Отслабване след раждане

  • 8 752
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Кажете как успяхте да свалите килограмите след раждане и за колко време свалихте натрупаното

# 1
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
При всеки е различно, но със сигурност знам - колкото по-малко качиш по време на бременността, толкова по-добре.

В конкретния случай - качих 11 кг, от родилнотоо се прибрах само с три отгоре (осем бях свалила при самото раждане). Суетенето покрай бебето, възстановяване от секцио, липса на апетит, безсъние - последните три си отидоха за няма и седмица. После кърмене - на пълно работно време  Mr. Green - и свалих още три килограма.

# 2
  • Мнения: 81
Препоръчвам ти да пуснеш една търсачка във форума има страшно много теми и по двата ти въпроса  Peace

# 3
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
Много е трудно да се отговори еднозначно на въпроса ти.
Невъзможно е от получените отговори да направиш извод за самата себе си.

Зависи от:
натрупани кг по време на бременността
структура
начин на хранене след раждане
физическо натоварване

При мен не стана лесно.

# 4
  • Мнения: 1 586
10 свалих още в болницата,останалите малко по късно с Дюкан. Peace

# 5
  • Мнения: 2 013
За цялата бременност качих 30 кг.До момента съм свалила 20.Другите 10 не мърдат  #Cussing out

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 529
Качих около 20 кг по време на бременност, с 10 по-малко бях при изписването от болницата. Сега, след година и три месеца, съм все още +4 кг. Шестте ги свалих постепенно с времето, ако си го бях поставила за цел, можех и повече да сваля. Но много ми се хапва и хич не ми се спортува и тъй си я карам Whistling

# 7
  • София
  • Мнения: 1 185
Качих 20 килограма!

- 7: в родилното
- 5: до 6 месец от само себе си
- 5: с диета за 3 седмици
- 3: с чай инхуа

Сега една година и два месеца след това съм на изходна позиция!

# 8
  • Мнения: 137
22кгсвалих а качих 16кг  не ям  от както съм родилане съм виждала хляб и ям само салатаи един път дневно карам на кафета и цигари

# 9
  • където има любов
  • Мнения: 307
Качих 14 кг,10 свалих с раждането,останалите 4 се стопиха за няколко седмици,благодарение на дългите разходки!

# 10
  • Мнения: 5 393
Различно е за всеки организъм.6кг оставих в болницата, останалите 10кг без диети и без спортуване, само с кърмене и разходки.  За около 6 месеца(не помня вече с точност) възвърнах предишното си тегло.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
С предната бременност качих 25 кг. С раждането свалих 9 кг., следващите 11 кг. ги свалих от само себе си до 8 месеца след раждането (дотогава кърмех), а оставащите 5 кг. ги свалих за 1 месец с една диета на принципа на разделното хранене.

Ще видим как ще е сега - така, като гледам, пак 25 кг. ще съм качила. Tired

# 12
  • Мнения: 9 814
С първата си бременност бях качила само 7,5 кг. При изписването от болницата тежах -2 от теглото си преди да забременея. Така че, грижи и усилия не съм полагала.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Качих 12, свалих 22-23 кг. за около 5 мес.Не съм пазила никакви диети, не съм правила упражнения.При мен смятам, че е до структура.

# 14
  • Мнения: 2 131
С диета и мнооого разходки с количката, а после - тичане след малкия, когато проходи.  Mr. Green
Качих 28 кг, сега съм с два по-малко от килограмите, които бях като забременях. Тоест свалила съм 30 кг.
Е, зимата малко се поосвинчих  Embarassed, с някое и друго килце, ама вече ги преборих.
Но пък наистина е много индивидуално. Аз свалям много лесно с движение и по-специално с много ходене. С количката съм изминавала сигурно по 3-4 километра на ден, че да не са и повече. 

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Първия път качих 15.До като бебо стане на 5 месеца бях си възвърнала килограмите от преди това.
С второто дете качих 12,много бързо се възстанових.

# 16
  • София
  • Мнения: 280
Качих 20 кг. още в родилното бях с около 6-7 по-малко. И после като започнах да кърмя се стопиха много бързо, даже бях по-малко отколкото, когато забременях.

