НЕ ПАЗАРУВАЙТЕ ОТ АПТЕКИ МАРЕШКИ

  • 257 578
  • 834
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 897
Освен че нямаха налично лекарството за което имах рецепта,и отказаха ди ми дадат аналог,
В това е била права. Аз пък съм се дразнела на фармацевти, които раздават аналог на лекарства. Не са лекари, че да ми дават какво ТЕ преценят, само и само да не изляза с празни ръце.
За другото си знаеш сама. Като не ти харесва аптеката не ходиш там. Peace

# 46
  • Мнения: 12
И аз имам добри впечатления за аптеките на Марешки в Стара Загора! Peace

# 47
  • Мнения: 388
Как разбирате, че конкретен фармацевт е некомпетентен??? Да ти писне от хора учили 5 години биология(в училище), прочели 2-3 сайта и листовките на хранителните добавки.Какво отношение искате при положение, че когато някой поздрави в аптеката с "Добър ден" от края на опашката се чува "Какво му е добро на деня, като си тук", да не говорим, че се опитвате да влизате в спор за неща от които нищо не разбирате.Относно липсата на лекарството, в закона ясно пише, че никоя аптека не е длъжна да подържа цялата номенклатура(само аз справка около 16 хиляди позиции).Никой няма да се държи арогантно, ако не се държите и вие така, работим в аптека не в Мc`Donalds , че да ни препирате и юркате.В банката всеки чинно строен и чака зад линията, при лекарите същото, идвате при нас и се почва " по-бързо "," т`ва ся ко прайте ", " сега ли ги правите тези лекарства ",спорите защото съседа бил казал нещо друго,обяснявате "ами едни хапчета зелени в червена опаковка",сърдите се като спазваме наредбата за лекарства отпускани с рецепта и искате и отношение.Не забравяйте, че ние сме последната инстанция, която контролира дозировка и прием и ако ни мрънкате на главите ще объркаме.Щом искате уважение, уважавайте и вие.И последно,продавачи за хората,които ви продават салам "Камчия" и вафла "Мура", ние сме ФАРМАЦЕВТИ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Абсолютно съм съгласна с това мнение Peace Peace Peace!

# 48
Корина,по закон нямаме право да подменяме лекарствата,които са изписани от лекаря.Лично на мен са ми вдигали скандал,защото съм отпуснал антибиотик за 45 лв.(написан в рецептата), а не съм дал неговия аналог за 20. Вместо да се дразниш на нас, че предлагаме аналози, се усведоми какво представлява генерично и какво търговско наименование.

# 49
  • Мнения: 897
Корина,по закон нямаме право да подменяме лекарствата,които са изписани от лекаря.Лично на мен са ми вдигали скандал,защото съм отпуснал антибиотик за 45 лв.(написан в рецептата), а не съм дал неговия аналог за 20. Вместо да се дразниш на нас, че предлагаме аналози, се усведоми какво представлява генерично и какво търговско наименование.
Нещо не ви разбрах.  Peace И кой ви е вдигнал скандал ? Клиентът ли ви? Или съответните органи???
Милиш ли че ми еработа да науча фармацевтика, за да мога да си купувам лекарства? Дано не тръгна къща да си строя къща, че по тая логика ще трябва и архитектура да завърша, пък и офшорна за градинката отпред. Ако това ви е проблема, ДА, нямам доверие да ми се сменят лекарствата. Защото едно лекарство не е вафла Мура, та  като го нямаш в наличност да ми предложиш Морена.
А ине се ли замисляш защо аджеба "по закон нямаме право да подменяме лекарства"???

Последна редакция: пт, 01 май 2009, 17:18 от Корина

# 50
  • Мнения: 1 685
 PeaceИзяснете за какво иде реч-"да заменяш лекарства"-в белия свят рецептите се изписват по генерични наименования/за неучащите фармаЦЕВТИКА-това са същинските имена на лекарствата написани с малки букви под големите  търговски имена,които пък всяка фарм. фирма си слага каквито иска/-демек като застанеш насреща ми и поискаш аспирин-мога с чиста съвест да ти дам Ацетизал,аспирин-Байер,Анопирин,Асперан,Аспирекс-Унирекс и т.н. което всичкото на практика Laughing си е един прост Ацетзал или Аспирин по същия начин като ти изпише Аугментин-без да се замислям мога да ти дам или предложа/според джоба и наличностите/ Амоксиклав,Форсид и поне още 5 синонима на различни фирми които са си 1към 1 с това което ти е изписано без и на мм да съм престъпила закона и лекарското предписание.
Но в БГ за жалост сме си такива-мнинетилни и неверни и ако предложиш по-евтина алтернатива или въобще предоставиш право на избор на Уважаемия клиент,той почва да те гледа с недоверие и с пълна увереност,че му сменяш л-то и а "ако обичаш да си гледаш работата и като нямаш това което доктора му е предписал да не го будалкаш по търговски"
Друг е въпроса,че доктора е решил да изпише точно този продукт,не защото е по-добър или по-скъп,а защото точно преди 5 мин през кабинета му е минал поредния търговски представител и си е платил за това.Ама иди че убеждавай и ограмотявай неверния и всезнаещ клиент. Tired

Последна редакция: сб, 02 май 2009, 20:14 от teo_71

# 51
  • Мнения: 5 207
Друг е въпроса,че доктора е решил да изпише точно този продукт,не защото е по-добър или по-скъп,а защото точно преди 5 мин през кабинета му е минал поредния търговски представител и си е платил за това.Ама иди че убеждавай и ограмотявай неверния и всезнаещ клиент. Tired

Абсолютно вярно. Всеки ден почти се сблъсквам с подобни гледки. Дори се стига до там, че в края на месеца се преравят амбулаторните листи на докторите, брои се колко опаковки от дадено лекарство са изписани и се плаща на бройка. Да не говорим какви подаръци се раздават - компютри, монитори, почивки тук-там...
Но има и фармацевти, които плащат процент на лекарите да изпращат пациентите в техните аптеки.

# 52
  • Мнения: 897

Друг е въпроса,че доктора е решил да изпише точно този продукт,не защото е по-добър или по-скъп,а защото точно преди 5 мин през кабинета му е минал поредния търговски представител и си е платил за това.Ама иди че убеждавай и ограмотявай неверния и всезнаещ клиент. Tired
А те търговски представители само по лекарски кабинети ходят. По аптеки не стъпват.  ooooh!
Това, че нямам доверие на фармацевта няма как да се промени, дори и след думи като твойте. Но явно е факт, че мнооого се обидихте.  Работила съм с много аптеки и знам за какво става въпрос.  Peace

# 53
  • Мнения: 1 685
 PeaceПрисъствието на представителите в аптеките е по-скоро формално и досадно-пречещо-сблъскваме се всеки ден с това Laughing И не става въпрос за обида,засягане и т.н.-няма нужда да се натоварвам и приемаме нещата толкова лично Flutter-имах време-споделих- и това което се опитах да кажа е че подобно отношение си абсолютно за сметка и в ущърб на пациента-свършвам си работата и като видя че думите ми отиват напразно хич и не се хабя-вземам си 30 вместо 9 лв/примерно/ и по живо по здраво-даже не съм и длъжна да правя подобно ограмотяване.
Разводнихме темата,но тя така или иначе е безмислена и тенденциозна и  съм дала по-горе мнението си за нея Hug

# 54
  • Мнения: 897

Разводнихме темата,но тя така или иначе е безмислена и тенденциозна и  съм дала по-горе мнението си за нея Hug
Е тука си мн. права.  Peace

# 55
Корина, колежката ти обясни за какво става въпрос,това че българина си е лаик по природа не е наш проблем.На всички ни е ясно, че целокупния български народ разбира от футбол,политика и медицина, та кои сме ние да вървив срещу знанията ви в областта.И именно, защото не си длъжна да си учила ФАРМАЦЕВТИКА(бел.авт. специалността е ФАРМАЦИЯ), ние стоим от другата страна на гишето.

