Месец МАЙ е близо вече, на път е малкото човече! N 33

  • 14 379
  • 307
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 225
  Благодаря за темичката  Simple Smile
  Аз да се отчета. Преди малко бях на преглед, реално слушахме само тоновете, които са ок. Е измери ми и кг и обиколки и кръвно, които също са ок. Вече съм цели 61 кг, което прави плюс 16 кг за тази бременност, релано наддавам повече отколкото предния път, когато с двете качих 18 кг, но важното е че бебето е добре, а и аз не изглеждам все още дебела, заради малкото кг с които почвам.
  Единственото което не ми допадна е че лекарката, която принципно е съгласна на нормално раждане е все по скептична затова дали ще стане. Бебето излиза все по-голямо, моят таз и изобщо аз съм много дребна, а и този път при прегледа заяви че главичката е още много високо и изобщо не се опитва да навлиза към малкия таз. Всички мами навън също постоянно ми повтарят колко високо го нося бебето и аз самата почвам да се притеснявам. Все се надявам, че всичко ще се нареди и ще може и нормално да родя, но нещо почвам да се разколебавам. Важното е че дори да се наложи секцио ще е около ден преди термина. Лошото е че нямам никакви признаци за скорошно раждане, а и лекарката каза че с преразтегнатата матка от предния път, е съвсем нормално този път да няма проблеми от преразтягане и дори мога да пренося, което обаче явно няма да стане ако ще се налага секцио. Последно на 23-ти съм на преглед, когато отново ще ме гледа на ехограф и ще каже окончателното си лекарско мнение, дано дотогава нещата потръгнат естествено, запланувала съм да накарам таткото да помогне, и без това точно като влязох в деветия месец изведнъж започна да се притеснява от секса и ме вбесява  Simple Smile
   Относно дискусията за секцио и нормално, аз лично предпочитам нормалното раждане, както се вижда и от тревогите ми по-горе, но ако се налага секцио нямам против, все пак предния път така родих. Вече за секциото по избор, ако майката наистина го чувства така е по-добре да е секцио, въпреки че съм на мнение, че нормалното раждане е по-добрия избор или поне ако е секцио, да се прави максимално близко до термина, а не за удобство на лекаря по-рано например защото ще излиза в отпуска, това вече категорично не го удобрявам.
   
А кърменето, баткото го кърмих 2 месеца и 18 дена, кърмата ми стана много солена.. и трябваше да спра... кофти беше, че имах много кърма, и на всяко кърмене дойзцеждах  по 200мл. и го хвърлях, след като разбрах, че няма да мога да кърмя вече, беше средата на юни... жега.. от там ми се повиха голями проблеми, с гърдите.. сега много се тревожа дали ще имам кърма изобщо, въпреки, че днес като ми се нахвърли баткото да ме прегръща, гърдите ми потекоха, незнам дали това е на добро  newsm12
    Това ми стана интересно, може ли да споделиш кога кърмата е станала солена и как се установи това? Кой ти препоръча да отбиеш заради това и имаше ли други предпоставки? При отбиване или при по-големи паузи, трябва да проверя, е възможно да се натрупат повече соли и вкусът на кърмата да се промени, това е и една от причините по-големите дечица например да се отбиват, когато майката забременее от промяната във вкуса, но при нормална лактация незнам на какво може да се дължи и ще ми е интересно да споделиш . Също ми е странна препоръката заради промяна във вкуса да се отбива, нормално известна част от вкусовете и ароматите на храната, която майката консумира преминават и в кърмата, както и в околоплодните води, така още преди да е захранено бебето донякъде вече има афинитет към кухнята на страната в която е родено  Simple Smile
    След като предния път си имала много кърма, а и сега вече има вече коластра, вярвам че няма да има проблеми с кърменето  Hug
    За кърменето и секциото вече неколкократно сме обсъждали, че няма връзка. Основните причини за тръгването на кърмата са хормонални предизвикани от изхвърлянето на плацентата, което е еднакво независимо от начина на раждане и след това от стимулацията на гърдите. Именно във втората част, тъй като в повечето случай малко по-късно се поставя бебето на гърдата ,може така да се каже тя да слезе по-късно при секцио, което в никакъв случай не означава че бебето не може да се кърми  Simple Smile Пожелавам успех на всички мами, които ще раждат секцио и искат да кърмят, важното е да знаят, че няма никаква причина да не успеят и да се опитат колкото се може по-скоро когато им е възможно да помолят да им дадат бебенцето за кърмене или да започнат да изцеждат гърдите, за да стимулират лактацията  Simple Smile

