Хранене на майката преди да забременее?

  • 12 797
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 106
Според мене е от голямо значение здравословното хранене.
При нас с мъжа ми опитите за бебе се увенчаха с успех
именно,когато и двамата започнахме да се храним правилно. Peace
А при нас се увенчаха с успех точно, когато бях мноооооооого далече от здравословен начин на хранене и изобщо на живот Crazy
Сега сериозно - смятам, че залитането в крайности не е особено удачно. Ако човек по принцип не прекалява с вредните храни и навици, не виждам причина да променя драстично начина си на живот. Разликата между лекарството и отровата е в дозата. Т.е. може всичко, ама с мярка Wink

 Peace Peace Peace

# 16
  • Мнения: 609
месецът, в който забременях с дъщеря ми си бях натровила тялото с какъвто се сетите алкохол и цигари. толкова купони за един месец - явно съм си наваксвала за следващите 9

# 17
  • Мнения: 135
Честно казано, за мен здравословното хранене се отнася при някои хора за забременяването и би трябвало да е при всички за здравето на майката и на самото дете. Това по повод на коментиралите тук, че са забременели точно когато са се хранили или живели "най-зле". А колкото до нитратите и въздуха - това е вечната тема що се отнася до здравословното хранене. Да си призная аз малко се дразня на този вид изказвания, щото ми звучи като - "ми нали пак ще огладнея, що да ям въобще". Можем да се стараем да променяме нещата, които зависят от нас... По тая логика трябва да ядем съвсем каквото ни падне. Няма човек, които да ме убеди, че начина по който виждам да се хранят много млади момичета и момчета днес (пици, предимно теста от всякакъв тип, сладки неща, чипсове, полуфабрикати и т.н.) няма да окаже влияние върху собственото им здраве и това на децата им.
Здравословното хранене не е гаранция нито за бързо и безпроблемно забременяване, нито за пълно здраве, но е предпоставка, която смятам, че не трябва да изпускаме.
 Hug Hug Hug

# 18
  • Мнения: 2 110
Освен храненето на майката има значение и спорта, работата ,алкохола,цигарите......,но не бива да се забравя ,че и всички тези неща се отнасят и за таткото !

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Два или три месеца преди да забременея започнах здравословно хранене и спорт . Мисля, че това ми помогна да се чувствам абсолютно пълноценна и подвижна до раждане .

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз забременях , когато бях най-далече от здравословния начин на живот  Wink.

# 21
  • Мнения: 180
може да ви прозвучи глупаво,но аз забременях когато започнах да хапвам бял хляб.Винаги съм се въздържала да го хапвам, защото съм предразположена към пълнеене.  bouquet

# 22
  • Мнения: 2 110
може да ви прозвучи глупаво,но аз забременях когато започнах да хапвам бял хляб.Винаги съм се въздържала да го хапвам, защото съм предразположена към пълнеене.  bouquet

Не е странно ! Обяснимо  е ! Grinning

# 23
  • Мнения: 135
И какво е обяснението? Стана ми интересно...

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 839
Човек е това, което яде - храната ни дава енергия и изгражда клетките. Каквото и да си говорим, не е без значение дали ще си наситиш организма с токсини от цигари, алкохол  и junk food.
Относно белия хляб - той е полезен, особено сега, когато оцветяват с боя "ръжения".

# 25
  • Мнения: 135
За съжаление с боя се оцветява и белия...

# 26
  • Мнения: 270
А мислите ли, че ако сме правили някаква диета, протеиновиа или някаква друга може да се окаже проблем за забременяване newsm78

Ние планираме от другия месец да започнем с опитите, тъй като не искаме да се роди януари ...нещо месеца не ни харесва...

# 27
  • Мнения: 2 617
Ако не е била много драстична диетата и не е довела до големи промени в цикъла, не би трябвало сама по себе си да окаже влияние.

А за месеца и сметките само едно ще ти кажа, Miss D - дано да не излязат сметки без кръчмар. Чв и ние си правихме такива, и даже успяхме да нацелим точно месеца, в който ми се искаше да се роди, ама какво от това, като 2 месеца по-късно вече не бях бременна. Пожелавам ти да стане както искаш, но не си навивай на пръста такива подробности, защото са наистина маловажни.

# 28
  • Мнения: 838
вегетарианското хранене дали може да навреди по някакъв начин?

# 29
  • Мнения: 453
 Мисля, че здравословното хранене е много важно. Имам позната, която за да е слаба и красива се лишаваше от много храни. В резултат цикъла й спря и доколкото знам - има проблеми със забременяването ( за жалост ). Така, че хапвайте си от всичко - може по малко, но да не са лишения. Важно е да има витамини, разнообразие, колкото се може по-здравословна храна! Естествено, че не може да живеем в идеални условия, но все пак нека се постараем !  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт