относно месеците, посочени на бебешките храни

  • 2 744
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
ИМАМ ЕДИН ВЪПРОС ВЪВ ВРЪЗКА С ПОСОЧВАНЕ НА МЕСЕЦИТЕ НА БЕБЕШКИТЕ ХРАНИ. ПРИМЕРНО ПИШЕ ОТ 6-Я МЕСЕЦ ТОВА ОЗНАЧАВА СЛЕД ШЕСТ НАВЪРШЕНИ МЕСЕЦА ИЛИ СЛЕД 5 НАВЪРШЕНИ И ЗАПОЧНАТ ШЕСТИ? БЛГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Последна редакция: вт, 11 авг 2009, 19:00 от Vivi

# 1
  • Мнения: 15
Според мен е след 6 навършени 

# 2
  • Мнения: 79
И аз това се питам според мен звучи повече като започне съответния месец а не след като е навършен.

# 3
  • Карлово
  • Мнения: 328
след 6 навършени

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
И аз това се питам според мен звучи повече като започне съответния месец а не след като е навършен.

И аз така мисля  newsm78

# 5
  • Мнения: X
От шестия, означава, когато започне шестия месец, а той започва след навършването на пет месеца.
След шестия, означава след навършването на шест пълни месеца.

Наскоро имаше спор относно месеците, оказа се, че за много хора не е ясно дори на колко точно месеца са децата им. Shocked ooooh!

# 6
  • Мнения: 27 524
На пюренцата обозначените числа означават след навършването на същите!
На френски се изразяват с "от" еди кой си месец, но също се има предвид след навършването им. Иначе по обратното тълкувание на 3 месеца може да се започне с месото  Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 1 535
След 6 навършени е за мен  Peace
Давала съм ги поне месец или 2 по-късно от обозначеното на етикета.

# 8
  • Мнения: 575
Аз винаги давах след, като е навършила месеците, а не като ги е започнала.

# 9
  • Мнения: 15 379
След навършването на месеците. На някои етикети пише "от/след 6 месеца" например, но се има предвид навършени месеци  и това  е възможно най-ранната възраст,от която може да се даде съдържанието на бурканчето.

# 10
  • Мнения: X
Граматически не е написано правилно, могат да имат предвид, каквото си щат, но "от шестия месец", значи точно "от шестия". За след това си има думичка "след".


На пюренцата обозначените числа означават след навършването на същите!
На френски се изразяват с "от" еди кой си месец, но също се има предвид след навършването им.


Мисля, че не са превели правилно на български, като са искали да кажат след 4-ия, да са написали след, а не буквално.

Иначе по обратното тълкувание на 3 месеца може да се започне с месото  Grinning

Логиката всъщност е майките да се осведомяват кое кога се предлага, а не да разчитата на етикетите.

# 11
  • Мнения: 6 713
6 навършени месеца са 6 месеца.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Според мен навършени означава.

# 13
  • Мнения: 27 524
Граматически не е написано правилно, могат да имат предвид, каквото си щат, но "от шестия месец", значи точно "от шестия". За след това си има думичка "след".

За граматически не знам, но се води за навършени. И педиатрите го казват  Peace

Млеката, които се водят 0-4 месеца се сменят на двойката след 4-ти месец. Или 0-6 месеца означава да се пие това мляко и 6-ти включително. Така е и за пюретата.  Simple Smile
Някои фирми, като Нутрисия например, за да няма подобни объркваници, започнаха да пишат на етикетите си числото и +:

   

# 14
  • Мнения: 9 973
Според мен е след 6 навършени 
да

Общи условия

Активация на акаунт