ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 77 532
  • 1 515
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 4 016
искам да попитам как 1 дете в различни градини има еднакъв брой точки 8?  аз лично немога да си го обесня?става въпрос 4е във всички одз къде кандидатства в люлин е със 8 точки



За съжаление от ЕСГРАОН няма да ни съдействат.

Имах подобно подозрение. Много неприятно

# 931
  • Мнения: 1 255
Пиша всеки ден в форма за обратна връзка но нищо. Отговорите които получавам са стандартни.  Моля на кой ако може да ми помогне.

Пишете на лична поща с описание на проблема. Ще проверим.

# 932
  • Мнения: 1 255
Уважаеми екип на ИОСДГ, по мое лично мнение, ще ни направите лоша услуга с тази индикативен шанс за прием. Мисля, че всеки що годе грамотен човек може да си прецени къде шансовете са му по-големи, но ако тръгнете да насочвате всички, наистина ще настане голям хаос и подскачане от опашка на опашка.
Аз лично съм против това.

Сложен въпрос, действително. Все пак сме длъжни да дадем повече информация на родителите, защото ориентирането само по списъци е заблуждаващо. От друга страна, очакваме много размествания в последния момент. Ще вземем мерки да не допускаме прекалено много размествания последните дни - възможно е да въведем времево ограничение за разместване - примерно, 30 минути. Мислим по въпроса и ще намерим решение.

# 933
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 416
За съжаление от ЕСГРАОН няма да ни съдействат.
Имах подобно подозрение. Много неприятно
А в какво се изразява евентуалното (вече отказано) съдействие на ЕСГРАОН? Простете невежеството ми. Peace

# 934
  • Мнения: 1 255
Здравейте, имам следните въпроси, извинявам се ако са задавани преди мен:
1.Търсих в публикуваните нормативни документи пасаж, който постановява, че даден родител има право на точка или като работещ, или като студент, но не и двете.Не намерих. Може ли някой да ми даде линк, за да спра да се тормозя, че организацията на сайта ме ощетява? (предпочитам да го прави упълномощен орган)
2. Търсих в публикуваните нормативни документи пасаж, който постановява, че допълнителните критерии носят 0.1, а не 1 т, или 2 т. Може ли някой да ми даде линк, за да спра да се тормозя, че организацията на сайта ме ощетява? (предпочитам да го прави упълномощен орган)

Дирекция "Образование" е взела решения по тези въпроси. Това са необходими интерпретации на правилата на СОС, които са от компетенциите на Дирекцията. Обърнете се към тях за допълнителни разяснения.

# 935
  • Мнения: 1 255
За съжаление от ЕСГРАОН няма да ни съдействат.
Имах подобно подозрение. Много неприятно
А в какво се изразява евентуалното (вече отказано) съдействие на ЕСГРАОН? Простете невежеството ми. Peace

Просто не искат или не могат (в което се съмняваме) да съдействат, за да сверим въведените заявления за ЕГН и други данни. Това не е фатално, но ще доведе до повече отказани записвания и повече възможности за нерегламентиран прием.

# 936
  • София
  • Мнения: 316

Очакваме до края на седмицата да бъдат увеличени свободните места в много градини. Очакваното уплътняване на групите през септември ще бъде извършено предварително, за да бъдат приети колкото се може повече деца още сега.


Как свободните места ще се увеличат след предварително уплътняване  #Crazy
Как ще се приемат още сега деца след като регистрациите не са приключили - така може да се ощетят деца, които не са регистрирани още но ще са с повече точки от деца от предварителното уплътняване
 И в крайна сметка това уплътняване ако става по новия регламент (а така би трябвало да е) нали първо трябва да мине класирането  newsm78 или пак за всеки ще има различни правила  Crossing Arms
Всеки ден ново 20  ooooh!
И въобще какво значи предварително уплътняване - може ли да си уплътните дограмата преди да сте построили блока  Shocked

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 19:56 от limpid

# 937
  • София
  • Мнения: 932
Мен най-много ме изненадва("шокира") това ,че няма да сравняват данните с ЕСГРАОН. Ама идват избори , защо ли се "изненадвам"  Rolling Eyes

# 938
  • Мнения: 1 726
Цитат
25.04.09 За родители на деца, родени 2005 г. и по-големи: Класирането за групи с текущ прием е извършено

Цитат
НЕ СЕ БЕЗПОКОЙТЕ! ИМАТЕ ПОВЕЧЕ ОТ МЕСЕЦ ДА АКТУАЛИЗИРАТЕ ПРОФИЛИТЕ ДО 18:00 Ч. НА 21 МАЙ 2009 г. КЛАСИРАНЕТО Е НА 23 МАЙ 2009 г.

Здравейте, не мога да разбера какво става в крайна сметка. Моето дете е родено 2004 ( т.е. е по-голямо от родените 2005), изпуснала ли съм срока за кандидатстване?

# 939
  • Мнения: 2
Здравейте.
Въпросът ми е към ИСОДГ. Кандидатстване на родени януари 2007 с набор 2006 е възможно по решение на Работната група. Как стоят нещата с родените януари 2009. Могат ли да кандидатстват с набор 2008?
Благодаря.

# 940
  • София
  • Мнения: 316
Цитат
25.04.09 За родители на деца, родени 2005 г. и по-големи: Класирането за групи с текущ прием е извършено

Цитат
НЕ СЕ БЕЗПОКОЙТЕ! ИМАТЕ ПОВЕЧЕ ОТ МЕСЕЦ ДА АКТУАЛИЗИРАТЕ ПРОФИЛИТЕ ДО 18:00 Ч. НА 21 МАЙ 2009 г. КЛАСИРАНЕТО Е НА 23 МАЙ 2009 г.

