ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 77 543
  • 1 515
  •   1
Отговори
# 975
  • София
  • Мнения: 2 802
Абе българинът е изобретателен, просто не вярвам в прозрачността на системата. Все ще се намери някой да нагласи нещата в своя полза. Кво да ви кажа 34 г живея в един квартал и моето дете ще се бори с още 20 дечица за 3 места.  Naughty Нали била ниска раждаемостта, а децата ни не могат да влезнат в градина, където нито храната е храна , нито един /дори и двама/ възпитател не би се справил с 20-25 деца. Не , че се оплаквам, но се налага да работя , иначе бих си го гледала.................... Crossing Arms
Напълно подкрепям!  Peace

# 976
  • Мнения: 1 255
Увеличението на местата не толкова голямо - покрива се нормативния капацитет от 25 места за група.
Голяма наглост. След година пак ще се окажат по 35 деца в групите!

 Ей сега и аз ще въведа данните на сестрата на бабата на децата и понеже е директорка-направо няма какво да доказвам-директно в нейната градина.

Тези деца, които са записани преди влизането на новия регламент ще се явят като допълнителни бройки в групите - така е. Но поне приемът на нови деца ще е по нормативен капацитет. Ясно е, че миналогодишното записване на "специални случаи" бе компромис.

Целта е тази година нерегламентирания прием да е многократно по-малък.

# 977
  • Мнения: 1 255
Увеличението на местата не толкова голямо - покрива се нормативния капацитет от 25 места за група.
Голяма наглост. След година пак ще се окажат по 35 деца в групите!

Ей сега и аз ще въведа данните на сестрата на бабата на децата и понеже е директорка-направо няма какво да доказвам-директно в нейната градина.


За служители в детските градини ще се прави засечка по щата.

# 978
  • Мнения: 1 255
Абе българинът е изобретателен, просто не вярвам в прозрачността на системата. Все ще се намери някой да нагласи нещата в своя полза. Кво да ви кажа 34 г живея в един квартал и моето дете ще се бори с още 20 дечица за 3 места.  Naughty Нали била ниска раждаемостта, а децата ни не могат да влезнат в градина, където нито храната е храна , нито един /дори и двама/ възпитател не би се справил с 20-25 деца. Не , че се оплаквам, но се налага да работя , иначе бих си го гледала.................... Crossing Arms
Напълно подкрепям!  Peace

Надали е възможно да се измислим система, която осигурява абсолютна регламентираност. Въпросът е дали нерегламентираните случаи ще бъдат 30-40%, или 10-20%, или 1-2%.
Стремим се тази година да са по-малко от 2%.

# 979
  • Мнения: 560
Здравейте. Искам да попитам нещо свързано с класирането.

В списъците на някои от градините, за които кандидатства моето дете, на челни позиции с най-високи точки са, с малки изключения, едни и същи деца. Както и да са им подредени желанията точките им са все високи. Това е ми е ясно защо. Обаче, когато се извърши първото класиране, тези деца ще бъдат приети във всички градини ли?  И после, останалите ще чакаме да видим къде ще се запишат те, за да мръднем ние по-напред, така ли е?  Ако е така, то значи, че и след на първо класиране нищо няма да е напълно ясно.  newsm78

# 980
  • София
  • Мнения: 316
Здравейте. Искам да попитам нещо свързано с класирането.

В списъците на някои от градините, за които кандидатства моето дете, на челни позиции с най-високи точки са, с малки изключения, едни и същи деца. Както и да са им подредени желанията точките им са все високи. Това е ми е ясно защо. Обаче, когато се извърши първото класиране, тези деца ще бъдат приети във всички градини ли?  И после, останалите ще чакаме да видим къде ще се запишат те, за да мръднем ние по-напред, така ли е?  Ако е така, то значи, че и след на първо класиране нищо няма да е напълно ясно.  newsm78

ами нещо такова... по-интересното е дали ще се разчита на съвестта на родителите да деактивират кандидатурите на вече записани деца (кой ще заявява, че дадено дете е записано и вече няма да участва в следващо класиране - дали пък директорката при записването няма да е длъжна да го отписва от по-задните кандидатури newsm78) защото иначе още след първото класиране не е ясно на каква и до колко актуална информация ще разчитаме

# 981
  • Мнения: 4 465

3. Защо грешките не бяха намерени и решени преди пускането на системата, както се прави със всеки един програмен продукт, а ние родителите бяхме в ролята на тестери?


На туй отговора е ясен - нямаше никакво време, а защо се случи така няма да го пиша пак че някои свръхдейни дами пак ще почнат да скачат.

# 982
  • Мнения: 560
Здравейте. Искам да попитам нещо свързано с класирането.

В списъците на някои от градините, за които кандидатства моето дете, на челни позиции с най-високи точки са, с малки изключения, едни и същи деца. Както и да са им подредени желанията точките им са все високи. Това е ми е ясно защо. Обаче, когато се извърши първото класиране, тези деца ще бъдат приети във всички градини ли?  И после, останалите ще чакаме да видим къде ще се запишат те, за да мръднем ние по-напред, така ли е?  Ако е така, то значи, че и след на първо класиране нищо няма да е напълно ясно.  newsm78

ами нещо такова... по-интересното е дали ще се разчита на съвестта на родителите да деактивират кандидатурите на вече записани деца (кой ще заявява, че дадено дете е записано и вече няма да участва в следващо класиране - дали пък директорката при записването няма да е длъжна да го отписва от по-задните кандидатури newsm78) защото иначе още след първото класиране не е ясно на каква и до колко актуална информация ще разчитаме

Точно така.  Ще си се въртят и класират едни и същи деца, които вече са приети и записани.

