Какво "забранява" майчинството...?

  • 3 497
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 567
Какво забранява майчинството на една жена? Какъв е начина да продължиш да се развиваш без да забравиш за отговорноста за своето дете?
Четох го някъде и ме наведе на размисъл...Но аз съм още в началото на дългия път  на майчинството и все пак съм стъпила на него Laughing Laughing

# 1
  • Мнения: 209
Мисля , че няма нещо , което да ти го забранява майчинството, човек може да се развива постоянно , не зависимо от това дали има дете или не , напротив след като се появи малкото човече , ние ставаме по-отговорни в делата си , и по- нахъсани да направим нещо  по-добро за себе си и за детето  си.

# 2
  • Мнения: 2 401
Не смятам, че майчинството досега ми е попречило в нещо съществено, само ме е обогатило, а и покрай раждането на детето изчетох толкова много неща, че даже си обогатих и общата култура! Simple Smile Мисля и за напред това, че имам дете по-скоро ще ме стимулира за много неща, отколкото да ми пречи!

# 3
  • Мнения: 9 814
На мен майчинството единствено ми "забрани" да бъда дезорганизирана.

# 4
  • Мнения: 275
През първата година се бях лишила ( с готовност) от десетки неща. Сега, с течение на времето, възвръщам старият си начин на живот, но при мен става много постепенно.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 547
Какво забранява майчинството на една жена? Какъв е начина да продължиш да се развиваш без да забравиш за отговорноста за своето дете?
Четох го някъде и ме наведе на размисъл...Но аз съм още в началото на дългия път  на майчинството и все пак съм стъпила на него Laughing Laughing
Забранява това, което е във вреда на детето. За мен синът ми е на първо място - не само като физически, но и като емоционални нужди. Понякога изборът е тежък, но това е отговорността да си родител.

# 6
  • Мнения: 2 013
На мен нищо не ми "забрани".Всичко си е както преди с тази разлика,че сега не пръскам пари за дрешки и дрънкулки,както преди!

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Майчинството е прекрасен период , в който има лишения , но не и забрани. Мисля , че всичко си заслужава Peace

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Абсолютно нищо не ми е забранило, наслаждавам му се изцяло.

# 9
  • Мнения: 1 062
Единственото, което забранява майчинството е да бъдеш безотговорен. Майчинството не е наказание, нищо не забранява.

# 10
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не бих казала,че майчинството ми е забранило нещо ,а по-скоро не достига време за някой нещица.Но при добра организираност всичко се постига.

# 11
  • Мнения: 6 711
Нищо не забранява, може малко да поотлага разни неща, но и това е много субективно.

# 12
  • Мнения: 1 372
Нямам усещането да ми "забранява" каквото и да е.

# 13
  • Мнения: 6 029
Забранява я... забрани ми свободата. За щастие нямам време да мисля за себе си, така че не го преживявам тежко.

# 14
  • Мнения: 887
Преди всичко майчинството забранява да си безотговорен. Всичко останало има субективен характер. И все пак каквито и "забрани" да налага този период те са преходни и не се чувстват като такива.

Общи условия

Активация на акаунт