7,5 месеца безпроблемно кърмене и сега -мастит

  • 13 066
  • 102
  •   1
Отговори
# 30
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
брит, изрежи си зелво листенце с големината на бучката и го сложи върху нея. продължи и с лецитина, нали?
лактофлор трябва да е на капсули, а не на таблетки за смучене и се пие 3х2 капсули, по време на храна.
не е толкова голяма грешка според мен АБ, щом не спада температурата.
стискам палци бързо да се оправиш.

# 31
  • Мнения: 2 376
Аз на таблетки го взех, много грозни ми се виждат, за да са за смучене  newsm78, мислех да ги гълтам.
Лецитин си пия 2 пъти по 2 от 1200 мг.
Мерси, Мишка_Моя  Hug

# 32
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
виж какво пише на опаковката им. има таблетки, от които лактобацилите се освобождават в стомаха и се ползват при лечението на инфекцията с хеликобактер. тези в капсули се прилагат при чревни гъбични инфекции или съответно риск от такива. абе, изпий си ги, каквито и да са - не е задължително да се "огъбиш" Simple Smile. или яж кисело мляко - в него лактобацилите са натурални, казват че в елби са най-много, но не знам дали е така. ако получаваш вагинална кандидоза когато пиеш антибиотик - има интимен шампоан с млечна киселина, за да стимулира млечнокиселите бактерии.
 Hug

# 33
  • Мнения: 2 376
Пише за възсановяване след антибиотик, много вкусни бонбонки. Дъвчащи са ми дали, а им казах, че против гъби искам.
Докторът ми каза да изтисквам до край след кърмене, за да не ми се образува бучката, ама то е ясно, че в момента работим за доотпушване и намаляване на лактацията, а не за увеличаване.
Имам 36.8  Mr. Green

# 34
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817

Супер Hug
Продължавай така. Знаеш, че АБ се препоръчва да се пие колкото там дена е казал лекарят, не се спира след преминаване на проблема Simple Smile Може да искаш и лецитина да пиеш по-дълго време за профилактика после. Поздрави и за горкото бебе на млечна диета Mr. Green

# 35
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Брит, радвам се, че си по-добре Hug Не му се шашкай толкова на АБ.
За лактобацилите - аз си купувам БиоГайя на капки, тези за бебета, но и аз ги пия, понеже имах гъби  Sick И мисля, че капките са добри, понеже се оправих,т.е. справих с гъбите доста бързо Laughing
Стискам палци скоро всички неприятности да ви останат зад гърба и да си се кърмите дълго и щастливо Hug
За д-р. Димитров - и аз при него раждах, той си ми е в "белия списък" отпреди още Grinning

# 36
  • Мнения: 2 376
Бу, лецитина ще го пия по 4 докато спре да се явява бучката и после по твоята схема. Антибиотика 5 дни, каза доктора. Аз си знам ,че това е минимума иначе гадните бактерии стават резистентни. На горкото бебе сега му е паднала мама и си се възползва максимално Simple Smile Аз си  правя пас  Laughing

Гале, внимавай с кашата, че виж от 60 гр. пюре и толкова каша какво се получи.. Ама аз допреди това давах само 60 грама пюре  newsm78

# 37
  • Мнения: 246
Браво на Точица! Най-голямата лечителка  Grinning.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 249
Брит, 5 дни е малко. 10-14 се препоръчва при мастит, макар че при теб причината не изглежда да е инфекция.

Чудесно, че се подобряваш Grinning

# 39
  • Мнения: 2 376
аз вече имам всички описани и неописани странични ефекти, не знам как ще издържа 5 дни пък камо ли 10

# 40
  • Мнения: 275
И аз съм в същото положение от понеделник - втрисане, висока Т. и ужасни болки в гърдата. Нито компресите и легените с топла вода, нито лецитина помогнаха. С помпата не мога нищо да изцедя, а и на ръка не се справих добре. Бебчо суче, но гърдата продължава да ме боли много. И преди ми се беше случвало, но се оправях за ден-два. Бебчо е вече на 5 месеца и не очаквах, че пак ще се случи - уж се бяха регулирали нещата. Sad Вчера ми изписаха хапчета за спиране на кърмата. Първоначално се дърпах, но днес като се събудих пак в ужасно състояние го изпих хапчето. Гадно е, ама по-добре да има здрава майка детето. И без това няма кой друг да го гледа, а в това състояние за мен е непосилно. Сега ще караме на замразена кърма - имаме за около 2 мес. Сега съм пила един Достинекс и след три дни трябва да изпия още един. Казаха ми през това време да давам на бебето да суче /малко ми е странно, защото съм чела, че се цеди в краен случай само, ама иначе започва много да боли и му давам/.
Честно казано ми е достатъчно тежко и не ми е до порицания. Ако някой може да помогне със съвет какво се прави от тук нататък за спирането,за свалянето на Т. и намаляне на болката Hug

# 41
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
mari_ana, ами  какво очакваш да ти кажем - браво само така?
пожелавам ти да си спокойна, щастлива и здрава. всеки избира как да постъпи.

брит, добре ли си вече?

# 42
  • Варна
  • Мнения: 932
mari_ana   Hug Мога само да си представям колко ти е тежко в този момент . Не разбрах напълно от поста ти дали Достинекса го взе за окончателно спиране на кърменето или за намаляване на млякото . Свръхлактацията и недостатъчното изпразване на гърдата са основните причини за влощеното състояние и затова освен симптомите ( Т и болка) , трябва и те да се повлияят . За Т и за болката - може да се взимат таблетки , съдържащи парацетамол или ибупрофен .При установена инфекция е наложително приемът на антибиотик , който също ще облекчи симптомите. За намалаяване на лактацията може да се пробва и с чай (салвия) или с някои хомеопатични препарати , за които най-добре да посетиш хомеопат , няма как да се препоръча така от форума . Това състояние сега свързано ли е с нещо ново - зъбчета , да сте започнали захранване , промяна в режима , при което детето да е отказало да приема кърма и това да е довело да свръхлактация .Надявам се да намерите начин да намалее кърмата , за да може да се върнете отново към кърменето.

# 43
  • Мнения: 3 718
mari_ana , разбирам колко зле се чувстваш, но си права, че здрава майка му е нужна на детето ти. Само се надявам при теб да стане на принципа "хем вълкът сит, хем агнето цяло", тоест да се размине проблема без окончателно да спираш кърмата. Разкажи малко повече, пробва ли със съветите, които са дадени на Брит в тази тема? Пила ли си лецитин, зелевите листа не облекчават ли? Дори и да си взела окончателно решение за спиране на кърмата, тези неща могат да облекчат процеса. А щом лекарят ти е казал, че можеш да кърмиш, давай на бебето да суче. Така ще те облекчава по - добре, а и ако решиш, когато проблемът отмине можеш да продължиш с кърменето.
Каквото и да решиш, пожелавам ти бързо възстановяване и пиши пак ако имаш въпроси.

# 44
  • Мнения: 2 376
брит, добре ли си вече?
Не смея да се похваля. Днес нямах кой знае какви втвърдявания и си пия вече по три лецитина.. Много ви благодаря на всички  Heart Eyes
На мен ми помогна, това че сложих мадам да спи и да суче цяла нощ от проблемната гърда, спрях и всякакъв вид храна и вода и остана само на кърма, влажният хладен компрес и разбира се като се поотпуши положението усетих, че и зелето помага. Кърмех два пъти от проблемната, веднъж от другата гърда.
Дано след няколко дни да се похваля, че съм забравила за тази история.

Общи условия

Активация на акаунт