гинипрал-странични ефекти

  • 7 841
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
здражейте момичета,в 23 седмица съм и заради контракции пия папаверин,могнерот и гинипрал.Но след като си изпия хапчето гинипрал след около часа получажам сърцебиене и сякаш се разтрепервам за поне 2 часа.Бях попаднала на информация че имало някакви лекарства за сраничните ефекти.Кажете ми ока знаете нещо повече.Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 1 875
Лекарят, който е изписал Гинипрал би трябвало да е изписал и селективен бета-блокер за сърцето, с минимална токсичност за плода.

# 2
  • Мнения: 42
лекарката само ми каза 4е може да полу4а сърцебиене-аз и казах 4е ве4е го имам и......това е.

# 3
  • Мнения: 1 875
Обади й се, кажи й, че не се чувстваш добре, че си чула за лекарство за намаляване на страничните ефекти на Гинипрала.

# 4
  • Мнения: 1 053
Да това е един от страничните действия на това лекарство,сестра ми го пи заради контракций,защото бяха се появила доста рано и си го пи почти до края на бремеността,много е гадно това лекарство,но няма заместител доколкото знам,стискай зъби и това е,но се консултирай с твоя лекар ако ти стане по зле.не се тревожи,всичко ще е ок.

# 5
  • Русе
  • Мнения: 57
И аз съм на Гринипал,но моят лекар ми предписа и Верапамил,като блокер за сърцебиенето.Първо пия Верапамила и доки каза 30 мин след нето да пия Гринипала,но пак ми се разхлопваше сърцето и затова чакам сега 40 мин. след Верапамила и съм ок.Всичко е както трябва.Говори с лекаря си,без бета-блокер неможе,не се издържа newsm78
 Hug     Hug     Hug

# 6
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Аз пък приемах Изоптин заедно с Гинипрала.Но факт е,че все пак рано сутрин сърцето ми препускаше в галоп.Но като хапнех нещо и се пооправях - затова НИКОГА не пий Гинипрала на гладно Naughty
Дано преминат по-бързо контракциите  Praynig Hug

# 7
  • Мнения: 1 475
Аз издържах да пия точно три хапчета от Гинипрала, в комбинация с бета блокер  за сърцето  Изоптин- ами имах чувството, че умирам след всяко едно хапче и всеки едни момент ще ми излезе сърцето, хем го пия с бета блокер, пък и беба не се чувстваше явно добре от него, защото направо искаше да ми излезе от корема  и по  два часа не спираше да рита след като пиех хапчето! Нямам намерение да си причинявам това  и говорих с лекарката  и тя ми каза, че щом се чувствам толкова зле от него да го спра и ми го замени с високо доза Магнерот! Гинипрала причинява тахикардия- точно това разтреперване и биене до лудост на сърцето, които всички ние които сме го пили това хапче сме изпитали!

И ми е много странно хем е много добро лекарство срещу преждевременно раждане, толкова ли е трудно да го изчистят от страничните му ефекти  и след това да го предлагат на бременни, защото колкото и да помага още толкова вреди на сърцето??!!!!

... и още нещо само в нашата отчетна  тема , колко момичета се оплакват от него, някой след като го пият не смеят да мръднат от леглото, защото не им е добре, други получават заедно с това и алергични обриви от него, недопостимо за лекарство за бременни според мен #Cussing out

Последна редакция: пт, 17 апр 2009, 17:13 от somebody

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
аз го пих гинипрал-а около 3 месеца.да,страничен ефект е сърцебиене ,но при мен беше само първата една седмица.после изчезна.изписаха ми бета блокери,обаче в аптеката ми показаха листовката им:пишеше страничен ефект-вътреутробна смърт,аз затова не ги купих,предпочетох да изтърпя сърцебиенето.а и то изчезна впоследствие.

# 9
  • Мнения: 162
Здравейте! Аз за втори път пия гинипрал. Първия път го пих около месец, сега не знам кога ще ми го спрат. За страничните ефекти и по-специално сърцебиенето и треперенето на ръцете пия валидол половин час преди гинипрала, но ако все пак не ми е добре, лекарите казват, че може да се пие и по още един валидол след това. От гинипрала се чувствам като парцал, нямам никакви сили и ходя изключително бавно, нямам сили. След спиране на приемането на лекарството страничните ефекти отшумяват и се чувстваш почти нормално. За момента това е най-доброто лекарство, което спира кървене или контракции, но не се продава навсякъде по света, може би в по-белите страни има и по-добри с по-малко странични ефекти, но ние все пак живеем в България. Знам това, защото когато ми го изписаха за първи път през март се наложи да го търсим в чужбина, оказа се че може да се намери в Сърбия, Македония и Румъния, но в Гърция и  Италия не са и чували за него.

# 10
  • Мнения: 288
И аз пих Гинипрал от 6 месец почти до края на 8.Имах сърцебиене и замайване само първата седмица,най-много до втората да е било.ПОсле си свикнах и се чувствах добре,а бета блокери не съм пила.Явно си е до организъм.Но благодарение на Господ и на Гинипрала си износих детенцето,за мен няма по-добро лекарство от него за спиране на контракциите.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 580
      Раздели си таблетката на 2. Изпий едната половинка и след половин час и другата. Пих го 4 месеца и ако доктора не ми беше препоръчал този начин, незнам как бих издържала.

# 12
  • Мнения: 2 908
Пиех Изоптин заедно с Гинипрал. Не бива само Гинипрал-питай лекаря си.

# 13
  • Мнения: 693
Пиех го с Верапамил и въпреки всичко бях с ужасно сърцебиене, не издържах и след консултация с гинеколога го спрях.

Общи условия

Активация на акаунт