# 17
  • Мнения: 210
Качих 20 кг. ,когато родих си отидоха 5кг.,  2кг паднаха от само себеси, за месец -5кг на диета и много разходки,сега правя всичко възможно и другите да си отидат

# 18
  • Мнения: 2 960
Качих 8 кг.В болницата оставих към 5 кг. Свалих след това още 5-6 много бързо с разходки и липса на апетит.

# 19
  • Мнения: 1 725
Качих 16кг., след раждането свалих половината. Сега съм с 2-3 отгоре. Отдавна щях да стигна до тези 2-3 отгоре, които не ме притесняват, но 4-я месец след раждането започнах да се тъпча усилено с цел увеличаване на кърмата. Резултатът - кърма йок, кг - нагоре с цели 4!  ooooh!  Страшно съжалявам за глупостта си, но не се получаваше при мен метода с кърменето на често - не искаше детето - и затова пробвах да се тъпча в отчаянието си. Сега вече зная как трябваше да постъпя. Едно от нещата, например, е да се махне бибата. Та мисълта ми е - кърмене и само кърмене! Много действа при мен, особено ако наблягам повече на компа, вместо на хапването и спането. Просто наблюденията ми над доста майки е, че с времето качват повече кг, вместо да свалят, което отдавам на нервите, които хабят покрай детето. Тези, които кърмят, хабят не по-малко нерви, но кърменето се явява като естествен начин за предпазване от поне един негатив - дебелеенето от неизбежните нерви, депресия, скука и т.н.
А за упражненията - който има сили и време, да ги прави. Това е най-доброто средство! Аз, за съжаление, нямам нито едното, нито другото.  Confused

# 20
  • Мнения: 36
Качих 24кг , 7 оставих в болницата, а останалите свалих без никакви диети 6 месеца след раждането - дъщеря ми плачеше от колики по 24 часа на денонощие до навършване на 5месеца ooooh!

# 21
  • Мнения: 242
аз качих 13 кг по време на бременността, смъкнах около 5 кг около раждането и после качих още около 10кг по време на кърменето  #Crazy  ooooh! всичко смъкнах след две години с 90 дневната диета   Peace , а сега съм даже вече и с минус спрямо началото.

# 22
  • Мнения: 2 011
При всеки е различно, но със сигурност знам - колкото по-малко качиш по време на бременността, толкова по-добре.

В конкретния случай - качих 11 кг, от родилнотоо се прибрах само с три отгоре (осем бях свалила при самото раждане). Суетенето покрай бебето, възстановяване от секцио, липса на апетит, безсъние - последните три си отидоха за няма и седмица. После кърмене - на пълно работно време  Mr. Green - и свалих още три килограма.
При мен положението бе същото,с разликата,че качих 10 кг по време на бременността.

# 23
  • Мнения: 2 172
С първата бременност качих 16,5 кг.   Тоест от 70 станах 86,5.Всъщност забременях 75,но първите 3 месеца ми се гадеше и бях свалила 6.Та го броя от 70.Въпреки,че съм чувала,че се броят килограмите от които си забремнял,без да слагаш смъкнатите в началото,тъй като те много бързо се въззстановяват след като премине гаденето,защото не са естествени за тялото ти.Ама незнам де.
От болницата излязох с -8 кг. Тоест 78,5.
След седмица вкъщи покрай бебето си отидоха още без диети 3,5. Тоест 75кг.
След това си повлачих останалите 5 около 2 месеца,но то беше зима,аз съм си едричка,така че въобще не са ми пречели.Те моите килограми и без това варират много,така че съм била и толкова без да съм бременна  Mr. Green Но след това още 3 се стопиха ей така(явно организмът сам иска да си върне обичайните килограми.)И около 3-4 месеца си стоях 72 кг.Но дойде почти лятото(края на май) и реших,че искам да съм слаба(аз много пъти го решавам,но е за кратко).Този път обаче бях упорита.И за около 20-25 дена свалих 10 кг. И така цяло лято поддържах 62-65 кг аз на тези килограми и изглеждам нормална към слаба,тъй като съм височка и съм с тежки кости(в зависимост дали съм се натъпквала или съм се въздържала).Но август нещо ми падна пердето и започнах яко да свиня отново и естествено пак станах 70,като в този момент забременях пак  Laughing И така този път съм качила досега към 8 кг (без да се ограничавам,а с яко ядене както аз си знам),но не съм качила толкова много.Явно като бременееш с момче е по-различно  Laughing Надявам се до края на деветия месец да не ставам повече от 80(даже мисля да се огранича малко,че и 80 да не стана) и от болницата да се прибера с почти старите си килограми.Защото ще е почти лято,а аз няма да има в какво да се скрия(дрехи)  Rolling Eyes И покрай грижите за бебо в началото се надявам да стане чудо и пак да си сваля до 65 ,но не с тормоз  Crazy

