Температура равно ли е на АБ

  • 4 740
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Водя детето на лекар след третия ден с Т. Ако и след 4-я продължава да ми вдига Т, значи нещата са преминали в бактериални.
Последното разболяване протече точно така. Три дни Т и суха кашлица, на четвъртия вече беше с пневмония  Confused

А при бронхит винаги й изписват АБ. Аз го давам чинно, понеже знам, че за моето дете стъпката до пневмония е миниатюрна. И нещата протичат с бясна скорост.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не е равно.АБ се дава след направени изследвания.Дъщеря ми разви бактериална инфекция без т-ра.Само със зелени сополи.Направихме изследвания и антибиограма и тогава дадох АБ.Иначе е издържала 7 дена с висока т-ра без да давам нищо.Но аз си я познавам, знам кога е опасно.
Ей това ми е въпроса.Кажете ми кое смятате за опасно.Аз основно наблюдавам да не легне,докато играе ми е по-спокойно.Проверявам му ушите.Ако кашлицата слезе на долу не мога да разбера,за това през ден го водя до лекарката.Но лекарката ни е хомеопатка.Тя няма да каже давай АБ.

# 32
  • Мнения: 2 587
Не е равно.Дъщеря ми доста е вдигала темперетура,но само един път е пила АБ с Т(пила е и още един път АБ,но тогава беше без Т).Лично аз Т под 38 не я броя за сериозна,както и личната лекарка.

# 33
  • Мнения: 2 011
Не, категорично смятам, че Т не значи непременно АБ. Някъде бях чела, че в 80% от случаите Т се дължи на вирусна инфекция. Което пък изключва антибиотика, поне в първите 3-4 дни. Мен лично винаги  ме е притеснявала повече ниската Т - 37,2-37,5,

  Peace подкрепям

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
и мен много ме е страх като има детето Т.но АБ не давам.за 3,6г. е пил 2 пъти,като впоследствие се оказа,че е било излишно.
ако има бактериална инфекция или нещо,което изрично изисква АБ ,няма спор.но при вируси,настинки и т.н.-не.
лекарите ми казват,че АБ се дава при 38 градуса и нагоре повече от 3-4 дни.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Защо бронхит винаги свързвате с АБ? Много рядко не е причинен от вирус и се налага АБ.
http://www.puls.bg/illnes/issue_100/part_9.html


Затова трябва да се направят изследвания за да се разбере за какво иде реч, но повечето лекари си изписват един АБ и преключват. За щастие и аз попаднах на добър педиатър. Преди 3 години когато дъщеря ми беше с вирусна пневмония личната ми каза, че във Германия  се лекува без АБ.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Къде са тези лекари бре.
Ето детето 5-ти ден е с температура.През деня има,вечер я сваля(противно на всякаква логика).Вече не ми издържат нервите.Чудя се дали утре да не отида в спешното,там задължително си изписват АБ и да го дам накрая.
Лошото е,че след АБ първия вирус,който срещне и е негов.
Цяла зима не е пил АБ,до преди 2 седмици.Пак ужасен вирус 6 дни с температура и го удари в ухото.Не му се размина АБ.И ето една седмица по-късно пак на ново.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Помисли да му адеш и нещо за имунната система. Че тя се е скапала щом детето е пило скоро АБ. дано ви се размине приема на АБ!

# 38
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Какво ли не му давам.Коластра,зелена енергия,клеева тинктура,давах му и Лактофлор заради АБ.Няма оправия Sad

# 39
  • Мнения: 7 201
Какво ли не му давам.Коластра,зелена енергия,клеева тинктура,давах му и Лактофлор заради АБ.Няма оправия Sad
Hug А може би трябва да спреш всичко... Rolling Eyes То от толкова "подсилване" накрая може и да е заслабнала имунната с-ма.Ако имате възможност,заведете го някъде на чист въздух,планина,санаториум? Peace

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Чудя се дали утре да не отида в спешното,там задължително си изписват АБ и да го дам накрая.


Там, доколкото знам, изписват задължително, ама "на око". Правили ли сте изследвания, гърлен секрет?
Честно казано, и аз след 5-дневна Т бих се замислила за АБ.
Дано да не ви се наложи.

# 41
  • Мнения: 2 110
Не, категорично смятам, че Т не значи непременно АБ. Ако се задържи температурата и има и други симптоми пускам изследваня и тогава вече се разбира какъв е проблема !

# 42
  • Мнения: 2 908
Водя детето на лекар след третия ден с Т. Ако и след 4-я продължава да ми вдига Т, значи нещата са преминали в бактериални.
Последното разболяване протече точно така. Три дни Т и суха кашлица, на четвъртия вече беше с пневмония  Confused

А при бронхит винаги й изписват АБ. Аз го давам чинно, понеже знам, че за моето дете стъпката до пневмония е миниатюрна. И нещата протичат с бясна скорост.
Абсолютно същото е и при нас. Познавам я достатъчо добре вече, за да знам,че е 100% така както е казала Тарталета.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами не издържах на Аугоментин сме от вчера.След третия прием започна да смъква температурата.Може и да бъркам но 6 дена температура за моите нерви е много Tired

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
щом се оправя детето добре,значи не си сбъркала.защото ние сме пили веднъж АБ без ефект.щом при вас действа и нещата се оправят не се коси.дано всичко е ок!

Общи условия

Активация на акаунт