# 31
  • СТАНДАРТНО.
  • Мнения: 30
  Привет и от мен, майчета! Честито на вече родилите, да са им живи и здрави рожбите и много да ги радват, бързо възстановяване на тях самите   bouquet
 Относно начина на раждане...на мен първия път просто не ми оставиха място за избор. След 32 часови контракции и всичко съпровождащо ги се оказа, че детето няма да излезе само и ме оперираха. Само не разбирам защо, при положение, че са минали почти 6 години,  за втори път ще ме подлагат на секцио, а минималния период е 2 години... Много ми се иска поне този път да родя нормално, но уви....
 Но за мен лично, въпреки страха от повторната операция, е важно всичко да мине гладко и бебо да е жив и здрав Simple Smile
останалото минава и се позабравя.
 Хубава вечер на всички!

# 32
  • Мнения: 4
Desislava Goranova и аз знам, че трябват само памперси и мокри кърпички за МД. Сестра ми роди там преди година и 3 мес. и не трябваше друго, а не е минало много време от тогава та да променят нещо, поне така си мисля. Аз ще ходя утре и ще питам със сигурност.

# 33
  • София
  • Мнения: 6 045

Лято, уточни се с Калев за термина, защото, доколкото разбрах, ще затварят болницата за основен ремонт.
Ами смятам скоро пак да го сгащя да си поговорим, но така или иначе вече сто пъти му казвах "27 май" (терминът по календар) - надявам се да не се е обърквал всеки път с април!  Crazy А за ремонта беше казал, че ще е след това, ама не пречи пак да си питам...
Тъй като и аз съм се засилила да раждам във Втора градска ще ви кажа от сигурен източник, че ремонт ще има на Родилното отделение, но пък имат подобно отделение (родилна зала, операционна, изолатор и т. н.) на друг етаж, но ще приемат само "свои хора"
Твоят източник каза ли точна дата за започване на ремонта? Защото последното, което знаех аз, е "лятото"...
Aма че чаршаф стана с тия цитати...  Laughing

# 34
  • София
  • Мнения: 1 395
Деси, за козметика не искат, но пък можеш да си вземеш, в случай, че бебчо направи аки точно след като са го преповили и са изчезнали нанякъде, да си го сменяш и ти самата. Иначе не искат. Шишетата и бибероните са си техни. Лека нощ и дано се спи този път

# 35
  • Мнения: 265
Честито, Ели! Нека малкият Георги расте здрав, послушен и късметът да е винаги на негова страна! Бързо възстановяване на теб!    bouquet

Мадлен, мерси за темичката!

Лека вечер и приятни  сънища на всички

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Абе моля ви някоя да ми прати албум4ето с малкия Ради  Hug Hug Hug,4е незнам каде да го търся... BlushАз  съм ЗА нормално раждане,ако вси4ки показатели са ОК,но ако се наложи секцио по мед.при4ини трябва да сме готови на вси4ко  Heart Eyes все някак трябва да излезе бебо Hug Hug Hug В сряда съм при Доки и ще видим какво ще каже,засега вси4ко е нормално и сме с глави4ката надолу....така,4е нормално с епидурална упойка(малко ме е страх от поставянето и,но.....ще го преживея)Пожелавам на вси4ки само позитивни мисли...и съм сигурна,4е вси4ко ще е ОК много е важна и нагласата Peace Peace Peace Абе като гледам как вървят нещата май още беб4ета се о4ертават тези дни а... Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 37
  • Мнения: 68
Ели, да ти е жив и здрав сина! Много да ви радва и да се гордеете с него!

Благодаря за страхотната тема!!!  bouquet

Зайче и аз съм се насочила към болница Доверие, само че ми препоръчаха освен д-р Зоева и д-р Хлебарова. Мисля и с двете да се видя и да преценя на място. Иначе в Доверие добри ли са условията? Що за болница е? 10х предварително!