Здравейте, не мога да разбера какво става в крайна сметка. Моето дете е родено 2004 ( т.е. е по-голямо от родените 2005), изпуснала ли съм срока за кандидатстване?

Родителите на деца, родени 2005 г. и по-големи, трябва да преминат единствено през началните стъпки за създаване на общ достъп до профилите на семейството. Всички данни се запазват непроменени според правилата от 2008 г., които продължават да важат за деца, родени 2005 г. и по-големи.

http://kg.sofia.bg/?page=manual

# 941
  • Мнения: 2 280

Очакваме до края на седмицата да бъдат увеличени свободните места в много градини. Очакваното уплътняване на групите през септември ще бъде извършено предварително, за да бъдат приети колкото се може повече деца още сега.


Как свободните места ще се увеличат след предварително уплътняване  #Crazy
Как ще се приемат още сега деца след като регистрациите не са приключили - така може да се ощетят деца, които не са регистрирани още но ще са с повече точки от деца от предварителното уплътняване
 И в крайна сметка това уплътняване ако става по новия регламент (а така би трябвало да е) нали първо трябва да мине класирането  newsm78 или пак за всеки ще има различни правила  Crossing Arms
Всеки ден ново 20  ooooh!
И въобще какво значи предварително уплътняване - може ли да си уплътните дограмата преди да сте построили блока  Shocked

Спокойно,..
Става дума за очакваното "уплътняване" през септември..
Сега с аобявени бройките по норматив. Но всяка Директорка възнамерява да приеме повече деца. Тези бройки, които е възнамерявала да обяви през септември въпросната директорка, просто ще се появят СЕГА.
Това не означава, че ще се "уплътнят" сега групите, които още не са попълнени (тия, дето са уплътнени ..вече отдавна са уплътнени- още преди да се приеме новия регламент..) Означава само,че ще кандидатстваме за повечето места СЕГА, а не чак през септември..
Аз лично намирам това за справедливо, понеже ще намали местенето на вече приети деца (сега има ОДЗ-та, които са обявили нулев прием, но..реално през септември са възнамерявали дапуснат 2-3-5-10- бройки допълнително за "уплътняване" на групите..Е..просто, тия бройки ще се появят сега..)
Мисля,че това е в интерес на родителите..Поне приетите ще са повече  ...

# 942
  • София
  • Мнения: 1 056
Здравейте, искам да попитам нещо, не знам дали има нужда да пращам запитване чрез обратната връзка до ИСОДГ, първо ще питам вас.
Като вляза в системата мога само да променям профилите на членовете на семейството, но нямам нищо свързано с кандидатурите. Нямам нищо, освен бутон "НАЧАЛО"в левия сектор на страничката.
Нямам никъде списък с кандидатури, точки, детски градини и т.н.
Абе, нищо!
Така ли е с всички или трябва да сигнализирам за проблем?
Притесних се заради този тескст:

Какво да правите, като завършите четвъртата стъпка:

На четвърта стъпка трябва да актуализирате профилите:

   1. въведете необходимите данни в профилите на родителите и децата;
   2. прегледайте критериите и да заявите тези, които отговарят на Вашата ситуация;
   3. прегледайте списъка с кандидатури и ги подредете по ред на желанията;
   4. добавете или премахнете кандидатури, ако искате.


Сина ми е записан в едно ОДЗ в момента, но аз искам да кандидатствам и в нашия квартал/сега пътуваме с него до квартала в който работя/, да не би заради това да нямам право да кандидатствам на друго място?Макар, че в такъв случай би трябвало да имам поне бутон преместване, ама и това нямам.
Ще съм благодарна ако някой отговори.

# 943
  • Мнения: 575
За съжаление от ЕСГРАОН няма да ни съдействат.
Имах подобно подозрение. Много неприятно
А в какво се изразява евентуалното (вече отказано) съдействие на ЕСГРАОН? Простете невежеството ми. Peace

Просто не искат или не могат (в което се съмняваме) да съдействат, за да сверим въведените заявления за ЕГН и други данни. Това не е фатално, но ще доведе до повече отказани записвания и повече възможности за нерегламентиран прием.

Тогава какъв е смисълът от ИСОДГ? И не трябваше ли ътова да сте го съгласували със ЕСГРАОН преди да се започне цялата галимация?

# 944
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 416
Здравейте.
Въпросът ми е към ИСОДГ. Кандидатстване на родени януари 2007 с набор 2006 е възможно по решение на Работната група. Как стоят нещата с родените януари 2009. Могат ли да кандидатстват с набор 2008?
Благодаря.
Ще може, ама през 2011, когато единият набор станат на 3, а другият -- на 2 години. Mr. Green

Не бързате ли малко за набор 2009? Peace Дете, родено през януари настоящата година, през септември ще бъде на 7 месеца, а ми се струва, че долната граница за прием в ясли е 10 месеца. Поправете ме, ако греша. newsm78

Всеки си решава, но аз не бих пуснала седеммесечното си бебче на ясли, при положение, че то има специални нужди, различни от тези на деца, които са поне на годинка.

Да не говорим, че на такова малко бебе си му трябва най-вече мама, в краен случай баба/дядо/бавачка, която/който да се занимава САМО с него, но това са съвсем съвсем други теми, не знам защо се отклоних. Stop

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 00:55 от Мяуче

Общи условия

Активация на акаунт