ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 77 541
  • 1 515
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 255
До ИСОДГ: Когато дете родено януари 2007 година, кандидатства с набор 2006 година в ОДЗ, отпада ли от кандидатстването за ясленска група или попада и в списъците и за ясла и за първа група? Въпроса ми е във връзка с това, че във всяко отделно ОДЗ шансовете за прием са различни, в някои има повече места за ясленските, а в други за първа група.

Благодаря предварително за отговора

Не е справедливо спрямо останалите родители. Може да се редите само на една опашка с един набор. Вие решавате на коя. Така или иначе, възможността на родените януари 2007 да кандидатстват с набор 2006 е вид компромис.

Я.Дж.

# 346
  • Мнения: 1 255
При въвеждане на родителите за адрес на семейството се взима пред вид този на първия въведен родител? Има ли значение, че физически семейството може да живее на друг адрес и как ще се удостоверява подобно разминаване или няма да е нужно?

В адрес на семейството трябва да напишете адреса, където семейството живее физически. Където са децата. Желателно е да имате поне регистрация за настоящ адрес там.

В Регистриран адрес само изберете дали постоянния или настоящия адрес на родителя е в София. Това е достатъчно.

Я.Дж.


И аз имам подобен въпрос.

Семейството живее на адреса на бащата. В неговата лична карта фигурира реалният ни адрес.
Но в моята лична карта фигурира старият ми адрес, пак е в квартала, но в съседен блок.
И тъй като полето Адрес на семейството е в моя профил, аз нанесох там реалният ни адрес, но реално той не съвпада с моята лична карта, а с тази на бащата. Това проблем ли е?

Съвсем правилно сте постъпили. Въвежда се фактическият адрес на семейството. Няма проблем.

Я.Дг.

# 347
  • Мнения: 1 255
A aко дете е прието по първо желание, но след време реши да кандидатства в друга градина, новата кандидатура ще дава ли 3 точки отново? Тя реално ще е първо желание към съответния момент, макар вече детето да е записано?
Пак да питам КГ за новосъздадена кандидатура Embarassed Става въпрос за ОДЗ с 0 прием до октомври...

Да. Кандидатствате по общите правила. Ако Ви приемат, може да се преместите.

Не разбирам втория въпрос.

Я.Дж.

# 348
  • Мнения: 562
Момичета, както гледам няма никакъм смисъл да се ядосваме и да се чудим за какво ще е този обратен брояч, дали ще го има или не и разни алтернативи, поради простата причина, че повечето места ще бъдат заети още на първичнато класиране и до обратен брояч ще достигнат много малко хора.

Да ти кажа мен това ме вълнува, защото съм да не казвам 100%, но 99,90% сигурна, че поне в 1 или 2 градини детето ми ще бъде в гранична група и именно от входящия номер ще зависи дали ще я приемат или не. Много родители може и да не попаднат в такава група, но за тези, които ще попаднат, това е най-важното, защото определя приема на детето им.  Peace
И аз си мислех, че ще попадна, но има още 1 месец и кусур до 23,05 и ще се променят на 100 % нещата и от сега съм убедена че няма да достигна до третично класиране с мойте 8 точици Thinking Ти явно имаш доста над 8 ...

Не, имам 8, но в моя район има сравнително малко деца с повече точки.  Laughing Поне засега, но даже да изскочат още с повече - пак тези с 8 ще останат в граничните групи. И тук тенденцията вярвам, че ще се запази (уф, че издадох и аз!  ooooh! Whistling Wink ), така че ... Да чукна на дърво!  Praynig

Пък и нали все на някои родители децата ще са в граничните групи. Така че за тях това е най-важното!  Peace

Имайте предвид, че групите с равни основни точки ще се раздробят на по-малки групи, когато се добавят и подточките по допълнителните критерии.

Я.Дж.

Ясно ми е да.  Simple Smile Но не мисля от сега да спра да се надявам, че ще ни приемат. Simple Smile Успех на всички и благодарности на тези, които се включиха в протеста!   bouquet

П. С. Вече всичките ми точки са както трябва. Благодаря!   bouquet

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 13:00 от Pavlina Nikolova

# 349
  • Мнения: 562
При въвеждане на родителите за адрес на семейството се взима пред вид този на първия въведен родител? Има ли значение, че физически семейството може да живее на друг адрес и как ще се удостоверява подобно разминаване или няма да е нужно?

