Болки високо в корема

  • 10 290
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Здравейте мами. За пръв път съм бременна и всяка по-различна болка много ме плаши. В средата на 6-тия месец съм и имам сравнително силна болка високо в корема. По принцип съм с ниско кръвно - 90/50, но от 2 дни кръвното ми е 120/60. Нямам кървене или течение, но наскоро бях раздразнени черва. Въпрос ми е дали пак е от червата или да се притеснявам. Не обичам да притеснявам лекарката ми - на консултация съм чак след 10 дни, но ако се наложи сте й звънна. Благодаря Ви.

# 1
  • Мнения: 2 447
Всяка болка,особено силна е за консултация с лекар. Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Въобще не се притеснявай да търсиш лекарката си.Тя най-добре може да ти каже за какво става въпрос.Ние тук може само да те объркаме. Peace

# 3
  • Мнения: 87
Благодаря Ви. Още утре ще се обадя на лекарката.

# 4
  • Мнения: 9 973
потърси си лекарката

# 5
  • Мнения: 2 013
Макар че бебчето ти още е мъничко има вероятност да те рита в ребрата,или да се опъва и това да предизвиква "високата болка".Само предполагам.
Говори с лекаря си.

# 6
  • Мнения: 316
При каквата и да е нередност - обаждаш се на лекар!
Ние тук можем да изказваме само предположения и то не дотам компетентни, които да те объркат и притеснят още повече, а точно сега ти нямаш нужда от това.
По темата ти: моите болки през този период ми бяха обяснени от лекаря,чи при силна настинка в някой предходен период /преди бременността/ се е получило леко срастване на матката и нарастването на плода води до въпросните болки точно на това срастване.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Мен ме болеше стомаха ама много яко  Shocked . Чак дъх не можех да си поема. Но това се случи 6-7 пъти след 6-тия месец. Свивах се на топка докато отмине болката. Като родих всичко отмина. Не можеш ли да определиш точно какво в корема те боли? Ако е стомаха, не виждам за какво да се тревожиш, но доктора би определил най добре  Peace

# 8
  • Мнения: 27 524
Корем е там, където са червата. Стомах е горе, около слънчевия сплит. Под корем и високо горе имаш предвид кое от двете места?

# 9
  • Мнения: 1 354
Както са те посъветвали момичетата,най добре се консултирай с лекарката си и изобщо не се притеснявай да я търсиш и питаш когато се притесняваш за нещо Peace

Лека бременност Peace

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз бих се посъветвала с лекар.Успех .

Общи условия

Активация на акаунт