И още нещо.  Кой изобщо ще се бори за входящ номер, като децата напред списъците са едни и същи, но с различна поредност на желанията? Пак те ли?

# 983
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Според мен с едно и също ЕГН кандидастват за два набора като си регистрират детето втори път с друг e-mail, просто няма проверка по ЕГН, за да не му разреши системата повторна регистрация, а само по пощата newsm78  така мисля, може би компетентните ще отговорят????? Rolling Eyes
Е, надали. Peace Проверката за повтарящо се ЕГН не е чак толкова сложна. Та нали потребителското име, с което се влизаше преди, беше точно ЕГН-то на малкия човек!
Но нали миналата година имаше доста дублирани деца... защо да не може някои от тях да са си останали с повече кандидатури?

# 984
  • София
  • Мнения: 8 932
Здравейте. Искам да попитам нещо свързано с класирането.

В списъците на някои от градините, за които кандидатства моето дете, на челни позиции с най-високи точки са, с малки изключения, едни и същи деца. Както и да са им подредени желанията точките им са все високи. Това е ми е ясно защо. Обаче, когато се извърши първото класиране, тези деца ще бъдат приети във всички градини ли?  И после, останалите ще чакаме да видим къде ще се запишат те, за да мръднем ние по-напред, така ли е?  Ако е така, то значи, че и след на първо класиране нищо няма да е напълно ясно.  newsm78

ами нещо такова... по-интересното е дали ще се разчита на съвестта на родителите да деактивират кандидатурите на вече записани деца (кой ще заявява, че дадено дете е записано и вече няма да участва в следващо класиране - дали пък директорката при записването няма да е длъжна да го отписва от по-задните кандидатури newsm78) защото иначе още след първото класиране не е ясно на каква и до колко актуална информация ще разчитаме

Точно така.  Ще си се въртят и класират едни и същи деца, които вече са приети и записани.

И още нещо.  Кой изобщо ще се бори за входящ номер, като децата напред списъците са едни и същи, но с различна поредност на желанията? Пак те ли?
Въобще не е така. И трите не сте разбрали. На първо класиране децата ще се класират по първото си желание. На всички останали места ще отпаднат от списъците. Точно за това от Сирма повтарят няколко пъти, че сегашното местоположение в списъците не е добра индидкация за шансовете за прием. Просто защото едни и същи деца, кандидатстват за няколко градини.

# 985
  • Мнения: 223
И аз имам един въпрос.Какво ще стане със социалните случаи които  няма да се класират на първо класиране поради изчерпване на лимита места.Остават за класиранията през септември или продължават със същите точки на следващите класирания?Защото ако е така то тогава няма смисъл от тази квота.

# 986
  • София
  • Мнения: 8 932
И аз имам един въпрос.Какво ще стане със социалните случаи които  няма да се класират на първо класиране поради изчерпване на лимита места.Остават за класиранията през септември или продължават със същите точки на следващите класирания?Защото ако е така то тогава няма смисъл от тази квота.
Ако не се класират по първо, ще се класират по второ или трето желание. Освен ако не кандидатстват за градини, в които няма прием или е много малък. Ако държат да са по първо желание, ще се класират в общата опашка, но без точките за соц. критерии. И пак от Сирма казаха, че поради недостига на места в яслените групи е възможно дори и част от тези деца да останат навън.

# 987
  • София
  • Мнения: 545
Искам да попитам две неща, извинявам се предварително ако вече сте ги обсъждали.
Първото е защо в ОДЗ, в първа яслена група има само 5 или 6 места, с другите какво става?
И второто, вчера в една ЦДГ има 45 свободни места, днес те вече са 25  newsm78 какво се случва с останалите?

# 988
  • Мнения: 223
И аз имам един въпрос.Какво ще стане със социалните случаи които  няма да се класират на първо класиране поради изчерпване на лимита места.Остават за класиранията през септември или продължават със същите точки на следващите класирания?Защото ако е така то тогава няма смисъл от тази квота.
Ако не се класират по първо, ще се класират по второ или трето желание. Освен ако не кандидатстват за градини, в които няма прием или е много малък. Ако държат да са по първо желание, ще се класират в общата опашка, но без точките за соц. критерии. И пак от Сирма казаха, че поради недостига на места в яслените групи е възможно дори и част от тези деца да останат навън.

Благодаря за отговора и аз така мислех,че трябва да е ,но за всеки случай да попитам.

# 989
  • гр.София
  • Мнения: 4 154
 elen@, по първия ти въпрос.
 Понеже за първа яслена ми се вижда абсурдно вече да има набутани деца, вероятно в ОДЗ-то,което гледаш, има само 1 яслена група и Дир-ката е преценила,че може да гледат само 6 "бебета" и предпочита да приеме повече от 2007 набор.
 А дори и две да са групите,те обикновено са смесени (наборите)-та, същия отговор.

 По втория въпрос-браво! Уж щяха да увеличават бройките, а не да намаляват.

 В двете градини,които следя-общо 8 деца повече ще приемат в 1-ва група . Това е чаканото уплътняване.

Общи условия

Активация на акаунт