Последна редакция: пн, 13 апр 2009, 14:43 от elfi4ka

# 24
  • Мнения: 3 929
Свалих ги без усилия от моя страна, защото кърмех дълго време и не се ограничавах откъм хранене. Понякога, ако изобщо ми се случваше да имам свободно време, правех упражнения - каланетика, но основно допринесе движението и грижите, свързани с малкия. А като проходи, упражнения не ми трябваха.
Първите 7 кг свалих веднага след раждането. После за около 6-7 месеца свалих 10 кг и повече, но идеалната си форма от преди забременяването така и не успях да си върна.

# 25
  • Мнения: 1 558
22кгсвалих а качих 16кг  не ям  от както съм родилане съм виждала хляб и ям само салатаи един път дневно карам на кафета и цигари
Не кърмиш,  нали?!

# 26
  • Мнения: 2 803
Качих 18 и си ги свалих с много упоритост, движение, упражнения и спрях мазните храни и захарните изделия. Ядях много овесени ядки и мюсли, плодове и салати, млечни изделия или чисто месо. А корема - с коремни преси.

# 27
  • Мнения: 681
Качих 13-14 кг.След като родих,свалих 8 кг.,останалите 5-6 ги смъкнах първите два месеца,от самосебе си  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 2 110
Наистина колкото по малко си качила по време на бременността ти по -добре после !
Аз лично бях качила повечко ,но те се изпариха много бързо.
Не съм правила диети ,защото исках и бях дълго кърмеща майка  .

# 29
  • Временно
  • Мнения: 788
Аз качих към 17кг.От болницата излязох с 10 кг по-малко.Останалите килограми преборих с диетка след като спрях да кърмя.

# 30
  • Мнения: 2 447
За жалост още не съм успяла.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Качих 7 оставих ги в болницата .

# 32
  • Мнения: 1 322
Качих 18, 8 оствих в болинцата, а другите 10 ги свалих от само себе си за 10 месеца. Диети не съм пазила.

# 33
  • Мнения: 141
Аз качих 14, като се прибрах след раждането вкъщи, 10ги нямаше, а другите 4 се каня да ги почна  с тонизиращи упражнения - минали са само 20дена Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 1 906
Останали са ми 7 от общо 20. Казаха ми, че докато кърмя няма как да ги сваля  Sad

# 35
  • Мнения: 645
За жалост още не съм успяла.
и аз Cry

# 36
  • София
  • Мнения: 1 139
Качих за цялата бременност 7 кг.
5 дена след раждането бях смъкнала 6 от тях Peace

# 37
  • Мнения: 1 372
По време на бременността си качих 14 кг, десет от които свалих при раждането Останалите 4 кг и още 4 кг от преди бременността свалих с помощта на Дюкан.

# 38
  • Мнения: 1 817
Качих към 20-тина.  Свалих 12. Другите не мърдат. След всяка бременност ми остават 'висящи' 7-8 кг. И така общо имам 15-тина да свалям. Embarassed
Боря се, не се отказвам, макар че мммного трудно се получава вече. Sad

# 39
  • София
  • Мнения: 1 368
Бях 53кг,когато забременях. Само да кажа че качвам много бързо и за това още преди да реша да забременявам започнах разделно хранене,Благодарение на него качих 16кг, в противен случакй съм сигурна че щяха да са доста повече.На 20 ден след раждането, което беше секцио започнах гимнастика и едновременно кърмех. Малкия беше на 6 месеца,когато вече си бях върнала килограмите,дори бях с 3 кг надолу,т.е. 50кг.

