Помогнете да затворим изолатора за кучета в Пловдив

  • 7 884
  • 207
  •   1
Отговори
# 15
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Алтернативата е не да бъдат избивани по зверски начини, а да са под ветеринарен контрол както се прави в ЕС. Съответно се маркират, кастрират се, ваксинират и т.н. с цел намаляване на популацията.

Аз самата гледам котка в къщи. Прибрах я от улицата преди години. Много обичам животните.... но да се разхождат бездомни кучета навсякъде на глутници... не мисля че това съществува някъде в градовете на ЕС. Добре, ще ги обезпаразитят и ваксинират и ще ги пуснат. ... къде отиват? В боклуците, където е пълно със зарази и нови паразити... и после се разхождат сред децата по площадките... Почти всяка сутрин майките събираме фекалии от пясъчника, децата ни пипат по препикани места... За случаите на побеснели и агресивни глутници не искам и да мисля...
Дайте ми алтернатива, при която кучетата няма да се разхождат по улиците и градинките, да пишкат и акат където им падне и да разнасят зарази и веднага се подписвам под петицията ви.

# 16
  • Мнения: 46 492
... Аз лично се трогнах, незнам вие какви сте и какви са тези въпроси??? ...

Значи от това се трогна, а от снимката на изяденото дете - не, така ли? Или от бездомно, болно куче, което агонизира с месеци на улицата, ама е на свобода, браво!

...
Ако мислите, че това трябва да спре- знаете как да подкрепите каузата.

На първо място искам да спрат нападенията на кучетата, на второ - издевателствата в/у животни.
Но всичко по реда си, още сме на първото.

# 17
  • Мнения: 6 029
И аз се трогнах, ама някак снимките на детето повече ме трогнаха.

# 18
  • Мнения: 95


На първо място искам да спрат нападенията на кучетата, на второ - издевателствата в/у животни.
Но всичко по реда си, още сме на първото.
[/quote]

А тези неща не са ли взаимосвързани..Ако има прибрано бито куче,което после е върнато на улицата то не е ли по-озлобено?Нямам нищо против да бъдат прибирани,нормално е,защото не им е мястото на улицата..ама чак с такова отношение и злоба да се прибират в някви дупки..

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 152
В сайта, който съм посочила пише достатъчно. Аз лично се трогнах, незнам вие какви сте и какви са тези въпроси???


Ние сме майки, загрижени за живота на децата си повече, отколкото за живота на бездомните кучета. И е нормално да реагираме така, по-скоро ми се вижда странна тази тема тук, където има достатъчно родители на деца, нападнати от улични кучета.

Пп: за мен изчистването на Пловдив от глутнците е най-доброто, правено до сега от кметовете за града.

# 20
  • Мнения: 9 990
А аз разбирам да нямаше изпохапани хора, че да се трогна, че ги прибират  с Отношение.
Онези неща, които си цитирала не са взаимосвързани.Или поне аз не виждам връзка.
А каква съм аз?Аз съм майка на пострадало дете от куче.Гледала в миналото достатъчно кучета, за да знае нещичко за поведение.

# 21
  • Мнения: 46 492
А тези неща не са ли взаимосвързани..Ако има прибрано бито куче,което после е върнато на улицата то не е ли по-озлобено?Нямам нищо против да бъдат прибирани,нормално е,защото не им е мястото на улицата..ама чак с такова отношение и злоба да се прибират в някви дупки..

Не. Не са. Ако аз направя престъпление, ще си понеса отговорността, но другите, невинните няма да влязат в затвора, нали?

# 22
  • Мнения: 0
Аз пък реших, че точно защото тук има най-вече майки, биха преценили, че това насилие е недопустимо. До някаква степен има нещо общо между малките деца и животните по тяхната безпомощност. Но очевидно по това, което прочетох майките се интересуват от своя си малък свят и пет пари не дават, че се извършват такива престъпления спрямо живот. И на няколко пъти подчертах, че агресивните животни са опасни, както и глутниците, но миролюбивите такива (ваксинирани и обезпаразитени) не са заплаха за никое дете. Но както и да е, нямам цял ден да споря и да убеждавам някой си. Въпрос на личен избор.