# 56
  • Мнения: 897
Корина, колежката ти обясни за какво става въпрос,това че българина си е лаик по природа не е наш проблем.На всички ни е ясно, че целокупния български народ разбира от футбол,политика и медицина, та кои сме ние да вървив срещу знанията ви в областта.И именно, защото не си длъжна да си учила ФАРМАЦЕВТИКА(бел.авт. специалността е ФАРМАЦИЯ), ние стоим от другата страна на гишето.
Да сори за правописната грешка.  Peace  Но както вече написах и това ми е последен пост по темата, нямам доверие на колегите ти.  А отговор на горният си въпрос спрямо теб явно няма да получа. Като говориш за кой разбирал, кой не и преди косвено казахп- не разбирам от медикаменти. Затова като отида в аптека искам лекарството написано на рецептата. Когато завърша ФАРМАЦИЯ, тогава мога да се доверя на този от др. старана на стъклото. За сега се доверявам на лекуващия си лекар.
Лек ден и успех в бизнеса.

# 57
Не задавай този въпрос към мен, а към законодателите.Много пошъл опит да ни изкараш некомпетентни, вероятно много си се гордяла като си го измислила Simple Smile. Чудно, защо при наличието на толкова компетентни лекари хората идват да връщат перорални пеницилинови антибиотици и при въпрос "Защо ви го е предписал, при положение, че сте му казали за алергията си" отговорът е "Амииии...". И аз спирам на коментирам,както каза колежката, не съм длъжен да ограмотявам населението.

# 58
  • Мнения: 51
Не задавай този въпрос към мен, а към законодателите.Много пошъл опит да ни изкараш некомпетентни, вероятно много си се гордяла като си го измислила Simple Smile. Чудно, защо при наличието на толкова компетентни лекари хората идват да връщат перорални пеницилинови антибиотици и при въпрос "Защо ви го е предписал, при положение, че сте му казали за алергията си" отговорът е "Амииии...". И аз спирам на коментирам,както каза колежката, не съм длъжен да ограмотявам населението.
  PeaceПодкрепям изцяло!Не знам защо на фармацевтите се гледа като на продавачи в плод-зеленчук!При условие, че и те учат фармаЦЕВТИКА 6 години-колкото учат и лекарите, и след това учат за специалност-пак като лекарите.Едва ли някои съфорумци си задават въпроса колко лекарски грешки предотвратяват хората, завършили фамаЦЕВТИКА!
 

# 59
  • Мнения: 897
Не задавай този въпрос към мен, а към законодателите.Много пошъл опит да ни изкараш некомпетентни, вероятно много си се гордяла като си го измислила Simple Smile. Чудно, защо при наличието на толкова компетентни лекари хората идват да връщат перорални пеницилинови антибиотици и при въпрос "Защо ви го е предписал, при положение, че сте му казали за алергията си" отговорът е "Амииии...". И аз спирам на коментирам,както каза колежката, не съм длъжен да ограмотявам населението.
Питах кой ви е направил скандал?  ooooh! Като тръгвате на нож не си мислете, че всеки тръгва така към вас. А следващия ми беше риторичен.  ooooh! ooooh! ooooh!

п.с. изобщо не желая да ме ограмотявате. Не се притеснявайте.  Crazy
    М.Иванова, че кой ви каза че сте продавачи в плод и зеленчук. Лелеее вие явно трябва да си изкарате негативната енергия насъбрана от професията ли...  Crazy Crazy Crazy Да знаем всички че сте мнооого компетентни и многооо учили. Но това, че има некадърни лекари не значи, че всички са такива.  Peace
Лека вечер и най-добри пожелания.

Общи условия

Активация на акаунт