Нашия хубостник е застанал лицево и за сега сме на вариант секцио и то в края на месеца. Аз съм 50 на 50 за нормално и секцио, така че каквото дойде. Сиска ще ми е вестителка, поради лични съображения  Thinking. Още си бачкам и мисля тази седмица да си събера чантата за болницата и да я метна в колата за всеки случай  newsm78. Още не съм на пазарила, ама си казвам да сме живи и здрави, всичко ще се нареди!

Пазете се! Стискам палци на всички, че вече се започна и ще имаме нужда!  Hug

# 38
  • Мнения: 60
 Като гледам за ориентираните мами към раждане в Майчин дом сме аз, Раличка и ти Бебз, ако има още мами нека да пишат. Пък може и да се засечем, знае ли човек
Desislava Goranova ставаме 4-ри за Майчин дом и аз съм за там с избран екип-Дяволов! На 21-ви съм на контролен преглед да видим как ще се ражда,за сега е нормално,но на прегледа ще си покаже какво ще правим!Който е пръв ще разказва  Peace
Деси, и аз ще раждам в Майчин дом, засега нормално надявам се, въпреки че пъпната връв незнам в момента в какво положение е.Само се моля да е нормално, но ако няма друг начин ще  се прежалвам за секцио.Трябва психически да сме готови и  на двата варианта.
Отивам да видя снимките на малкия Ради. Wink Grinning Grinning.
geribg ще чакаме да разкажеш за твойто раждане. Със сигурност всички сме заинтересовани. Crazy Wink Wink
Здравейте и от мен. Аз май съм шеста за Майчин дом. Може де се засечем. Моят термин е на 22.05.  И аз съм за нормално раждане, че при секциото наистина е по-трудно възстановяването.
Я вижте как може да си направим едно клубче на мамите, които ще раждаме в Майчин дом. Ще обменим повече инфо Hug

Аз да обобщя -     До тук сме 6 мами -
Рали, Hug - секцо не по нейн избор - д-р. Дяволов
Оличка, Hug - секцио, ако се налага - ?
Плами,  Hug - секцио, ако се налага - др. Дяволов
Бебз,  Hug - естествено - д-р?
acko,  Hug - естествено 0 д-р?
Аз,  newsm78 секцио по и.збор, но да видим Дяволов какво ще каже Tired
Всъщност всички ли сме при д-р. Дяволов или? Thinking
Ей, таквиз неща ми ги ражда главата - списъци -  като се чудя какво да правя та да заспя. Хайде, аз се надявам да отлетя за страната на Морфей, пък утре да се чуем пак:hug:

# 39
  • София
  • Мнения: 1 395
Деси, и аз съм при Дяволов, иска ми се нормално, но ако продължават така да изтичат води май ще се присъединя към скорошното секцио  Crazy Ние направо цяла нова тема можем д анаправим май,а?  Mr. Green

Весел мрачен ден на всички и се обличайте!  Sunglasses

# 40
  • Мнения: 66
     
А кърменето, баткото го кърмих 2 месеца и 18 дена, кърмата ми стана много солена.. и трябваше да спра... кофти беше, че имах много кърма, и на всяко кърмене дойзцеждах  по 200мл. и го хвърлях, след като разбрах, че няма да мога да кърмя вече, беше средата на юни... жега.. от там ми се повиха голями проблеми, с гърдите.. сега много се тревожа дали ще имам кърма изобщо, въпреки, че днес като ми се нахвърли баткото да ме прегръща, гърдите ми потекоха, незнам дали това е на добро  newsm12
    Това ми стана интересно, може ли да споделиш кога кърмата е станала солена и как се установи това? Кой ти препоръча да отбиеш заради това и имаше ли други предпоставки? При отбиване или при по-големи паузи, трябва да проверя, е възможно да се натрупат повече соли и вкусът на кърмата да се промени, това е и една от причините по-големите дечица например да се отбиват, когато майката забременее от промяната във вкуса, но при нормална лактация незнам на какво може да се дължи и ще ми е интересно да споделиш . Също ми е странна препоръката заради промяна във вкуса да се отбива, нормално известна част от вкусовете и ароматите на храната, която майката консумира преминават и в кърмата, както и в околоплодните води, така още преди да е захранено бебето донякъде вече има афинитет към кухнята на страната в която е родено  Simple Smile
    След като предния път си имала много кърма, а и сега вече има вече коластра, вярвам че няма да има проблеми с кърменето  Hug
    За кърменето и секциото вече неколкократно сме обсъждали, че няма връзка. Основните причини за тръгването на кърмата са хормонални предизвикани от изхвърлянето на плацентата, което е еднакво независимо от начина на раждане и след това от стимулацията на гърдите. Именно във втората част, тъй като в повечето случай малко по-късно се поставя бебето на гърдата ,може така да се каже тя да слезе по-късно при секцио, което в никакъв случай не означава че бебето не може да се кърми  Simple Smile Пожелавам успех на всички мами, които ще раждат секцио и искат да кърмят, важното е да знаят, че няма никаква причина да не успеят и да се опитат колкото се може по-скоро когато им е възможно да помолят да им дадат бебенцето за кърмене или да започнат да изцеждат гърдите, за да стимулират лактацията  Simple Smile


