Как забременях?

  • 10 413
  • 18
  •   1
Отговори

Анкета

Как забременях?

Опции:

* Гласуването приключено: нд, 19 апр 2009, 16:59

  • Мнения: 93
Здравейте. Задавам този въпрос за да знам с какви опити да започна.
Не ми се чака повече,а и спермограмата на мъжът ми не е цветуща  Blush
Като гледам повечето са пробвали инсеминация,а след това пак стигат до
инвитрото. А сега и това икси? Какво да правя? Страх ме от не успешните опити.
А и искам близнаци newsm17

# 1
  • Мнения: 6 989
Ами само лекар от репродуктивна клиника ще ти каже кой вариант е най-подходящ за вас съобразно проблемите ви.

# 2
  • Мнения: 1 062
Ами само лекар от репродуктивна клиника ще ти каже кой вариант е най-подходящ за вас съобразно проблемите ви.
Определено !
Насочете се към клиниката, която Вие решите и там ще намерите отговори на тези въпроси.
Ние няма как да знаем кое е подходящо, дори изхождайки от собствения си опит, защото всичко е строго индивидуално.Успех !


# 3
  • Мнения: 4 589
Ако сте с мъжки фактор сте за ИСКИ, а не за ин-витро. Инсеминациите повечето пъти губят времето и пари.
Наистина се обърнете към лекар и той ще ви каже какво да правите.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 776
Ако сте с мъжки фактор сте за ИСКИ, а не за ин-витро. Инсеминациите повечето пъти губят времето и пари.
Наистина се обърнете към лекар и той ще ви каже какво да правите.
Peace
Иначе за протокола -от инвитро,проблема беше при мен  Peace

# 5
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
с ИКСИ - с мъжки фактор сме, тубарен стерилитет и ЛУФ синдром.
Сега обаче забременнях спонтанно.

# 6
  • Мнения: 3 294
Ами... имаме си мъжки фактор , при мен тръбите бяха отписани плюс ПКЯ , Док ни насочи към Ин витро матурация - 1-ви опит неуспешен . След това забременях спонтанно .

# 7
  • Мнения: 1 699
Mindi  Diana  наистина много се радвам за вас  Hug Но как става така че има тубарен стирилитет и тръбите са отписани , а в крайна сметка сте забременели спонтанно  newsm78 Много ми е чудно и се радвам че е факт защото и аз с моята извънматочна нямам голям шанс  Cry Сега ще правя снимка но док не е много обнадежден за тръбата.

# 8
  • София
  • Мнения: 724
Чрез метода Икси.
Неизяснен стерилитет.
Според д-р Стаменов причината да не се получава спонтанно е била в качеството на ембрионите. Сигурно е прав, друго обяснение не се намери.

# 9
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Mindi  Diana  наистина много се радвам за вас  Hug Но как става така че има тубарен стирилитет и тръбите са отписани , а в крайна сметка сте забременели спонтанно  newsm78 Много ми е чудно и се радвам че е факт защото и аз с моята извънматочна нямам голям шанс  Cry Сега ще правя снимка но док не е много обнадежден за тръбата.
Честно казано нямам отговор. Аз съм с 1 тръба и 1 и 1/2 яйчник ( резултат от извънматочна), а другата беше слабо пропусклива, много крива - като спирала. Освен това яйчник който имаше тръба беше ленив. Фоликули образувах само от страната където няма тръба.
Дори мимахме план да махаме и останалата тръба ако и това ИКСИ беше неуспешно.

# 10
  • Мнения: 3 011
Ами само лекар от репродуктивна клиника ще ти каже кой вариант е най-подходящ за вас съобразно проблемите ви.

Много точен съвет, няма смисъл ти да си избираш метод, при всеки се работи индивидуално. Потърси инфо за лекарите в страната и се насочи към някой от тях  Hug

При мен предположенията са тубарен фактор, като едната тръба е залепена за корема следствие от операция на киста, а в другата имам 2 извънматочни. Последната цветна снимка показа, че тръбите са проходими, но нагънати. В крайна сметка близо 5 годишно чакане и разо4арование ме подтикна към инвитро и слава Богу, се получи.

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 17:34 от Dendy

# 11
  • Мнения: 4 589
При мен д-р Стаменов каза, че може заради ендометриозата да не е имало бременност, но и заради мъжкия фактор сме с ИКСИ.

# 12
  • Мнения: 677
Момичета,извинявайте,но ще ползвам темата да попитам нещо.
Вече година правим опити за бебе,но не става.
Пуснахме спермограма(Владимиров).Оказа се много лоша.По Крюгер сме с 4 % нормални.Заключението е олигоастенотератозооспермия. При това положение само инвитро ли е вариант? Нищо незнам за Икси...сега започвам да чета...много ми е зле....

# 13
  • Мнения: 1 062
При това полжение - Икси е варианта.
Това е почти същия метод като Ин витро, но разликата е в оплождането.
При Икси метода (ICSI - intracytoplasmic sperm injection) се инжектира по един сперматозоид директно в цитоплазмата на всяка яйцеклетка, а при Ин витро метода се оставят така да се каже яйцеклетките да се оплодят естествено от сперматозоидите.
Успех !


# 14
  • Мнения: 3 294
Mindi  Diana  наистина много се радвам за вас  Hug Но как става така че има тубарен стирилитет и тръбите са отписани , а в крайна сметка сте забременели спонтанно  newsm78 Много ми е чудно и се радвам че е факт защото и аз с моята извънматочна нямам голям шанс  Cry Сега ще правя снимка но док не е много обнадежден за тръбата.
Ели , нямам идея , едната ми тръба беше запушена , другата нагъната и затова док я отписа и нея , а яйчника от към пропускливата нагъната тръба беше силно поликистозен , т.е. овулация почти нямах . Но ето че чудото се случи , изумихме докторите и медицината , но бременността ми е факт , за което благодаря на Бог и силно вярвам в щастливия край  Praynig Hug

Общи условия

Активация на акаунт