# 40
  • Мнения: 2 015
Забременях 50кг. и стигнах цели 69кг.В болницата оставих 10-т, а останалите смъкнах от многото разходки до 6-я месец на малкия.

# 41
  • Мнения: 10 010
Днес малкия става на 5 седмици, а аз съм -13кг.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 535
И двата пъти качвах около 12-13 кг
Първия път ги свалих след около година.
Сега все още си стоя с около 5 кг отгоре  Rolling Eyes. Ама мнооого ми се яде сладко и все още се оправдавам с кърменето  Whistling.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Всичко е много индивидуално. Качените по време на бременността оставих в болницата.Но имам за сваляне още отпреди забременяване  и за тях се трудя упорито  да си отидат Wink

# 44
  • Мнения: 8 999
Когато спрях да кърмя вече не спазвах хранителен режим /редовно и обилно хранене/ и си отслабнах ей така, като на шега, за 2-3 месеца, без да пазя някакви строги диети. С раждането свалих едва 5 кг. от общо 13.

# 45
  • Мнения: 22
Качих 23 кг. Оставих няколко в болницата, а от напрежението след това вкъщи свалих 15кг за 20 дни! В следствие на което имам стрии. Сега свалих постепенно още 4 и имам още 4кг до целта си. Не пазя диета, защото още кърмя макар и само на две хранения през деня. Според мен ги свалих от разходките навън и махнах сладките работи (празните въглехидрати). Диета не мога да пазя, но ако се наложи  Laughing

# 46
  • Мнения: 187
аз качих 22-23кг и вече ги свалих всичките-пак съм си 48кг,колкото съм била винаги...но аз съм си такава,винаги съм била така....натура...

# 47
  • Мнения: 346
Качих 20 от бременността.Което оставих в болницата,пак си го върнах.Вече минаха 6 месеца и едва сега с помощта на ксеникал и диета почвам да се оправям.Ама едно ,че зимата много папках,второ че структурата ми е такава и  261uu 

# 48
  • Мнения: 1 512
Качих 19 кг,в болницата олекнах с 4 кг. и след 5 месеца свалих и останалите със диета.

# 49
  • Мнения: 9 973
в родилното останаха 8кг. и излязох на 0

# 50
  • Мнения: 4 555
С кърмене, здравословно хранене (заради проблеми на бебето се наложи да не ям никакви висококалорични и мазни храни, никакви шоколади, сладки, кашкавали и т.н.) и умерено физическо натоварване. Няколко месеца след раждането бях дори по-слаба отколкото преди да забременея, а качих 22 кг, така че имах какво да свалям.

# 51
  • Мнения: 1 619
4 качих по Коледа, когато правихме опити за бебе.След това качих 10 през  бременноста. Влязох да раждам 64 излязох 57. После качих до 59-60 с по- калорична храна, за да се подсиля и уж за кърма/така и не кърмих след 2 месец/ после с безвъглехидратна диета успях да смъкна до 54. Остават ми 4 за сваляне. 
Нещо аз наблюдавам, че някой, които са качили по малко понякога по- трудно ги свалят, а други с по 25 и нагоре  за месец два са пак във форма, така че не е показателно колко си качила през бременноста.

# 52
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Забременях 53 кг. а сега съм 47 кг. Свалих ги от проблеми, ядове- нямах/м апетит и така.

# 53
  • Мнения: 108
Качих 11 кг, в болницата оставих 5-6 кг. 4 месеца след раждането си бях на старите килограми от преди бременността, а след 7 месец тръгнах още надолу. Забременях 58 кг, сега съм 52.

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 23:09 от Grönebееr

# 54
  • Мнения: 8 242
Абе, какви сте всичките такива 45-50-килограмови  Crazy

# 55
  • Мнения: 108
Как всички бе, аз не съм  Mr. Green

# 56
  • Мнения: 8 242
Как всички бе, аз не съм  Mr. Green
Айде бе - 52  Laughing

Стига бе.. толкова съм била в 5ти клас  Mr. Green

Сега съм 63-5 .. толкоз забременях - влязох да раждам 90.. Прибрах се от болницата 86. И не мръднах 2 години.
После като казах няма пък! и за 3-4 месеца ги смъкнах Simple Smile

# 57
  • Мнения: 108
Как всички бе, аз не съм  Mr. Green
Айде бе - 52  Laughing

Стига бе.. толкова съм била в 5ти клас  Mr. Green

Сега съм 63-5 .. толкоз забременях - влязох да раждам 90.. Прибрах се от болницата 86. И не мръднах 2 години.
После като казах няма пък! и за 3-4 месеца ги смъкнах Simple Smile

Хаха, аз в 5 клас бях 56 кг. Embarassed Всичките ми съученички бяха по 45-48 кг и се чувствах като слон просто. Confused
Ще ги свалиш, търпение и воля му е майката. Peace
Айде спирам да разводнявам темата.

# 58
  • Мнения: 8 242
Ау, ама свалила съм ги вече Simple Smile И си ги пазя вече цяла година  Blush
Повече от туй ще се чирозирам Simple Smile Никога не съм била кльощава..
175 съм висока .. от 62-3 надолу почва много да ми избиват кокалите, че тежат пусто  ooooh!

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Още си ги нося  Sick , е не всичките, но .... свалила съм само 7  Sad , а още колко имааа  #2gunfire

# 60
  • Мнения: 542
аэ май съм най-зле!по време на бременноста качих 15!свалих ги за 9 месеца !ш после след годинката на детето те почнаха да се качват ли качват!правя диета и после двойно и така сега съм същите килограми които бях в 9 месец!и съм много отчаяна! Embarassed

# 61
  • Мнения: 2 111
Качих 13 кг по време на бременността.
6 кг оставих в болницата,останалите 7 кг свалих 2 седмици след раждането без никакви усилия-новата обстановка,стреса,недоспиването и кърменето се погрижиха много добре за фигурата ми  Wink

# 62
  • София
  • Мнения: 5 079
Веднага ги свалих първия път, като гледам - и сега. Peace

# 63
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Духи, то 53 и 47 кг. звучат много добре, но с моя ръст от 150 см. Blush и повечето на дупе, не ми е идеалното тегло. Най- добре се чувствам и харесвам 43- 45 кг. , но не съм била толкова от преди да забременея с Алекс.

# 64
  • Мнения: 8 242
Духи, то 53 и 47 кг. звучат много добре, но с моя ръст от 150 см. Blush и повечето на дупе, не ми е идеалното тегло. Най- добре се чувствам и харесвам 43- 45 кг. , но не съм била толкова от преди да забременея с Алекс.
хихи, да Simple Smile Верно, че и ръста е от значение  Wink
Ама аз нали нависоко вирея (там хладно викат за акъла било  Mr. GreenLaughing и като чуя нещо под 50 кг ми избива анорексични гледки  Rolling Eyes
 Hug Hug Hug

# 65
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Ами аз също съм доста зле с килограмите.Забременях 62 , родих 85 и излязох от болницата 77.От 16 февруари съм на диета и сега съм 71 кг.За да стана в нормата имам да сваля още 5-до 66, а ако искам да имам друго бебе докторката, която ме изражда каза, че не трябва да съм повече от 55-58 кг. Tired Как ли ще стане и аз незнам. Rolling EyesВече започвам да се отчайвам.

# 66
  • Мнения: 8 242
.. ако искам да имам друго бебе докторката, която ме изражда каза, че не трябва да съм повече от 55-58 кг. Tired
Това пък откъде го измисли  Shocked За първи път чувам такава глупост..
Вярно, понякога кг-те наистина пречат на забременяването, ама говорим наистина за килограми - към и над 100тина примерно..
Защо на 70 да не можеш да забременееш и износиш нормална бременност?

# 67
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Ами така ми каза доцентката докато ме шиеше.Пък и истината е, че доста трудно забременях и на мен ми пречеха точно килограмите-макар че бях само 65 все не се получаваше и в момента, в който свалих малко стана...

# 68
  • Мнения: 780
По време на бременността качих 12кг.Като ни изписаха, тежах със 7кг по-малко, останалите свалих за 2-3 месеца.

# 69
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
6 кг оставих в болницата, 6 кг си прибрах вкъщи. Отслабнах за 3 месеца без диети- кърмене, кърмене и многооооо разходки!