Малкото категорично отказа да се храни, започнахме да търсим каква може да  причината. Понеже знам, че има период в който започват да се "мързелевят" аз продължих да настоявам, но детето се пукаше от рев. Накрая реших просто да опитам кърмата, и установих че е ужасно ( не е пресилено) солена. Интересното е, че аз по принцип не ям солено, Или ако ям то е в рамките на съвсем нормалното. Продължих да изцеждам още няколко дена... както и да опитвам- нямаше промяна във вкуса.
След консултация с докторката , минахме окончателно на адаптирано мляко, а два дена след това ми дойде. В крайна сметка в следствие на стреса кърмата спря, а  гърдите ми станаха на "буци". И все още доста болят а и част от "буците" останаха, въпреки, че минаха повече от 7 години и половина. Та най-вероятно промяната във вкуса се  дължи на хормоналните промени.

# 41
  • Мнения: 79
..............
Твоят източник каза ли точна дата за започване на ремонта? Защото последното, което знаех аз, е "лятото"...
Aма че чаршаф стана с тия цитати...  Laughing
Не знам точно кога ще е ремонта, но мисля, че спомена пролетно-летния период, точно когато ние трябва да раждаме. Също така каза да не се притеснявам, защото вече имам уговорка и няма да ме оставят да не родя. Аз ако не се лъжа ти спомена, че работиш там и не вярвам и при теб да има проблем  Hug. Да те питам и не само теб ще ходи ли някой на отворените врати във Втора градска на 22-ри Април?   bouquet

# 42
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
..............
Твоят източник каза ли точна дата за започване на ремонта? Защото последното, което знаех аз, е "лятото"...
Aма че чаршаф стана с тия цитати...  Laughing
Не знам точно кога ще е ремонта, но мисля, че спомена пролетно-летния период, точно когато ние трябва да раждаме. Също така каза да не се притеснявам, защото вече имам уговорка и няма да ме оставят да не родя. Аз ако не се лъжа ти спомена, че работиш там и не вярвам и при теб да има проблем  Hug. Да те питам и не само теб ще ходи ли някой на отворените врати във Втора градска на 22-ри Април?   bouquet
Аз искам да ида, но не знам дали не е късно да се запиша.

# 43
  • Мнения: 79
II МБАЛ – София АД,
София, бул. Христо Ботев 120
За записване: ст. акушерка Адриана Сотирова –
тел. 02/ 915 83 20  (от 8 до 14 ч.)
8, 22 април, сряда 13:00 ч.

Обади се вднага, може и да имат места. А в предната тема някой беше писал, че преотстъпва място за 22-ри.

# 44
  • Мнения: 172
Добро утро в този мрачен ден.Аз цяла нощ се гърчих между леки контракциики Sick Явно девойката вече иска да излиза!
Лято, на мен Калев ми каза ремонта на 2 градска. Думите му бяха, че може би аз ще съм една от последните родили там преди да затворят, а моя термин е на 4 май. А иначе, мисля, че на 18.04 има ден на отворените врати и ще помоля някоя мама, ако ходи, да си запише какво искат да се носи, че не съм много сигурна за някои неща.

Общи условия

Активация на акаунт