На адрес трябва да се въведе не адреса по лична карта или т. н., а адреса, на който реално живее семейството, като е добре поне единият родител (без значение кой от двамата) да има адресна регистрация там - постоянна и настояща.  Peace

П. С. Сега видях, че от екипа вече са ти отговорили.

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 13:08 от Pavlina Nikolova

# 350
Детето ми посещава ясла в ОДЗ.  Роден е през 2006 г  и ще премине автоматично през септември в 1-ва група, но ОДЗ ми е доста далече и неудобно, въпреки, че е най-близкото ОДЗ до блока ни.
На ъгъла на блока ни има ДГ, която ми е много удобна и  в която съм заявила кандидатура за 1-ва група. Не разбирам, защо не мога да ползвам предимство като реално, ако го приемат в ДГ ще освободя едно място в ОДЗ за родено дете през същата година.
Реално децата родени през 2006 г имат по голям шанс във въпросната градина, защото свободните места са 50 , а в ОДЗ-то респективно са само 15 тъй като от яслата ще преминат в 1-ва група.
И сега въпроса ми е предвижда ли се размяна в случай, че на две семейства им е по удобно.

# 351
  • Мнения: 562
До ИСОДГ: Когато дете родено януари 2007 година, кандидатства с набор 2006 година в ОДЗ, отпада ли от кандидатстването за ясленска група или попада и в списъците и за ясла и за първа група? Въпроса ми е във връзка с това, че във всяко отделно ОДЗ шансовете за прием са различни, в някои има повече места за ясленските, а в други за първа група.

Благодаря предварително за отговора

От екипа казаха, че се кандидатства само с единия от двата набора (пък и иначе няма да е честно спрямо другите деца, които имат възможност да кандидатстват само с един набор, нали?  Peace ). Който иска да кандидатства с предходния набор и го заяви, ще има потвърдително съобщение, след което ако бъде потвърдено, нещата ще са безвъзвратни. Помислете добре!

# 352
  • Мнения: 7 947
Не съм изчела темата и нямам време, затова един бърз въпрос - като си разглеждам кандидатстванията и променям реда на желанията - точките се променят - всъщност какво показват тези точки?

# 353
  • Мнения: 562
Не съм изчела темата и нямам време, затова един бърз въпрос - като си разглеждам кандидатстванията и променям реда на желанията - точките се променят - всъщност какво показват тези точки?

Всяко дете си има основни точки според състоянието на семейството (работа, адрес и т. н.), но на градината по първо желание се дават още 3 т., на тази по второ - 2 т., по трето - 1 т., а на останалите желания не се дават точки за поредност, заради това и при разместване се променят точките на различните градини.  Peace

# 354
тази система е много шантава
сутринта 2/3-ти от децата на опашката бяха с 0 точки
сега са се оправили...
успокоих се че точки не се губят. за добро или лошо се трупат

обаче и мен ме притеснява това че има имена на латиница.. нищо против транслитерацията, обаче

Господин Джонев,
като правите засичане с ЕСГРАОН и НОИ, всъщност каква информация давате и каква получавате?
мисля е редно срещу егн-то на управляващият родител да стои само валидно егн на детето и то неговото, зада няма злоупотреби.. а от там Вие да визуализирате точното име на детето, така както си е в ЕСГРАОН и по акт за раждане

иначе наистина изглежда подозрително...за какво са всички тези данни ако не са свързани?

а, ще ни информирате ли с нарочен мейл че иамме некоректни данни, след засичането, за да влезем да ги оправим

# 355
  • Мнения: 389
 Peace да следя и тази тема

# 356
  • Мнения: 30
Здравейте, имам въпрос към г-н Джонев -  как системата автоматично изчислява критерий СК9. Дете с неизвестен родител или с родител с отнети родителски права – 3 т. ? Аз никъде нямам опция къде да отбележа, че имам присъдени пълните родителски права?!
Предварително благодаря за отговора, за мен е важно, защото ми се полагат тези допълнителни точки и затова очаквам помощ!