# 70
  • Мнения: 188
Зависи от структурата - качих 19 кг, а все още иам да свалям 3-4 кг.

# 71
  • Мнения: 4 292
Когато забременях, тежах 44 кг. Идеалното за мен тегло, била съм и 42, 43 кг. но изглеждах като момиченце. В деветия месец бях 53, след раждането излязох 47. В момента съм 45 и мъжът ми каза да не смея да отслабвам повече. Аз и не искам, но задължително трябва да се постегна, все още имам малко целулит по задника и бедрата.  Close

# 72
  • BG
  • Мнения: 2 217
Според мен освен ръста са важни годините и метаболизма.
Аз, например, забременях тежейки 64кг, на 31 години. До края на бременността станах 88кг. Излизайки от болницата вече бях с 8 килограма по-малко. За много кратко време (2 месеца), успях да ги докарам до 70кг. И после дойде мъката - варирах между 65-72кг. Сега съм 68кг и едва свалям, защото се опасявам да не усвисне кожата ми с рязко сваляне на килограми. Надявам се до лятото да отслабна с поне 5 кг.  Peace

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 12:15 от Stephy

# 73
  • град Русе
  • Мнения: 78
И аз без да полагам особени усилия, си свалих килограмите. Обикновено става спонтанно, поккрай грижите за бебето. Освен ако не ти е генетично заложено, не би трябвало да имаш проблеми, според мен  Peace

# 74
  • Мнения: 108
Имах две бременности, от които наддадох по около 14 кг. При първата бременност се възстанових за малко повече от една година. След второто раждане,вече 1 год и 2мес,имам още 3кг. Но второто си дете кърмих повече време и това стопира процеса на отслабване при мен. Иначе кг-те ги СВАЛИХ с много ПЛОДОВЕ сутрин, по-малко хлебни изделия, по възможност се хранех разделно, движение.

# 75
  • Мнения: 82
Много е индивидуално, аз забременях на 52кг, родих на 68кг, оставих 10кг в родилното, качих 6кг докато се опитвах да си върна кърмата, неуспешно за жалост и от средата на януари до сега свалих 10-те кг и в момента ми остават 2кг до предишните ми Party

# 76
  • Мнения: 16
[/color АЗ КАчИХ 20кг. ,15 свалих в родилното и към остатъка качих зимата още 3 и сега ходя много по разходки и дано да ги сваля,че ми тежът и много от дрехите не ми стават,но родих със секцио и кърмих само до 2 мес. и това си оказа влияние

# 77
  • Мнения: 9 436
До момента съм свалила 16 кг без каквито и да било усилия.

# 78
  • Мнения: 189
                     Ка4их 23,от болнизата излязох с 13 по-малко.Сега се боря с останалите 10.Ве4е съм на диета и правя упражнения и разходки Simple Smile

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Качих 30кг.....
10свалих в родилното,другите сами се свалиха,колкото и невероятно да звучи.Пазила съм диета веднъж,с нея свалих 3кг.Останалите 17кг се свалиха само с разходки.

# 80
  • Мнения: 1 354
Офф,така като чета при всички е различно аз качих 20кг., дано да съм от тези които оставят повечко в болницата Praynig

# 81
  • Мнения: 24
с глад Simple Smile ям доста по-ограничено количество от това, което ми се иска да погълна. И никакво сладко Simple Smile))

# 82
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
оххххххххххххх
ами качих 21 кг , в родилния дом свалих 13 , после с течение на времето свалих още 7 за около 6 месеца без да правя каквито и да било упражнения , сега ми остава 1 кг , който не мога да махна .

# 83
  • Мнения: 806
Качих 14кг.  В родилният дом оставих 5кг.  Бебо сега е на 11 седмици близо.  Остават ми да сваля още 3 до нормалното си тегло.
Много се притеснявах за теглото си и как ще го сваля.  Започнах да отслабвам когато минах на диета и спорт 8 седмици след раждането. 

