И аз ви моля за съвет

  • 2 191
  • 25
  •   1
Отговори
Здравейте,
Съжалявам, че пиша като анонимна, но съпругът ми чете форума, а и няколко мои роднини, а историята не е много за споделяне пред роднини.

Получи се така, че със съпруга ми сме пред раздяла. Може би не развод, но раздялата е сигурна. До преди година и половина всичко изглеждаше добре – и двамата имахме работа, имахме планове... абе, нормалните етапи в едно семейство. Говорихме за дете, за къща на село... Като погледна назад не виждам нищо, в което да не съм го подкрепила или да съм го подразнила.

След това той реши, че иска да работи извън страната за повече пари и престиж. Аз не бях съгласна, защото тук щеше да остави стабилна работа, само заради едното приключение. Казах му, че няма да замина с него, но за него това нямаше никакво значение – след няколко месеца той замина сам. След три седмици ми писа, че ми е намерил работа близо до него, с българи. Вече бях полудяла от самота и си пуснах неплатен отпуск, за да замина при него. Шефът ми направи огромен скандал по случая, разубеждаваше ме, обвиняваше ме, обаче аз нали бях влюбена съпруга заминах. Работехме си там, кютахме по някакъв начин в абсолютно непозната и чужда среда, и двамата бяхме нащастни, карахме се всеки ден за най-обикновени неща. Той вече беше открил, че животът извън Бг не е само мед и масло. Но не можехме да разговаряме за нищо, аз се потисках, плачех всеки ден, в резултат на което той се затваряше в другата стая пред телевизора. Постепенно за няколко месеца се отдалечихме един от друг. Не можех да споделям с него елементарни неща – че на майка ми са й открили проблеми със сърцето, че друг е направил инсулт, такива неща. Стоях по цяла нощ в едната стая и плачех. А той се затваряше в себе си и обвиняваше мен за проблемите. Всеки опит за разговор завършнаше с невероятен скандал, не можете да си представите такова нещо, което аз съм преживяла там – сама, без нито един приятел или познат, само колегите, които търсеха материал за интрига.

Една вечер след редовния скандал той ми каза, че не можел да ме гледа повече как се мъча и се е обадил на шефа ми и казал, че напускам. Аз бях шокирана, но по навик го подкрепих, защото все пак той беше този, заради когото бях там. Каза, че и двамата напускаме, връщаме се в България и ще започнем всичко отначало. Оставихме всичко там и се прибрахме.

Заварихме пълен хаос – в наше отсъствие родителите му бяха изнесли половината ни апартамент. Това както и да е, но проблемите продължиха. Не ми се говори за скандалите, защото ми е много тежко в момента. Резултатът е, че той смята да се връща там, но без мен (това го подчерта много дебело). Аз съм можела да му отида на гости някога. Оказва се, че е подписал моята заповед за напускане, но за себе си е пуснал молба за отпуска. Цял месец правехме планове за ново начало, а сега разбирам, че всичко е било предрешено и не съм имала никакъв шанс. Най-странното е, че той ме убеждава как това не е раздяла, а нещо временно и несъществено. Аз не разбирам от такива неща като временно разделено семейство, което ще се събере на някакъв далечен етап от живота, когато на другия му скимне да се прибере у дома. Сигурно има такива семейства, но аз не знам как да живея така.
Посъветвайте ме какво да правя. Предполагам, че повечето отговори ще бъдат да го зарежа – обаче как се изоставя десетгодишна връзка? За мен това е целият ми свят, всичко е общо - приятелите, спомените, плановете, надеждите, мечтите... Как се зарязва цял един свят и как се започва отначало? Без приятели, без пари, без никого?

Аз искам да спася каквото мога, но не знам как. Каквото мога съм го пробвала – той със сигурност няма да остане в страната, но и няма да ме вземе със себе си там. Какво да правя? Как да продължа сама? Ами ако имам някакви шансове с него?

# 1
  • Мнения: 34
Албенке  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 378
Според теб кой вариант е по добре?чисто начало или вечно чакане кефа на другаря ти да се прибере,ти си прецени и двете решения ще болят,по лесен вариант аз не виждам.

# 3
  • Мнения: 702
Че какво да спасяваш?!Според теб има ли нещо. което е останало?!Той ти го е казал в очите!
А това, че го е направил по този тъп, груб и неандерталски начин и от типа "Казвам ти сестро, се6тай се снахо", ами според мен въобщте не се занимавай с този човек!
Такива хора, не заслужават нищо и само си избиват комплексите, възползвайки се от факта, че ги обичат!

# 4
  • Мнения: 544
Много странна история! Дали няма замесена друга жена "там"?
Той в името на двамата ли иска да се върне? За доброто на семейството ли смята да сте временно разделени или следва собствените си амбиции? newsm78

# 5
  • Мнения: 5 468
Ми той те е зарязал вече. Въобще не е въпроса, как ти да го оставиш Rolling Eyes. Просто те е екскортирал до България. Хващаш се и полека лека свикваш без него..., както и преди да го срещнеш.

