Смесен брак с турчин - как ви приемат?

  • 48 918
  • 143
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 804

  И ме гледа с презрение.

Виж всичко друго може да се преглътне,всеки си има вкус и интереси-но ,това вече е прекалено   #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Надявам се, че не ме иронизираш.

Не ,не те иронизирам,а и не помислих,че така ще го интепретираш-както си прочела-писах ,че всичко останало е що годе нормално.Но това отношение към теб изобщо не е приемливо.

# 31
  • Мнения: 12 662
Не ,не те иронизирам,а и не помислих,че така ще го интепретираш-както си прочела-писах ,че всичко останало е що годе нормално.Но това отношение към теб изобщо не е приемливо.
Hug

# 32
  • Мнения: 11

Аз имах най-добро желание, но туркинята по цял ден гледа турска тв

Не искам да го приемаш като заяждане,но аз тук си имам приемник на ИТВ вече от няколко години-и изключая определни арабски сериали -арабска тв общо взето рядко гледам -това обаче не създава проблеми нито на мен,нито на свеки когато се виждаме-а пък за мъжо направо е рай-така претендентите за другия тв стават с един по малко  Grinning.Та не разбрах гледането на тв какво общо има  newsm78

Ама все ще се хванете за най-глупавото. Гледа си. И въобще не й пука какво става в България. А тук живее. Ми какво общо да имам с нея. Говори ми за някакви сериали, дето не ги знам.  И ме гледа с презрение. И както казах - непрекъснато ми обяснява колко по-хубавжо било в Турция.
Все едно говоря за моята свекърва. Преди време живеехме заедно в друг град в БГ с нея. Тя нямаше пари за елементарни неща, но първото нещо което купи беше сателитна антена за да гледа турска телевизия. Мен по принцип не ми пука какво гледа, но тоя адски национализъм, които постоянно ми демонстрира много дразни. И като цяло гледа доста високомерно на мен и родителите ми, а не може да се мери на малкия ни пръст ни по интелект, ни по образование, абе по нищо. Кото цяло моите впечатления за турците в БГ са че са дружелюбни с нас, до момента в които им влезеш в къщата.

# 33
  • Мнения: 225
 Имах приятелка-туркиня. Много весело и умно момиче. Родителите й са родени и израснали в България. Живеят в голям град.В момента, в който баща й разбра че ИМА ВРЪЗКА с българин (никак прост и никак грозен при това) се отказа от нея буквално за един ден.  Как няма да съм предубедена към човек, който с лека ръка се отказва от това, което сам е създал, от най-скъпото си? Щом е способен на това, представяте ли си на какво друго е способен? Щом не милее за детето си, какво изобщо може да му е мило? За българин такова нещо не съм чула- за един ден и да няма вече дете( дете с качества при това ).... Все още като се сетя, а минаха много години...и ме втриса....

Последна редакция: пт, 17 апр 2009, 18:00 от antoanetastat

# 34
  • Мнения: 2 100
За българин такова нещо не съм чула- за един ден и да няма вече дете( дете с качества при това )....

Това, че ти не си чула, не значи, че няма.  Stop Дори ако българин, живеещ в България реши да се жени за туркиня семейството му е много повече против, отколкото това на момичето.  Naughty


В България турците винаги биват асоциирани с някакво зло. Всички са предубедени към тях! Ако българин или българка сключат брак с англичанин, холандец и т.н. всички са много щастливи и всичко е ок, но ако половинката е турчин/туркиня, тогава се скубят коси, едни закани, проклинат децата си и т.н. Ей това аз пък не мога да го разбера.

# 35
  • Мнения: 6 390
antoanetastat
аз пак ще си кажа моето  Mr. Green не е до националност, и българи, сърби, гърци, македонци и всички балкански народи  Mr. Green пък и не до там балкански също ги правят тези неща...
И баща ми щеше да се откаже с държавен вестник от мен като разбра че ще излитам от гнездото му за да заживея с чужденец (никак прост и никак грозен и не 100% чужд при това Wink ) ... а сме много далеч от турския произход... освен ако няма някое прелюбодеяние незнайно  в родата ни Mr. Green

Истина че наистина българите асоциират турците и немците също със зло, зли хора, зли нрави и тн ... а при това за мен лично сърбите и гърците са далеч по неприятни хора, турците даже смятам че са страшно сплотени и топли ... но са затворено общество... а такива са повечето малцинства в странство, и арменски, и италиански, и виетнамски ... по между си супер - но с чуждите им е много трудно да ги допуснат близко до себе си... Да не си кривим душите, и ние българите сме такива  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 227
Бих казала 4е в БГ гледат по-"странно", отколкото тук, в Турция. Има някаква меко казано дискриминация, но май е пове4е в България. Ли4но мен тук ме харесват и не бих казала 4е имам проблем в Турция заради това 4е съм чужденка. Но някак ме гледат странно в БГ като кажа, 4е мъжа ми е турчин.... малко като ли с лошо око се гледа специално на турците. (говоря по принцип за хората в БГ (разбира се не 100 %), като изключвам семейството си и роднините, които обожават мъжа ми и не им пречи това какъв е той по народност)  Peace

# 37
  • Мнения: 11
За българин такова нещо не съм чула- за един ден и да няма вече дете( дете с качества при това )....

Това, че ти не си чула, не значи, че няма.  Stop Дори ако българин, живеещ в България реши да се жени за туркиня семейството му е много повече против, отколкото това на момичето.  Naughty

Семейството на българина са против, а семейството на турчина са много по-против. Повярвай ми така е - имам десетки примери около себе си. Турците са по-големи националисти от нас и те самите си го казват. Ако говориш езика им си добра, ако децата ти са с турски имена пак си добра, но никога няма да станеш толкова добра колкото ако беше туркиня.