# 84
  • Мнения: 571
Забременях 58,първите 3 месеца нон стоп повръщах и върнах на 55.Влязох да раждм 62 и излязох 56.Докато кърмех/2 месеца/не съм се мерила,но видимо си бях много отслабнала.В мига в който спря кърмата и килат се втурнаха на горе. ShockedСтанах си за нула време 59.
Не зная как ще ги сваля обаче.Не съм толкова дебела,колкото отпусната-корема не се е прибрал все още,дупето си го има както и тея гдни бричовее ooooh! #Crazy Sick
За протокола-родих на 21г при ръст 167см.Не знам дали са от значение годините и ръста.
Да се надяваме,че до лятото ще се стегна,че главно от това имам нужда Praynig

# 85
  • София
  • Мнения: 44 088
на вторият месец вече си бях на старите кила, в болницата оставих 10, другите 2 заминаха първият месец, без да правя нищо.

# 86
  • Перник
  • Мнения: 396
Качих 25, половината свалих с Дюкан, другите още си ги нося Cry При мен от самосебеси нищо не стана Cry Ама май нещо нямам воля за диета Embarassed

# 87
  • Мнения: 2 334
Аз бях качила 13 кг и 8кг. бях свалила при раждането ,а другите 5 кг свалих за един месец като си хапвах нормално без да се ограничавам ,но гледах да не ям пържено и тестено.

# 88
  • Мнения: 86
Качих 16кг. В родилното оставих 6кг, сега съм още 4кг надолу. Още кърмя, не пазя диета, не спортувам, ям всичко и бая шоколад. Като спра с кърменето почвам строга диета и мнооооого спорт, че корема и целулита ми се присмиват злобничко  Mr. Green

# 89
  • Мнения: 6 274
След първата и втората бременност нямаше какво да свалям - бях качила по 7кг...
С третата, обаче се превърнах в огромно, търкалящо се топче (от 42кг. преди да забременея, влязох да раждам 72кг.)...  ooooh!
Свалих ги след повече от половин година, като накрая не можех да чакам повече и минах на диетата на Дюкан...
За 20 дни свалих 6 или 7 килограма, вече не помня...
В момента съм 49кг. и не искам да свалям повече, защото преди бях грозно слаба...
  Peace

# 90
  • Мнения: 1 243
Аз преди да забраменея бях 47кг в 9 месец бях 73кг в болницата оставих 10 и бях 63кг а сега без диета и упражнения съм 58кг и най гадното е че не ям много и все подържам 57-58кг ,даже ям по много сладко и все толкова килограми седя най ми е гадно че изглеждам все едно съм бременна в 4м Cryкг не ме бъркат толкова а корема ми искам да стана поне 50кг Simple Smileхраните не ми влиеят ям ни е ям мога днес 5 шоколада да изям и все седя 58кг,аз 4г подред бях 43кг Simple Smile

.








# 91
  • София
  • Мнения: 154
Мили дами кажете как прибирате коремчето, аз нещо  психясах с това коремче  ooooh!
Не съм свикнала да имам нещо такова и ми пречи не ми е комфортно. Четох за коремни преси, ама ме боли кръста след това Thinking има ли още някоя хитринка в домашни условия Blush

# 92
  • Мнения: 6 274
Никога не съм правила нищо, както вече казах...
Мисля, че просто си е до организъм...
Така, както на мен не ми личи, че съм родила три деца, така някои мацки не могат да си върнат предишния вид и само след едно детенце...

# 93
  • Мнения: 2 090
Първият път три месеца след раждането изглеждах много по-добре от преди бременността,и килограмите бяха по-малко от първоначалните.Без диети,с разнообразно хранене,и мноооого разходки.
Втория път качих повечко килограми,в родилния дом ''оставих'' 10,но има още...надявам се да успея да ги сваля със същата лекота,както първия път  Rolling Eyes

# 94
  • Мнения: 141
Мили дами кажете как прибирате коремчето, аз нещо  психясах с това коремче  ooooh!
Не съм свикнала да имам нещо такова и ми пречи не ми е комфортно. Четох за коремни преси, ама ме боли кръста след това Thinking има ли още някоя хитринка в домашни условия Blush
мойто само се прибра, но пък няма никакъв мускул, за разлика от преди и затова лягам по гръб с ръце към тялото  и двата крака заедно ги двигам на към 45градуса и свалям обратно, но без да ги пускам до земята и така първо 10тина пъти, пък после повечко, защото не е много лесно  Rolling Eyes И още нещо-  в книгата, която чета за  гледане на бебе пише да се правят упражнения след кърмене, за да не му е кисела кърмата на бебчо.