# 6
  • Мнения: 475
Клишетата затова са клишета - защото в тях има огромен дял истина. В твоя случай - връзки се изпитват в трудности. И много често хората се поставят в уж патова ситуация, само и само да разберат какво означават за партньора си. Може пък и теб да изпитват...

# 7
  • София
  • Мнения: 15 457
Не знам защо авторката си мисли,че мъжа и няма да познае кой е писал темата?Толкова много подробности.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 235
Съвет отстрани е лесно да се дава, но ще споделя това, което мисля по темата.
Ако може да се върнеш на старата работа направи го, ако не може започни нова -не се затваряй. Бъди в компанията на хора, които те обичат и разбират. Ако общите приятели наистина са такива, ще останат до теб и ако се разделите със съпруга ти. Спомените са част от живота ти, които ще запазиш в себе си завинаги. Дай си време да се успокоиш, да се устроиш и да може трезво да прецениш дали искаш да продължиш брака си с този човек. Колкото и да е трудно не се самосъжалявай, бъди силна, вземи живота си в свои ръце и прави това, което ти диктува сърцето.

# 9
Аз искам да спася каквото мога, но не знам как. Каквото мога съм го пробвала – той със сигурност няма да остане в страната, но и няма да ме вземе със себе си там. Какво да правя? Как да продължа сама? Ами ако имам някакви шансове с него?

Какво има да спасяваш? Той те е ИЗГОНИЛ от живота си! Щом той може да загърби една 10 - годишна връзка толкова лесно, опитай се и ти да го направиш...
Успех  Hug

# 10
  • Мнения: 332

Изобщо да не ти пука, че "той" или някви роднини ще те разпознаят. Дано така да разберат в какъв филм те е забъркал тоя хахо и се сетят да ти подадат ръка, да преодолееш ситуацията.
Най-доброто което можеш да направиш за себе си е да се върнеш на старата си работа, (надявам се шефът ти да ти влезне в положение) или си намери нова.
Не е лошо да прекъснеш отн. си с този човек и законно, за да не те шантажира повече.

# 11
  • Мнения: 676
Armik, съпругът ти те е изгонил от живота си по един много грозен и глупав начин.  Shocked bash
Разбирам, че се чувстваш ужасно. Десет години не са малко, особено когато вече сте семейство, имали сте планове някакви  и т.н. Но той просто не ти е оставил избор. Не разбирам защо се е стигнало до тук, но ти ако се заровиш по-дълбоко в отношенята ви вероятно ще намериш причината. Макар че не знам дали си струва да се съсипваш така. Опитай се да приемеш мисълта, че си сама и трябва да започнеш живота си отначало. Знам, че много лусно звучи отстрани, а всъщност не е изобщо така...., но ти просто нямаш друг избор. И да говориш с него, и да го молиш - няма смисъл. Той явно е взел решение, но е грозно това, че дори не е счел за нужно да те направи част от вземането на това решение. Опитай се да колкото се може по-бързо да спреш да мислиш за него, потърси работа и започни отново. Стария ти шеф колкото и ядосан да ти е бил, ако за него си била ценен кадър може да те вземе отново и да подходи с разбиране към семейните ти проблеми. Не знам, ти си знаеш най-добре.
Иначе е вярно, че си дала доста подробности и ако мъжът ти чете тук веднага ще се сети, че си ти. Но какво от това? Нека види ситуацията през твоите очи и през тези на отговарящите. Може пък да се замисли за нещо....

Beauty1, сигурно искаш да покажеш, че си се сетила коя е авторката и се познавате? Ако е така, не ти прави чест. Каква е целта? Да беше написала и фамилията?

# 12
  • Мнения: 1 464

 Стоях по цяла нощ в едната стая и плачех. А той се затваряше в себе си и обвиняваше мен за проблемите. Всеки опит за разговор завършнаше с невероятен скандал, не можете да си представите такова нещо, което аз съм преживяла там – сама, без нито един приятел или познат, само колегите, които търсеха материал за интрига.


О,повярвай ми-не само си го представям,ами и съм го преживяла.Въпроса не е как да запазиш нещо от тази връзка,а как да запазиш себе си след нея.Можеш само да се радваш за така стеклите се обстоятелства,защото иначе те чака още много плач в другата стая.Той не се затваря в себе си,не мисли че на него му е тежко.Затваря си ушите и очите за твоите проблеми-да точно така,това са си твои проблеми,не ваши.Както на мен ми беше заявено в прав текст.Ако нямате деца,по-добре мирно и кротко всеки по пътя си.Защото после много ще си блъскаш главата и ще искаш съвет от момичетата в един друг подфорум,също като мен.  bouquet

# 13
  • Мнения: 202
От това по ясно не може да бъде той те е върнал в България и се връща сам значи те е зарязал. Вдигни главата и гледай на пред, опитай се да го забравиш и си подреди живота. Успех.

# 14
  • Мнения: 1 464

Е те тва беше много грозно и глупаво!Не виждам изречение с молба от авторката "Който ме познае,да ми цитира името и всичко,което знае за мен.Има награда" smile3505

Общи условия

Активация на акаунт