаш 24 часа
да я изпълниш. По време на регистрацията на банкомата като си, се изпълнява
пробна транзакция, при което ти вземат 1 лев. А бе ...... четеш и действаш, малко е сложно,
но не е неизпълнимо. Ти все пак не си оная леля от една реклама за моята интернет революция .....

И аз съм с дебитна карта МАЕСТРО на ПИБ, таксите са по 15 ст за плащане на битова сметка,
но тази такса е за банката, а не за е-рау.

# 39
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Няма ли как да стане без банкомат ?
Лутам се 30 минути вече.
Направих си регистрация.
Даже ми показа колко дължа по някои сметки  Wink
има, някъде четох в сайта че може и без ама пусто сега не мога да открия къде точно го пише  ooooh!

# 40
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
май бъркам  Embarassed

# 41
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Етооооооооооо май това е търсения линк https://www.epay.bg/?page=front&p=front_ad_12_izvlechenie

# 42
  • Мнения: 2 716
Нищо.
Ще се регистрирам от банкомат.
Благодаря на всички   bouquet

# 43
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Знаток

ето https://www.epay.bg/?page=front&p=front_ad_12_izvlechenie  Peace

# 44
  • Мнения: 2 716
Благодаря ДЕС!
Обаче ще трябва да мина през банкомата. Картата ми не е Виза или Мастеркард  Confused

# 45
  • Мнения: 494
Недостатък на e-pay е, че не може да платиш частично, т.е. ако си наследил сметка за вода да речем не може да платиш този месец 20лв, другия 50лв, това е възможно само на каса.

# 46
  • Мнения: 5 370
Ne, не ползвам, не виждам сми.

като застана след малко пред банкомата и като ги подпукам....4 сметки плащам накуп.
Ток, вода, ГСМ, стационарен.....

# 47
  • Мнения: 2 978
Недостатък на e-pay е, че не може да платиш частично, т.е. ако си наследил сметка за вода да речем не може да платиш този месец 20лв, другия 50лв, това е възможно само на каса.


Хм, мисля, че май можеше. newsm78

Не става ли като се пусне платежно с номера на абоната и т.н.?
И като го изчистят от при тях, от другият месец си плащаш на чисто всичко.

# 48
  • Мнения: 2 759
...И аз съм с дебитна карта МАЕСТРО на ПИБ, таксите са по 15 ст за плащане на битова сметка,
но тази такса е за банката, а не за е-рау...
                        Peace. И аз сигурно съм с такава. Но знам, че от ипей не ми взимат нищо за плащане на сметки. Тук-там по трансферите може и да се облажват, но вече не си спомням всички трансфери. Имаше време, когато всичко си следях. За данъците знам, че повече от обикновено ми взеха.

# 49
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Всички сметки плащаме чрез е- пей.  Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 2 521
Ne, не ползвам, не виждам сми.

като застана след малко пред банкомата и като ги подпукам....4 сметки плащам накуп.
Ток, вода, ГСМ, стационарен.....

И така е удобно, но според мен не толкова, като да си пред рс-то си.
И банкоматите са опасни,  все ще се намери някой хакер
да мушне нещо и ти изкопира картата. Идеята е самата карта
да се пъха в банкомат колкото се може по-малко.
А в е-рау даже можеш и SMS-защита да си пуснеш.

# 51
  • Мнения: 230
Ne, не ползвам, не виждам сми.

като застана след малко пред банкомата и като ги подпукам....4 сметки плащам накуп.
Ток, вода, ГСМ, стационарен.....

A зa данъците, чакаш ли?

# 52
  • Мнения: 5 370
Не разбирам, за данъците?
Не, тях не ги плащам аз. Признавам.
Алфа Бета-аз си имам СМС оповестяване за всичките ми карти, пищи дори само при проверка.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 521

Алфа Бета-аз си имам СМС оповестяване за всичките ми карти, пищи дори само при проверка.
А за говорех за друга СМС защита - при плащане в е-рау.
Иначе и за картата имам СМС-известяване, но какво от това,
че разбираш, че в момента някой друг ти тегли от картата,
която си е в твойта чанта, но е изкопирана на някой банкомат.
В най-добрия случай губиш 400 лв.

# 54
  • Мнения: 2 716
Да се похваля: едната ми карта е "отхвърлена. провери банка", а другата "банката не подържа тази услуга"  Crazy
Язък за барута.

# 55
  • Мнения: 4 916
Да се похваля: едната ми карта е "отхвърлена. провери банка", а другата "банката не подържа тази услуга"  Crazy
Язък за барута.

Обади се в банката и питай защо ти отхвърля картата.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 521
Да се похваля: едната ми карта е "отхвърлена. провери банка", а другата "банката не подържа тази услуга"  Crazy
Язък за барута.
Имаш ли пари в картата?
Изчете ли какви карти и към кои банки може?

# 57
  • Мнения: 3 200
Днес си регистрирах и картата... сега остава да се престраша да почна да плащам.  Joy
Ще почна с някоя малка сметка - да видя, че не хапе.

# 58
  • Мнения: 2 716
Нищо не изчетох.
Оказва се, че и двете банки,  които ползвам, не работят с Интернет  Flutter Rolling Eyes (така изглеждаха служителките)
Няма да ставам клиент на всички банки.
Край на моето електронно банкирене  Joy

# 59
  • Мнения: 11
Аз също ползвам e-pay и съм много доволна, но при регистрацията си въведох, че искам опция да получавам известия за сметките на email адреса. Сега се чудя как да се откажа. Някой може ли да помогне?

Общи условия

Активация на акаунт