Салата с моцарела - любимата ми!

  • 14 750
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Предлагам една лесна и безумно вкусна салатка с моцарела, става за минутка, изпива мноооого вино, чудесна е за гости и не само. Децата също много харесват тази "салатка с топчета".

Продукти (за около 4 порции)

500 гр. чери доматки (тези на клонка са по-вкусни).
300 грама моцарела (ако намерите от бейби моцарелата - на малки топчета, стои по-ефектно)
200 грама маслини с пълнеж чушка и/или чесън (аз взимам микс от двата вида)
зехтин
бял оцет балсамико
босилек

Доматките на половинки, моцарелата ако не е на малки топчета я нарязваме на големи кубчета, маслините цели. Щедро зехтин и оцет, малко босилек, бъркаме и сервираме върху малко салата айсберг или крехка маруля.

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 10:38 от Анонимен

# 1
  • софия
  • Мнения: 2 140
Много вкусна изглежда!Ще я  изтестваме вкъщи.

# 2
  • Мнения: 27 524
И аз правя подобна, но моята е без маслини, тежко ни стои така, а с авокадо и пресен лук. Наистина са много ефектни и вкусни салатки  Simple Smile

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
хихихи при нас е още по-експериментаторска

ягоди и авокадо с моцарела  Crazy



става вкусно също вместо моцарела със сладолед от босилек Mr. Green

# 4
  • Мнения: 228
Моцарела с домати и чили салца- любима Peace

# 5
  • Мнения: 5 001
Предлагам една лесна и безумно вкусна салатка с моцарела, става за минутка, изпива мноооого вино, чудесна е за гости и не само. Децата също много харесват тази "салатка с топчета".

Продукти (за около 4 порции)

500 гр. чери доматки (тези на клонка са по-вкусни).
300 грама моцарела (ако намерите от бейби моцарелата - на малки топчета, стои по-ефектно)
200 грама маслини с пълнеж чушка и/или чесън (аз взимам микс от двата вида)
зехтин
бял оцет балсамико
босилек

Доматките на половинки, моцарелата ако не е на малки топчета я нарязваме на големи кубчета, маслините цели. Щедро зехтин и оцет, малко босилек, бъркаме и сервираме върху малко салата айсберг или крехка маруля.

Любимата ми салатка  Hug Hug Hug Hug Hug
Ох,огладнях!  Crazy Crazy Crazy

# 6
  • София
  • Мнения: 117
хихихи при нас е още по-експериментаторска

ягоди и авокадо с моцарела  Crazy



е това е нещо мнгоо различно...някой път ще го тествам!

# 7
  • Мнения: 1 650
Ммммм.... и аз много я обичам.

# 8
  • Мнения: 4 292
Страхотно изглежда! Утре ще купя моцарела и ще изненадам половинката. Тъкмо се чудех каква салата да спретна.

# 9
  • Мнения: 292
Ейййй, момичета страшни сте .... Точно се Чудех какви салати да предлагам вкъщи Че всички решиха да минават на по лека вечеря.
И едно въпросЧе : Ако заместя моцарелата с бургос, също ще стане, нали ?

# 10
  • Мнения: 2 803
Записах си я рецептата и смятам на салати да наблягам вече. Ще я направя в най-скоро време.  bouquet

# 11
  • Мнения: 3 459
Честно да си кажа това с ягодите и моцарелата направо ме изуми.  Crazy

# 12
  • Countryside
  • Мнения: 11 620
И трите предложения ми допадат, на авторката и на Блонди съм ги прваила в някъкъв вариант. Асе, отново ме вдъхнови  Hug

# 13
  • Мнения: 3 641
И на мен ми е любима, но понякога я правя с обикновени домати.Пак е вкусна Simple Smile

# 14
  • Мнения: 27 524
Честно да си кажа това с ягодите и моцарелата направо ме изуми.  Crazy

Моцарелата е супер безвкусна общо взето, та може да се комбинира всякак  Simple Smile

Ася е експериментаторската ни гордост  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт