водата за пиене на новородено

  • 31 390
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 110
Дъщеря ми обичаше и пиеше  чешмяна преварена /поне 5 мин/ вода до 1 годинка. После чешмяната продължих да и преварявам като редувах с минерална за бебета,която не преварявах !

# 46
  • София
  • Мнения: 17 591
Хм, аз я давах от каничката.

# 47
  • Мнения: 188
Трябва да кипи поне 5 минути!

# 48
  • Мнения: 1 428
НО ако бебето е кърмено водата е напълно излишна, дори бих казала противопоказна!
Чак пък противопоказна  Shocked.Много бебета са кърмени и пият вода.

Аз никога не съм преварярала.Давах Девин с розов етикет  Peace

# 49
  • Мнения: 2 401
НО ако бебето е кърмено водата е напълно излишна, дори бих казала противопоказна!
Чак пък противопоказна  Shocked.Много бебета са кърмени и пият вода.

Аз никога не съм преварярала.Давах Девин с розов етикет  Peace
Да има много кърмени бебета, които пият вода, но въпросът е дали им е нужна. Rolling Eyes
Ето някои факти поради, които е противопоказна:
-водата при новороденото винаги е за сметка на изпитата кърма, резултатът може да е лошо наддаване
-употребата на биберон при новородените е нежелателна поради риск да откажат гърдата
-изключителното кърмене без предлагане на вода помага за по-бързото преминаване на жълтеницата

# 50
  • Мнения: 4 555
Аз лично смятам,че бебето само ще си покаже дали има нужда от вода или не.Смятам,че с нищо няма да навреди майката да предлага,а бебо само да прецени да пие или не.Мое мнение.
Не е съвсем така. Бебето усеща жаждата много по-силно от глада.Затова и кърмата в началото е водниста и рядка, за да задоволи жаждата му. Ако му се даде вода и то задоволи жаждата си, после започне да суче и изпие воднистата част на кърмата, ще му се напълни стомаха и то за момент ще се почувства сито, колкото да заспи, но откъм калории няма да е получило колкото е необходимо.
А поради това, че е изсукало по-малко мляко, майката ще произведе по-малко количество кърма следващия път. И като цяло може да доведе до по-забавено наддаване.

# 51
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Бебето усеща жаждата много по-силно от глада.Затова и кърмата в началото е водниста и рядка, за да задоволи жаждата му. Ако му се даде вода и то задоволи жаждата си, после започне да суче и изпие воднистата част на кърмата, ще му се напълни стомаха и то за момент ще се почувства сито, колкото да заспи, но откъм калории няма да е получило колкото е необходимо.
А поради това, че е изсукало по-малко мляко, майката ще произведе по-малко количество кърма следващия път. И като цяло може да доведе до по-забавено наддаване.
   202uu

За едно новородено най-доброто нещо е кърмене на поискване. Така няма опасност да остане нито гладно, нито жадно, а организмът на майката се адаптира към нуждите му.
Имай предвид, че новороденото има много малко стомахче, затова и не може да изяде много, така че да е сито 3 часа. И че ако изгладнява прекалено, после суче неефективно, защото е още слабичко. Нормално е да иска да суче през час- два, вкл. и нощем, като с времето почва да расте и да изяжда повече, съответно и да се храни не чак така на често.
Води се по бебето, това е най-добре за него, защото то знае кога е гладно.

# 52
  • Мнения: 594
Преварена вода означава да е вряла поне 10 мин.
А иначе всеки ден преварявах чешмяна вода, с тази разлика, че пропи чак на 10 месеца.

Подкрепям напълно. Малкия също пропи вода доста късно, тъй като го кърмих и просто отказваше да пие вода...

# 53
  • Мнения: 351
Аз първият месец преварявах,докато педиатърът не ми каза да мина на Девин розов етикет.Само от време на време купувах Торн Спринг за да я сменям.Сега сме на само на Девин изворна.

# 54
  • Мнения: 9 433
Преварявай си я по-добре.

# 55
  • Мнения: 1 305
Аз преварявах водата с ел. кана, всеки ден и сипвах вода но първите месеци кърмих дъщеря си и тя не пиеше повече от 10-20 мл на ден. Сега пие  Девин  Изворна.

# 56
  • Мнения: 346
Моята бебка е на 6 м.,но не ще вода .Преварявам я 10мин. и слагам мъъъничко захар,но пак не се лъже.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Преварена вода-ври 10минути.Само такава му давах до 8-мия месец.

# 58
  • Мнения: 1 725
Ако си решила да кърмиш (защото това е въпрос само на твоето решение, не и възможности, при всички случаи ще успееш да преодолееш евентуални трудности, ако се информираш достатъчно от този форум, по-точно библиотеката на Кърмаческия), ще кърмиш естествено на поискване и детето ти ще получава достатъчно течност! Сигурно знаеш достатъчно за кърмата вече, така че знаеш, че една от функцията и е да задоволява и жаждата на бебето, докато е интензивно кърмено. Щом като толкова сучещи бебета не пият вода и месеци след годинката дори, и са от здрави по-здрави, сред които бяхме и ние, значи така е правилно и който не е наясно просто няма достатъчно инфо.

# 59
  • Мнения: 6 713
Според мен тези твърдения, че няма нужда от вода,  не са съобразени с географското положение. Naughty Не може педиатри от Канада да казват, че нямало нужда от вода, и това да трябва да се спазва за бебета родени доста по на-юг от Канада! Whistling

Общи условия

Активация на акаунт