Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 4
Цитат
molq dayte mi suvet kak da postupq?

моля дайте ми съвет как да постъпя?

----
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 13:25 от .Ели.

# 1
  • Мнения: 3 453
 #Crazy  От сега ли е необходимо да я подготвяш за  това?

# 2
  • Мнения: 447
Аз не разбрах нищо

# 3
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Като започнах да чета заглавието, помислих, че дъщерята е бременна, като видях "5 годинни" се среснах и осъзнах, че явно бременната си ти. Но сега се чудя дали не говориш все пак за бъдещите бременности на дъщеря си. Ако имаш предвид последното, не е нужно нищо да обесняваш, ако детето само не е проявило интерес. Но ако усещаш някаква вътрешна необходимост, все пак, да й обясниш за "пчеличките", аз лично не бих лъгала, ще използвам напр. подходящи книжки (такива са книжките на Мари-клод Моншо "Бебе на нулева възраст" и "Истината за бебетата", точно за тази възраст се препоръчват). Ако става въпрос за твоя бременност, пак тези пособия са идеални.

# 4
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Бременна ли си вече?
Не се притеснявай, дъщеря ти на 5 год. вече е голямо
момиче. Говори с нея като с такова.  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами... говори с нея.

# 6
  • Мнения: 542
ами моята беше на 3 години,изчакахме малко да ми порасне корема и като и казахме че в корема ми има бебе тя не се отлепяше от него и постоянно ме галише,а когато бебето риташе винаги искаше да пипа!мисля че децата се радват като узнаят че ще има бебе в къщи! Grinning!не се притеснявай!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 686
Ние постъпихме точно като при Писето.
Моята ще стане на четири юни месец.
Като я гушна винаги ми казва: Ама да не смачкаме бебето? Понякога стои пред мен и пее песни на корема, изчислява кога ще родим момиченце, кога ще е момченцето, някъде до 4 ги е докарала. И разбира се и имена измисля.
Пита ме дали рита и т.н., въобще е доста ентусиазирана.
Теб какво те притеснява, успешна бременност, ако бебето е на път вече.

# 8
  • Мнения: 2 908
И ние плануваме към 3-тата годинка на малката да започваме пробите,но моята дъщеря е ужасно ревнива-не дава дори на баща си да ме целува или прегръща и ужасно се притеснявам как ще възприеме ново дете в семейството-защото май децата са различни и различно възприемат нещата...

# 9
  • Мнения: 25
Моята дъщеря е на 4 и е много ревнива, не ще и да чуе за бебе, освен ако не му купуваме никакви подаръци и не си играя с него...Мои приятелки имат същия проблем...

# 10
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми беше точно на 4 г., когато забременях. Казах й веднага след положителния тест.
Много се зарадва, отдавна искаше да има сестричка. Поне за момента не проявява ревност, дори напротив постоянно се хвали, че ще има бебе и вече няма търпение да се роди. Отделя неща за него и редовно кара баща си и баба си да купуват освен нещо на нея и подарък за сестричката си.

# 11
  • София
  • Мнения: 8 280
Какво му има да я подготвяш за Нероден Петко
Като забременеш й кажи, разкажи й какво се случва какво ще се случи/промени.

# 12
  • Мнения: 2 784
Нямаше 4 години, когато забременях. С баща и казахме първо на нея след положителният тест. Попитахме я иска ли да си има братче или сестриче и след това и обяснихме, че мама има бебенце в коремчето, то ще расте там и след Нова Година, когато порастне достатъчно ще се роди. Четохме "Бебе на нулева възраст", водих я на един от видеозоните ми, слагах и ръчичката на корема ми, когато риташе бебето, рисувахме си тумбачетата с пастели за лице. И въпреки това, беше поразена, когато бебето се роди. Не очакваше, че гледането на бебе изисква толкова време и че ще отнема от вниманието на мама и тате. Много се радва, но взе да прави напук, само и само да привлича вниманието ни, отново се буди вечер с рев и иска да спи при нас, бебешките играчки изведнъж станаха по-интересни от нейните и определено има ревност. Но нещата бавно и полека ще си дойдат на мястото. Поне така се надявам.

# 13
  • Мнения: 284
Със сигурност срещате бебета в колички, независимо познати или не. Вземи конкретен повод, конкретно бебе, започни с това, че бебето е сладко, премини към бебета като цяло - колко са симпатични, после се върни към дъщеря ти - как и тя е била малко сладко бебе и продължи по темата колко е хубаво да има сестричка или братче - ще усетиш дали има реакция и как да продължиш, а детето ти ще ти подскаже от какво се интересува с въпросите, които задава по темата.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 823
Детето ти вече е голямо и вероятността да приеме бременността ти по "най - безболезнения" начин е много голяма, но понякога и след хилядите подготовки пак може да има ревност или непридвидени ситуации Rolling Eyes.

# 15
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не виждам какво толкова има да я подготвяш,ще й говориш,че ще има нов член в семейството и всичко за каквото пита й казвай така както си е.

# 16
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Доколкото разбирам, още не си бременна?
Какво да й обясняваш тогава? Виж, тя ако прояви интерес откъде "идват" бебетата, нещата вече стоят по друг начин, но пък не касаят предстоящата ти бременност.  Laughing
Дъщеря ни беше първият човек, на когото казахме за бебето (веднага след теста), беше точно на 3.
Не сме я "подготвяли" специално... все пак никой не знае колко време ще отнеме едно евентуално зачеване...

# 17
  • Мнения: 14 654
Какво има да я подготвяш  Laughing Моето дете е на 5, е почти е на 6 вече и му казах веднага след като разбрах, че съм бременна. Много се зарадва и стана още по-мил и любезен с мен. За бебета е наясно как стават и как се появяват на бял свят, така че няма какво да му се разяснява повече. На 5 е лесно да обясниш почти всичко.

# 18
  • Мнения: 2 242
на 5 вече играят ролеви игри - вземи й кукла бебе с разни екстри (памперси, шишета,количка) и покрай играта ще й обясняваш и за промените, които предстоят Wink

# 19
  • Мнения: 4 017
Обикновено, в този под-форум влизам в недобро настроение и пиша в темите за ОДЗтата, но тук в тази тема искрено се развеселих  Laughing

# 20
  • Мнения: 550
Не разбрах какво се пита в темата? newsm78За предстоящата твоя бременност или за тази на дъщеря ти,която между другото е едва на 5 години???

# 21
  • Мнения: 567
Е, на колко годинки трябва да е, че да ти изглежда готова за подготовка?  Shocked
Другият вариант е да изчакаш до 15 г. и да им направиш голяма разлика!  ooooh!

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мисля, че детето е достатъчно голямо за да му се обясни.

# 23
  • Мнения: 1 817
Ами тя си е доста голяма да разбере. Какво има толкова? Просто си поговорете.

И аз в началото нищо не разбрах.Дъщерята  ...малка..пък на 5 САМО....предстояща бременност  #Crazy

# 24
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
децата изобщо не са толкова малки на 5! мойта е на толкова и бебешката тема й е в устата, само да се навия! представям си какво би било от питанки и загриженост ,ако има някого да о4акваме!просто подсигури интереса на детето към бебетата и си го питай после детето, заедно правете нащата за посрещане на бебето и си разквайте за събитието,което предстои!

Общи условия

Активация на акаунт