Непременно ли коремът се смъква преди раждането?

  • 6 450
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Непременно ли коремът трябва да "падне" надолу преди раждането?При вас кога се случи?И кога се обърнаха бебоците ви с главата надолу?Аз съм в началото на 8 месец и незнам нормално ли е моето да не се е обарнало още

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 16:42 от Mamma

# 1
  • Мнения: 2 447
Има доста теми по въпроса,и ако пуснеш търсачката ще ги откриеш.
Не се тревожи излишно бебчо може да се обърне накрая както и в процеса на самото раждане да слезе надолу.

# 2
  • Мнения: 27 524
На ехографа ли се вижда, че не се е обърнало или го свързваш с падането на корема?
Бебетата понякога се обръщат и в последния момент.
Моят корем до последния момент, включително и при започнало раждане, си остана високо горе  Peace

# 3
  • Мнения: 9 814
И аз до последно си носех бебето високо.
А относно обръщането дъщеря ми за последно се въртя в началото на 38 г.с.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз през цялата бременност носих ниско.Но както са ти казали може и с висок корем да си родиш.
А обръщането може да стане и в последния момент.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 535
Моя корем все си беше ниско. И двата пъти.
Първата бременност отивам на консултация в началото на 9-ти месец и акушерката като ми гледа корема каза - скоро ще раждаш. Да, ама не - преносих седмица  Rolling Eyes
Имаш много време да се обърне  Peace

# 6
  • Мнения: 552
Не непременно корема слиза надолу.Моят слезна два дена преди раждането,точно тогава слезе и главичката на детето.Иначе бебчето ми беше с главата надолу от 6 месец Peace

# 7
  • Мнения: 542
не се притеснявай,има време да се обърнеыа относно корема,моя падна в края на 8 месец,а преносих 11 дни! Simple Smile

# 8
  • Мнения: 4 433
Моят слезе в края на 8мия месец.
Не се притеснявай,може и в края на бременността.

# 9
  • Мнения: 9 973
2-3 дни преди раждането падна
обърна се рано,но това бебе казват нямало да се обърне

# 10
  • Мнения: 793
и при мен бебка още не се е обърнала  Confused ,но корема ми е ниско още от началото (започна да се забелязва в края на 4ти месец)

# 11
  • Мнения: 2 013
Бебка се обърна с главата надоло в 7м.
Корема ми падна буквално на самото раждане,а и преносвах. Peace
Не при всички пада "предварително".

# 12
  • Мнения: 316
Не ми е падал корема, но когато ходих на консултации в седмия месец лекарят каза, че бебето вече се е обърнало.
Мисля, че ако наблюдаващият бременността не констатира нещо нередно при редовните прегледи, не би трябвало излишно да се тревожиш! Желая ти всичко да мине "по вода"  bouquet

# 13
  • Мнения: 27 524
обърна се рано,но това бебе казват нямало да се обърне

Не е ли много рано за такива констатации? И защо го казват?  Thinking

# 14
  • Мнения: 1 354
При мен бебето се обърна към средата на 8 месец,а за корема все още ми е високо(но при всяка жена е различно-на една и пада по рано,на друга не).

Общи условия

Активация на акаунт