Намаляване на кърмата след болест

  • 1 095
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 541
Пускам темата да ми вдъхнете малко кураж и да ми дадете съвет.
Цялото семейство се натръшкахме със стомашно-чревен вирус с всичките му екстри. На мен само ми се гадеше, имах температура и малко разтройство. В цялата суматоха да оправям сина, който беше доста зле напълно забравих да ям, а и както казах и не ми беше добре.
Резултатът е намаляване на кърмата, а вечер май съвсем я няма. Вчера додах замразена кърма, защото доста плачеше - изпи 100мл. от шишето, от мен нямам идея колко, но си заспа блажено.
Предприети мерки - днес цял ден лежим в леглото и я кърмя. Кърмя я през нощта колкото мога - вчера я будих. (Може би и част от проблема е, че тя започна да яде към 8,30 - 9,00 и след това да се буди чак към 7.30 - 8.00 на следващата сутрин.... Уффф, много хубаво така беее, хич не ми се кърми през нощта...), та както и да е , опитвам се да върна нощното, или поне докато си върна кърмата Rolling Eyes
През деня пак ми виси доста на циците, пия чай на ХИп и ям бадеми. Почнах и храна да ям... След дъжд качулка.. Confused
Та въпроса ми е  да се занимавам ли с всичките "успокоителни за мама" неща, като жито, и какво ли още не за увеличаване на кърма или да си се кърмим само, здрава храна и почивка,... а и нощното го забравих....  ooooh!
Дайте идеи, пропускам ли нещо или да стискам зъби и да съм упорита?
Ааа, и за колко дни би трябвало, ако всичко е наред да ми се възвърне лактацията?
Имам 7 дози замразена кърма за вечер, така че ако до 1 седмица не се оправим..... но ето тази вечер не я дохраних, въпреки че не и стигна и мрънкаше, залисах я и сега спи в хола ...

# 1
  • Мнения: 11 052
Всичко е наред, но пий много течности.
Не само заради кърменето, но и защото ти си се обезводнила. За 3-4 дни би трябвало да се оправи, ама сакън, не я оставяй да прави 12-часова пауза на тоя етап...

# 2
  • Мнения: 1 541
Сега в никакъв случай няма да я оставя, но подозирам, че ще ми кажете и след като се оправят нещата да намаля тази пауза... Tired
Малко и се получават храненията - сутрин са повечко докато станем 2, после още едно преди да излезем в 10, после 13, после 17, после 20,30 и това е - станаха 6 най - много...
Нали уж на поискване, значи когато бебето иска ....

# 3
  • Мнения: 3 718
А има ли промяна в количеството напишкани пелени? А в нааканите? Тя изкара ли вируса или и се размина?
Може би и това, че си била притеснена е действало негативно върху рефлекса на потичане на млякото, това пък допълнително може да е изнервило бебето ти.
Мисля, че естествено ще се увеличи лактацията, но не забравяй да се храниш и приемай течности. Може би супички ще ти се отразят добре, пресни сокове също. На първо време можеш да и предлагаш гърда по на често през деня. Опитвай пак да даваш предимно гърда, защото пиейки замразената кърма тя не стимулира производството на кърма. Но би трябвало постепенно всичко да се нареди. . Не мога да ти кажа за колко време, но се настрой позитивно, храни се и остави момичето ти да свърши останалото  Simple Smile

# 4
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 297
на мен ми се струва голяма паузата за толкова малко бебе. взми си  илактогонен чай. течностите са по-важни от храната...

# 5
  • Мнения: 122
Здравей, аз да разкажа моя случай за успокоение Simple Smile Изкарах 14 дни с бъбречно възпаление (пиелонефрит) без да изпия каквото и да е лекарство (само хомеопатични и билки). През това време темепературата ми варираше от 37.7 до 40 градуса и се хранех по 1 на ден(супа, препечена филия или плод...), когато беше най-ниска температурата и не ми се гадеше толкова. Отслабнах с няколко кг и бях добре 4 дни и след това ме повтори за още 10, в които бях на антибиотици Sad 5 дни бях с темп около 40 градуса и почти без храна. Когато отидох да ми сложат абокат, не можаха да ми намерят вена (а по принцип са ми страшно изпъкнали, защото спортувам). Така се бях съсухрила, че като си хванех зърното на гърдата и го преместех на някъде, там си оставаше. Но през цялото време пиех страшно много вода (може би към 6 литра на ден) и бебето си сучеше когато иска, даже гледах да не е на повече от 2 часа и през нощта също по много пъти. Ами, оцелях, слава Богу и кърмата ми също Simple Smile Сега огладнявам много начесто и гледам да се храня здравословно и да пия течности. И ти наблегни на това и в комбинация с кърмене смятам,  че ще се справите Simple Smile Успех !  Hug

# 6
  • Мнения: 322
Точно този вирус го изкарахме и аз и малката Калина, аз се опавих преди 3-4 дни, иначе 6 дни се изцедих, свалих 3 кг, беше отвратително. Тъкмо мислех, че няма да се справя този път и купих АМ  Embarassed (бях отчаяна, малката искаше, а мляко-няма), защото кърмата почти изчезна, и слава богу се пооправих. За два дни кърмене през 2 часа и едно, две нощни нещата веднага си дойдоха на мястото без допълнителни стимуланти. Всичко ще си дойде на мястото.
Добре ми звучи тази нощна пауза  Embarassed, ние повече от 4 часа не сме издържали, ама вече свикнах, а при твоето бебче май наистина е хубаво поне веднъж нощем да папка.

# 7
  • Мнения: 1 541
Здравей, аз да разкажа моя случай за успокоение Simple Smile
бррр, това звучи ужаснооо...
Ние се подобряваме с всеки ден, но вечер има още какво да се желае....
Паузата е пауза мечта, нали? Дори и сега я будя, за да яде...

Общи условия

Активация на акаунт