# 38
  • Мнения: 225
За българин такова нещо не съм чула- за един ден и да няма вече дете( дете с качества при това )....

Това, че ти не си чула, не значи, че няма.  Stop Дори ако българин, живеещ в България реши да се жени за туркиня семейството му е много повече против, отколкото това на момичето.  Naughty


В България турците винаги биват асоциирани с някакво зло. Всички са предубедени към тях! Ако българин или българка сключат брак с англичанин, холандец и т.н. всички са много щастливи и всичко е ок, но ако половинката е турчин/туркиня, тогава се скубят коси, едни закани, проклинат децата си и т.н. Ей това аз пък не мога да го разбера.

Историята на отношенията между българи и англичани, и между българи и турци еднакви ли са?  На везната еднакво ли стоят? Обстоятелствата едни и същи ли са? Кое не можеш да
разбереш?

Последна редакция: пт, 17 апр 2009, 18:02 от antoanetastat

# 39
  • Мнения: 225
antoanetastat

И баща ми щеше да се откаже с държавен вестник от мен като разбра че ще излитам от гнездото му за да заживея с чужденец

Ама все пак не го е направил нали? Това което аз написах стана за 1 ден- разбра, изгони я, отрече се; после и официално.

# 40
  • Мнения: 11
Бих казала 4е в БГ гледат по-"странно", отколкото тук, в Турция. Има някаква меко казано дискриминация, но май е пове4е в България. Ли4но мен тук ме харесват и не бих казала 4е имам проблем в Турция заради това 4е съм чужденка.

 Да това е така защото говориш езика им и децата ви  един ден ще бъдат турци. Но ако не беше така?

# 41
  • Мнения: 227
Бих казала 4е в БГ гледат по-"странно", отколкото тук, в Турция. Има някаква меко казано дискриминация, но май е пове4е в България. Ли4но мен тук ме харесват и не бих казала 4е имам проблем в Турция заради това 4е съм чужденка.

 Да това е така защото говориш езика им и децата ви  един ден ще бъдат турци. Но ако не беше така?



Дъщеря ми е с двойно гражданство и у4и както турски така и бг. И да, нау4их турски за да ми е по-лесно в комуникирането и с други хора тук. А ина4е аз съм също дете от смесен брак на българин и рускиня... и съм си с бг гражданство.

# 42
  • Мнения: 2 100
didipi, щом съм написала това, то значи имам поглед върху неща. Вярвам също, че съм много по запозната със ситуацията, отколкото ти.   Stop

antoanetastat,  не виждам какво общо има тук миналото? Говорим за сега, за наши дни, а не за време, през което нито ти, нито аз сме живели. Явно ти си от българите, които гледат винаги назад и никога напред. Жал ми е за теб...

И изобщо тези неща са дъвкани и предъвквани хииииляди пъти.

# 43
  • Мнения: 11
didipi, щом съм написала това, то значи имам поглед върху неща. Вярвам също, че съм много по запозната със ситуацията, отколкото ти.   Stop

[
Недей да вярваш щото тази ситуация я познавам от 15 години.

# 44
  • Мнения: 573
В на баба ми селото, което е населено предимно с българи и някой друг циганин, имаше случай, в който бащата се отказа от дъщеря си само защото не харесваше зетя. Така 25 години, докато един ден не остаря и остана сам и познайте кой започна да се грижи за него - щерката. Така, че хора всякакви.

didipi ти искаш те да те харесват и одобряват, но това става и с малко усилие от твоя страна. Малко турски, децата с две по две имена и т.н. Винаги се намира компромис. Много често е до свекърва, до човек, дали ще се разбирате или не, дали ще си допаднете и т.н. Постави се на нейно място, опитай се да погледнеш живота през техните очи. Ти искаш децата ти да имат български имена и да говорят български, което е естествено и нормално. Но за тях също е важно внуците им да говорят турски или да имат турски имена. Не знам, ако мъжа ти беше англичанин и искаше от теб детето ти да се казва Джон и да говори английски дали щеше да драматизираш нещата. Вероятно и "приятелите" ви щяха да одобрят връзката и тази тема нямаше да я има. Не се сърди, но това е мое виждане на нещата, от това което си писала до тук. Трудно е когато две култури се сродят, но ти имаш голямото предимство да си на своя земя и да говориш родния си език. Използвай го, не го превръщай в недостатък.

Общи условия

Активация на акаунт