Г-н Джонев, дали може да обърнете внимание и на моя въпрос?!
Ехо, г-н Джонев, започвам да мисля че умишлено прескачате моя въпрос! Може би нещо в системата не е наред! Ще ми обясните ли най-накрая къде се задава, че аз съм с присъдени родителски права за да може системата  автоматично да ми прибави полагащите ми се точки!? Това е просто една недомислица: как така няма такова поле за регистриране.... Бащата нито е друг нито е неизвестен, но е с отнети родителски права...как да го отбележа в тъпата ви система. Толкова усложнихте всичко, че в края на крайщата се изисква едва ли не висше образование по информатика за да се регистрира успешно родител във вашата система...непрекъснато нещо променяте доправяте и хаосът е пълен! Очаквам обяснение на моя казус!!!

# 357
  • Мнения: 1 255
тази система е много шантава
сутринта 2/3-ти от децата на опашката бяха с 0 точки
сега са се оправили...
успокоих се че точки не се губят. за добро или лошо се трупат

обаче и мен ме притеснява това че има имена на латиница.. нищо против транслитерацията, обаче

Господин Джонев,
като правите засичане с ЕСГРАОН и НОИ, всъщност каква информация давате и каква получавате?
мисля е редно срещу егн-то на управляващият родител да стои само валидно егн на детето и то неговото, зада няма злоупотреби.. а от там Вие да визуализирате точното име на детето, така както си е в ЕСГРАОН и по акт за раждане

иначе наистина изглежда подозрително...за какво са всички тези данни ако не са свързани?

а, ще ни информирате ли с нарочен мейл че иамме некоректни данни, след засичането, за да влезем да ги оправим

Все още не сме правили засечки с ЕСГРАОН и НОИ. Ако успеем, това ще нормализира и имената.

Да, всеки с разминаващи се данни ще бъде информиран.

Я.Дж.

# 358
  • Мнения: 1 255
Здравейте, имам въпрос към г-н Джонев -  как системата автоматично изчислява критерий СК9. Дете с неизвестен родител или с родител с отнети родителски права – 3 т. ? Аз никъде нямам опция къде да отбележа, че имам присъдени пълните родителски права?!
Предварително благодаря за отговора, за мен е важно, защото ми се полагат тези допълнителни точки и затова очаквам помощ!

Г-н Джонев, дали може да обърнете внимание и на моя въпрос?!
Ехо, г-н Джонев, започвам да мисля че умишлено прескачате моя въпрос! Може би нещо в системата не е наред! Ще ми обясните ли най-накрая къде се задава, че аз съм с присъдени родителски права за да може системата  автоматично да ми прибави полагащите ми се точки!? Това е просто една недомислица: как така няма такова поле за регистриране.... Бащата нито е друг нито е неизвестен, но е с отнети родителски права...как да го отбележа в тъпата ви система. Толкова усложнихте всичко, че в края на крайщата се изисква едва ли не висше образование по информатика за да се регистрира успешно родител във вашата система...непрекъснато нещо променяте доправяте и хаосът е пълен! Очаквам обяснение на моя казус!!!

Нищо умишлено не прескачам.

Тъпата ни система ще Ви даде възможност да отразите отнети права в съответния критерии. Това е предвидено за последната актуализация преди началото на май - днес.

Само не виждам къде е този хаос. Щеше да има пълен хаос, ако не нямаше нов регламент, ако той допускаше субективизъм, ако бяха необходими физически опашки. Помислете.

Я.Дж.

# 359
  • Мнения: 1 255
Детето ми посещава ясла в ОДЗ.  Роден е през 2006 г  и ще премине автоматично през септември в 1-ва група, но ОДЗ ми е доста далече и неудобно, въпреки, че е най-близкото ОДЗ до блока ни.
На ъгъла на блока ни има ДГ, която ми е много удобна и  в която съм заявила кандидатура за 1-ва група. Не разбирам, защо не мога да ползвам предимство като реално, ако го приемат в ДГ ще освободя едно място в ОДЗ за родено дете през същата година.
Реално децата родени през 2006 г имат по голям шанс във въпросната градина, защото свободните места са 50 , а в ОДЗ-то респективно са само 15 тъй като от яслата ще преминат в 1-ва група.
И сега въпроса ми е предвижда ли се размяна в случай, че на две семейства им е по удобно.


Може да кандидаствате на общи основания. Това са правилата.

Ще има функционалност за идентификация на възможни размени след класирането. Ако и двете семейства са съгласни и децата са един набор, тогава ще може да извършите размяната.

Я.Дж.

Общи условия

Активация на акаунт