Притеснявате ли се, че изоставате от работа покрай майчинството?

  • 1 519
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Не знам как е при вас, но моят работодател днес (и преди го е казвал де), че не толерира майчинството, защото това само му създава проблеми!  #Cussing out
Майката щяла да отсътства от работа, когато детето се разболее, а това за него било проблем...
Дори ако някое от момичета в работата ще се зажени и евентуално забременее - направо вън!
При него имало правила, нямало пет-шест, не можело така, ала-бала...
С една дума, сега моята уж донякъде сигурна работа е под голям въпрос. А преди 3 месеца ми предлагаше повишение като се връна ! #Crazy
Хем съм била ценен кадр, не съм била за изпускане - хем съм проблем, по-точно, детето ми е проблем! #Cussing out
И как ще искат жените да раждат при такова положение, след като са застрашени да изгубят работата си, а да си без работа, особено ако си на квартира, както съм аз, си е направо... Нямам думи!

# 31
  • Мнения: 2 950
Не мога да повярвам! Защо трябва да са такива тези шефове - като че ли техните майки не са отсъствали от работа заради техните сополи и кашлици?!

# 32
  • Мнения: 3 367
здр,
да,притеснявах/м се ,затова и си седях в къщи само 6 седмици..сега отново планирам да са толкова..изкл'чително много зависи от гледна точка,тип работа,какво си вложил, кьде си и какъв е социалния контекст и пр..не може да се генерализира,за нас този варянт сработи добре,макар и да има своите слаби страни..
Анна

# 33
  • Мнения: X
Притеснявах се и то много! Детето нямаше годинка, когато го оставих на баба му на 300 км. от тук. Направо бях психясала - не ни стигаха парите дори да си покрием  сметките! Да, наистина много пари изкарах за един месец, и половината дадох за пътни - всяка седмица ходих да си я видя. На последното отиване си прибрах детето, изтърсих се с нея в работата и напуснах. Три месеца по-късно я дадох на ясли, започнах работа и всичко си дойде на мястото. Имах самочувствие, че съм пълноценна личност, а детето беше щастливо да е с толкова деца на неговата възраст и  отиваше на ясли с усмивка.

Относно шефовете - единия се опита да ме изнудва и да не ми плаща цяла заплата, като разбра, че съм бременна. Не се оставих - напуснах, намерих си друга работа, но без договор. Така че нямаше къде да се върна след раждането. Но... момичете, поне в едно можете да сте сигурни - след като сте се справили с поне едно бебе, със сигурност можете да се справите с всяка работа! Успех!

# 34
  • Мнения: 8 769
Не знам как е при вас, но моят работодател днес (и преди го е казвал де), че не толерира майчинството, защото това само му създава проблеми!  #Cussing out
Майката щяла да отсътства от работа, когато детето се разболее, а това за него било проблем...
Дори ако някое от момичета в работата ще се зажени и евентуално забременее - направо вън!
При него имало правила, нямало пет-шест, не можело така, ала-бала...
Тоя твой работодател е изрод. Заслужава никога да не се сдобие с дете! Кретен долен! #2gunfire

# 35
  • Мнения: 844
Не знам как е при вас, но моят работодател днес (и преди го е казвал де), че не толерира майчинството, защото това само му създава проблеми!  #Cussing out
Майката щяла да отсътства от работа, когато детето се разболее, а това за него било проблем...
Дори ако някое от момичета в работата ще се зажени и евентуално забременее - направо вън!
При него имало правила, нямало пет-шест, не можело така, ала-бала...
Тоя твой работодател е изрод. Заслужава никога да не се сдобие с дете! Кретен долен! #2gunfire
#Shocked #Shocked #Shocked #ShockedУЖАСССССССС! ПРАВА Е ТУФКА!

# 36
  • Мнения: 410
Не знам как е при вас, но моят работодател днес (и преди го е казвал де), че не толерира майчинството, защото това само му създава проблеми! #Cussing out
Майката щяла да отсътства от работа, когато детето се разболее, а това за него било проблем...
Дори ако някое от момичета в работата ще се зажени и евентуално забременее - направо вън!
При него имало правила, нямало пет-шест, не можело така, ала-бала...
С една дума, сега моята уж донякъде сигурна работа е под голям въпрос. А преди 3 месеца ми предлагаше повишение като се връна ! #Crazy
Хем съм била ценен кадр, не съм била за изпускане - хем съм проблем, по-точно, детето ми е проблем! #Cussing out
И как ще искат жените да раждат при такова положение, след като са застрашени да изгубят работата си, а да си без работа, особено ако си на квартира, както съм аз, си е направо... Нямам думи!
не зная, но при нас това е невъзможно. 100 на 100 са ни осъдили в такъв случай! Сигурна съм, че можеш да го осъдиш.
като всички искат млад и представителен екип, винаги идва момент на майчинство!

# 37
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Не знам как е при вас, но моят работодател днес (и преди го е казвал де), че не толерира майчинството, защото това само му създава проблеми!  #Cussing out
Майката щяла да отсътства от работа, когато детето се разболее, а това за него било проблем...
Дори ако някое от момичета в работата ще се зажени и евентуално забременее - направо вън!
При него имало правила, нямало пет-шест, не можело така, ала-бала...
Тоя твой работодател е изрод. Заслужава никога да не се сдобие с дете! Кретен долен! #2gunfire

Арменец е.  newsm78
А деца със сигурност няма да има, инак жена му е млада, към 33 год., ама доколкото разбрах нещо се е случило навремето, но не знам какво.
Иначе той лично много обича децата, страшно им се радва (за разлика от жена му, тя е по-студена), но ако нещо му пречи на бизнеса - забравя за всичко.

# 38
  • Plovdiv
  • Мнения: 547
Разбрах от първият път,че всичко се нормализира бързо след като се върнах на работа.Както и бързо се свиква с нововъвединията.Трудно ми беше да се разделя с детенце,даже и след 2 годишно седене в къщи.Но при нас нямаше,кой да го гледа, а яслите не ме устройваха с работното си време/аз работя на смени/.Главното е ,че не исках да пропускам най-важните моменти от развитието му.Може би месец след като се върнах на работа,всички вече бяха забравили,че ме е нямало 2 години. Grinning
На мен ми беше по-трудно,но при всички е така с работа и дете.Сега още не съм решила как ще постъпя.Но имам време да обмисля всичко. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт