дава ли се антибиотик след секцио?

  • 6 236
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 341
И двата пъти приемах венозно антибиотик. първиятпът сутрин и вечер - 5 дена, вториятпът 2 ли  бяха 3 ли бяха приема (дават  го на всички родили секцио в Шейново)  И двата пъти кърмих. Излишно питах дали може, казаха, че антибиотика, който изписват може  да се кърми

# 31
  • Мнения: 306
пих антибиотик. кърмата ми слезе на 4-я ден, кърмя успешно 4 месеца и половина. и между другото не мисля, че има връзка между начина на раждане и слизането на кърмата...

# 32
  • Мнения: 1 341
ами според мен на раждалите секцио им слиза по-късно кърмата. И на мен чак на четвъртия ден  ми слезна и с  двете раждания. Но  пък първото дете го кърмих две годинии половина....

# 33
  • Мнения: 11 003
След секциото не са ми давали антибиотик под никаква форма. Кърмата ми слезе на следващия ден и вече 2 години кърмя успешно.

# 34
  • Мнения: 2 376
ами, това ми е въпроса.
и как става с кърменето?
то и без друго при секцио май кърмата по-късно идва, та и ако се дава АБ и не може да се кърми, как става после с бебето като свикне с биберон newsm78
Колкото повече  слагаш  бебето да  суче толкова по-бързо  ще  дойде кърмата.  Ако все  пак  нямаш  избор итрябва  да  дадеш  шише,  последователността е  първо  на гърда  и после  шише.  Освен  от  биберон  можеш,  да  дохранваш  например  с пипетка, така  бебето няма да  свикне с  биберон.  Според  мен  най-доброто,  което  можеш  да направиш  е да  слагаш  бебето на  гърда винаги,  когато  поиска.
Има достатъчно много   антибиотици, които са  съвместими  с кърменето, настоявай  при   нужда да  ти предпишат  такива.

Общи условия

Активация на акаунт