# 95
  • Мнения: 8
Привет ... ами аз съм в процес на сваляне. Общо взето мног спорт и воля, и спазвам мой измислен режим- без сладко (освен сладолед), тестени и подправки...дори и захар.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не съм се тревожила за килограмите, качвам и свалям бързо,
до организъм е. Най -много свалям от нерви или от инат ,
както казва съпруга ми.
Всъщност килограмите не са толкова от значение ,
а формата, за нея се иска много спорт и упоритост.

# 97
  • Мнения: 349
Аз преди да забраменея бях 47кг в 9 месец бях 73кг в болницата оставих 10 и бях 63кг а сега без диета и упражнения съм 58кг и най гадното е че не ям много и все подържам 57-58кг ,даже ям по много сладко и все толкова килограми седя най ми е гадно че изглеждам все едно съм бременна в 4м Cryкг не ме бъркат толкова а корема ми искам да стана поне 50кг Simple Smileхраните не ми влиеят ям ни е ям мога днес 5 шоколада да изям и все седя 58кг,аз 4г подред бях 43кг Simple Smile
Извинете за спама, но как с 5 шоколада ще отслабнеш?  Shocked

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 15:05 от AnMary

# 98
  • Мнения: 215
Сигурна съм,ч  е емного индивидуално и е въпрос на метаболизъм и начин на живот. Аз отслабнах окончателно към 7мия месец на дъщеичката ни. Кърмя я до сега, но това е е оказало влияние на физиката ми. В моемнта съм почти същите килограми както преди забременяването +1,2кг.

# 99
  • Мнения: 1 170
Първият път не отслабнах, но бях толкова, колкото трябва, за да изглеждам добре. Втория път- с протеиновия режим на Дюкан. Сега, след като спра да кърмя, отново ще мина на режима Peace
dgudge, моят корем си "отиде" едва като се подложих на режима. Но аз бях качила много кг, та трудно щеше другояче да "спихне". Пробвах с фитнес, но не стана.

# 100
  • Мнения: 108
Аз качих 20 кг. по време на бременността. В резултат на раждането свалих 10 кг. и когато се прибрах от болницата още 2 кг. В резултат на застояването в къщи през зимата започнах пак да качвам и в момента съм с 15 кг. повече, отколкото преди да забременея. Не смея да пазя диети, защото още кърмя, но се надявам сега като се позатопли и излизаме повече и след като вече има пресни зеленчуци и плодове да започна да отслабвам лека-полека, че се чувствам като тюлен  Twisted Evil За разлика от повечето мами аз не отслабвам от кърменето, а точно обратното!

# 101
  • Мнения: 790
Още качвам с кърменето, но бях гледала една сполочлива диета тука, защо не я пробваш. Почети малко в тази тема и ако ти харесват отзивите, я пробвай. Повтарям, само съм я чела, нямам лични наблюдения.

# 102
  • София
  • Мнения: 154
Прочетох всички отзиви, за съжаление при мен няма как да стане с диета  Rolling Eyes аз съм с ниско кръвно пък и нямам излишни килограми, само това малко коремче, което не може да се крие вечно с колана, особено лятото  Rolling Eyes За сега започнах с коремните преси дано да помогнат  Praynig

# 103
  • Мнения: 143
Аз забременях 50кг. Отидох да раждам 72кг.
И на 40-я ден след раждането бях 54кг. И не правя никаква диета.

# 104
  • София
  • Мнения: 44 088
Мили дами кажете как прибирате коремчето, аз нещо  психясах с това коремче  ooooh!
Не съм свикнала да имам нещо такова и ми пречи не ми е комфортно. Четох за коремни преси, ама ме боли кръста след това Thinking има ли още някоя хитринка в домашни условия Blush

прави коремни преси тип каланетика....те са по-леки и щадящи кръста. освен това задължително е да има и загрявка.....
можеш да си дръпнеш и гимнастиката на синди крауфорд за раждали мами има няколко степени на трудност, почваш от първа и така...по 15 мин на ден е та и време мн няма да губиш Wink

# 105
  • София
  • Мнения: 154
Благодаря ти  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт