Строители измамници-да напрашим нещо!!!!

  • 2 221
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте мили мами,
Преди 2 години когато решихме да си имаме бебче със съпруга ми купихме нов апартамент на зелено за да  живеем тримата.Не че искахме да е по-евтино,но тогава всичко в София се разграбваше.Апартаментът трябваше да е готов август миналата година.Още не живеем в него.Плащаме огромен ипотечен кредит.Купили сме всичко за новото жилище и то седи струпано на склад . Ние ходим да си го гледаме всеки ден и се обаждаме на строителя с молби и заплахи.Детето расте в мръсотия и теснотия.Всички сме натъпкани като говеда в една стая.
Не издържаме повече!!!!!!!!!!!!!
Сигурна съм, че много млади семейства като нас са се доверили на тези мошеници -строителите.Стига сме си мълчали и сме търпяли.Ние сме изпратили писма до всички медии.Искаме да има гласност по този проблем.Защо когато си купиш кисело мляко от 70ст. с хлебарка вътре те дават по новините,а когато дадеш повече пари отколкото можеш да платиш за 1 живот, и насреща не получиш нищо, не е проблем.За плащане на неустойки строителят категорично каза "НЕ".
Нека да има обществен натиск, така че който е закъснял да си плати ,а който не може да плати да бъде изхвърлен от пазара за да не страдат повече млади хора.
Ако има и други с такъв проблем ще се радвам да се свържат с мен за да действаме.
Естествено за строителят ще има съд.Наели сме адвокат.Но нормалният начин е той доброволно да ни плати дължимото по договора.Защото аз, като си купя нещо си го плащам веднага ,а не след като ме осъдят за да си вземат парите.
Благодаря предварително на всички които ще се отзоват.

# 1
  • Мнения: 156
аз също имам подобрен проблем, но ситуацията далеч не е толкова тежка. в смисъл, живеем там и всичко е почти завършено, но нямаме акт 16 от две години и имаме страхотни проблеми с тока. много е заплетено да го обяснявам, но е голям зор.

# 2
  • Мнения: 8 999
Съчувствам ти и се надявам проблемът да се реши скоро и да е във ваша полза! За жалост измамници в България има във всяка област. И не само в България, де. Ужилени има навсякъде по света, защото и измамниците са навсякъде.
А другите собственици във вашата сграда на какво мнение са, те ще повдигат ли обвинение към строителя? Обединете се с тях, безсмислено е да търсиш съдействие сред бъдещи новодомци, измамени от други строители.

# 3
  • Мнения: 20
Другите новодомци не можем да ги открием, защото единствено строителят знае техните координати.
Добре, защо да не може да се направи нещо като промяна в наредбите или регулацията на този бранш при положение,че пострадалите са толкова много и става въпрос за толкова големи суми.Пак ми звучи като всеки да се спасява.Е ,не че не го очаквам ,но си мислих, че колкото повече хора се обединят толкова по -бързо се решава деденият проблем.Как може хиляди хора да живечт незаконно в строежи?

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
колкото повече хора се обединят толкова по -бързо се решава деденият проблем.Как може хиляди хора да живечт незаконно в строежи?

да това е така. Но нали знаеш ние живеем в страната на абсурдите. Винаги ми е било чудно какво търпение има българина. Навсякъде има измами, но хората имат стабилни закони. А при нас има все по някоя вратичка, която се използва много умело. Аз лично те съветвам да се помъчиш да откриеш другите пострадали новодомци и заедно да вдигнете шум по въпроса. Опитай и с медиите ако трябва. Успех!

# 5
  • Мнения: 4 380
Срокове и неустойки не се ли уговарят в договорите? И ако не, защо купувате без гаранции?

# 6
  • Мнения: 1 427
Пусни обяви по местните медии,за да успеете да се свържете с другите собственици. На какъв етап е строежът,имате ли нотариален акт за собственост?
Лошото е,че ако заведете дело,на строителя ще бъдат замразени ресурсите и тогава пък съвсем нищо няма да довърши Sad

# 7
  • Мнения: 20
Здрасти,
Ние имаме неустойки по договора  и слава богу строежът е напълно завършен,имаме и нот.акт.Само че май няма оканчателна партида за ток или има някакъв друг проблем с документите за който ние не знаем.Понеже сме в София, не ми се вярва да успеем да намерим другите собствници с обяви ,но съм отворена за различни идеи:)
Проблемът е,че никой не може да го накара да си оправи документите в срок или да си ни плати неустойките.Ще ходим на съд,но защо ли..... нямам вяра  в правосъдито.Ако има други хора с подобен проблем от София ще е добре всички заедно да излезем в медиите.Просто това не е мой личен проблем случва се на изключително много хора.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 984
Наскоро имаше сходна тема в Дом и семейство. Посочи поне името на строителя и къде се намира сградата, някой може да разпознае себе си... Успех!

# 9
  • Мнения: 1 477
Имаме сщия проблем с нашия строител.Лошото при нас е,че купихме апартамент в строеж от прекупвач,а не директно от строителната фирма.Съответно наследихме клаузите от предварителния договор.Консултирахме се с адвокат и неустойки явно няма да има.Така да се каже тези измамници си връзват гащите здраво преди да  правят нещо.Сега не ни остава нищо освен да чакаме слънчевия ден,в който ще завърши проекта си.Успех   bouquet

# 10
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 26
Здравей toothworm, ние в нашата кооперация си оставяхме бележки с телефоните и имената около праговете на вратите.

Дано всичко се оправи някак си. Късмет!

# 11
  • Мнения: 1 427
Щом строежът е завършен,положението ви не е толкова зле. Документацията наистина отнема много време и в интерес на истината,вината не е само на строителите. Особено Енергото са  #Cussing out Ние чакахме да ни пуснат тока 1 година след А15 ! А самите партиди излязоха 2-3 месеца след А16.
Говорете със строителя да ви пусне поне да си правите довършителните ремонти,а може и на времянка да живеете няколко месеца.

# 12
  • MJF
  • Мнения: 8 565
toothworm , ние когато не се познавахме а имахме проблеми с ивеститора се свързахме един с  друг чрез  бележки по етажите, вратите на апартаментите и оставени на пазача на строежа.дано успеете да се съберете , че до нищо ефективно не води борбата на всеки собственик отделно с инвеститора.  рано или късно ще се разбере , че проблемите на собствениците са подобни.
в този подфорум има доста писано и съвети какво да се прави.
 Rage наистина има много излъгани.

# 13
  • Мнения: 183
Здравейте и от мен Simple Smile
и аз имам същия проблем като вас и искам да споделя моите неволи.Аз също взех жилището на зелено и изплащам кредит.Лошото при мен е, че платих цялата сума накуп.Сега съм изцяло в ръцете на некоректния ми строител.Въпреки, че договорът ми е добре направен и изрично е написано,че след обявеният срок за предаване на обекта с право на ползване/което е акт 16/,продавача се задължава да плаща неустойка на купувача,това не се случи.Една приятелка ме свърза с доста добра адвокатка.От нея разбрах,че задължително първо се праща нотариална покана на строителя,с цел да си плати задълженията доброволно.Едва след това може да се заведе съдебен иск,НО само за сумата която той ви дължи към момента на подаване на молбата.Т.е за всички останали суми,ако той отново  откаже да плаща ще трябва да се минава по процедурата описана по горе.А въпросната процедура може да се точи с години.Посъветваха ме да изчакам да излезне акт 16 wait и едва тогава,ако все още държа да заведа дело за неустойката и пропуснатите ползи  Angry.Има и нещо друго,че в този случай може да се поиска запор на имуществото на строителя и тогава дори и да се точи делото с години вие ще сте си в новото жилище и няма да се притеснявате кога ще го завърши.Вярно не е голяма утеха,но както се оказа закона по никакъв начин не защитава купувачите.Да вярно ние имаме договор,който би трябвало да значи нещо,но на практика не е точно така.И за да е пълен пейзажът - малко са адвокатите,които се заемат с такива "мижави" случай,защото колкото по голяма е сумата на иска,толкова по-голям е техният хонорар.Жалко, но факт!!!
Така,че мили дами докато не се направи промяна,да се уреждат тези спорове,по някаква съкратена процедура и то в полза на купувача, няма оправия.

# 14
  • Мнения: 20
Благодаря на всички отзовали се:D
Днес взех нотариалните актове на всички собственици от "Агенцията по вписвания".Има адрес по лична карта от утре ще звъним.Пратихме нотариална покана.И се свързахме с телевизия.Ще му звъннат утре да му кажат че ще има предаване.Ако някой от вас е успял да получи неустойка по някакъв начин или да осъди строител нека сподели.А аз продължавам да твърдя че са нужни промени в законодателството във тази връзка.Ао повече хора се обединят вярвам,че и това може да се случи.

Общи условия

Активация на акаунт