# 23
  • Мнения: 6 029
О, да, интересуваме се от живота на децата ни. И искаме да го опазим. Как не ни е срам, как!

# 24
  • Мнения: 95
А тези неща не са ли взаимосвързани..Ако има прибрано бито куче,което после е върнато на улицата то не е ли по-озлобено?Нямам нищо против да бъдат прибирани,нормално е,защото не им е мястото на улицата..ама чак с такова отношение и злоба да се прибират в някви дупки..

Не. Не са. Ако аз направя престъпление, ще си понеса отговорността, но другите, невинните няма да влязат в затвора, нали?

Aaaaa...това било превантивна мярка с/у кучешкия вид така ли..аха..

# 25
  • Мнения: 9 990
Аз пък реших, че точно защото тук има най-вече майки, биха преценили, че това насилие е недопустимо. До някаква степен има нещо общо между малките деца и животните по тяхната безпомощност. Но очевидно по това, което прочетох майките се интересуват от своя си малък свят и пет пари не дават, че се извършват такива престъпления спрямо живот. И на няколко пъти подчертах, че агресивните животни са опасни, както и глутниците, но миролюбивите такива (ваксинирани и обезпаразитени) не са заплаха за никое дете. Но както и да е, нямам цял ден да споря и да убеждавам някой си. Въпрос на личен избор.

Моят свят никак не е малък.Аз работя, уча и гледам деца.Това, ако е малък свят-тУри му пепел.А, забравих-и на почивки ходя, и се веселя.
Обаче-едно нещо помрачава моят свят и то е, че детето ми, може да прилича на малко кученце в твоите очи-но няма как да захапе.За сметка на това, едно кученце захапа нея.Капиш?Пкк сравнявай  кой какъв свят има и пак сравнявай дете с куче. ooooh!Достатъчно кучета съм гледала, за да знам как денс е миролюбиво, а утре изненадващо не е.Също така-обезпаразитено куче не ми трябва, при положение, че сере къде му скимне.Също не ми допада, че макар оибезпаразитено-то пак ръмжи в гръб...

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 152
Към авторката: извинявай, но как точно ще ми гарантираш, че пуснатите на свобода кучета, обезпаразитени и ваксинирани, няма да се проявят агресивно в даден момент?

# 27
  • Мнения: 12 662
Когато направите кучкарник с прилични условия, с удоволствие ще подпиша. И пари ще преведа. Но засега децата са ми по-мили от кучетата.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Няма да подпиша . По -мили са ми децата от кучетата .Бездомните кучета нападат не защото са бити  а защото са гладни.

# 29
  • Мнения: 0
 А БЕ ВИЕ НЕ МОЖЕТЕ ДА ЧЕТЕТЕ ЛИ КАКВО??? АЗ НИЩО НЕ МОГА ДА ГАРАНТИРАМ, ТОВА НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ВИ ГО ГАРАНТИРА. СТАВАШЕ ВЪПРОС ЗА НАСИЛИЕТО В ИЗОЛАТОРА, А ИНАЧЕ НИЩО ЛОШО ПРОТИВ ПРИЮТИТЕ, АКО ХОРАТА СА ДОБРОСЪВЕСТНИ И СЕ ГРИЖАТ ЗА ЖИВОТНИТЕ. ВЪПРОСЪТ ОПИРА ДО НАСИЛИЕТО И ЛОШОТО ОТНОШЕНИЕ СПРЯМО ТЯХ.
НО ЯВНО СИ УМРИТЕ ДА ЗАДАВАТЕ ВЪПРОСИ И ДА СЕ ПРАВИТЕ НА ИНТЕРЕСНИ. А ЕСТЕСТВЕНОТО РАЗВИТИЕ НА НЕЩАТА Е СЛЕД МЕРКИ ЗА СПИРАНЕ НА ПОПУЛАЦИЯТА ДА НАМАЛЕЕ БРОЯ НА БЕЗДОМНИТЕ ЖИВОТНИ ПО УЛИЦИТЕ И ДА СЕ СВЕДЕ ДО НУЛА. НО ТОВА СТАВА С ТЕЧЕНИЕ НА ВРЕМЕТО И СЪС СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МЕСТА ЗА ТЕЗИ КУЧЕТА. А ИЗОЛАТОРЪТ НЕ Е ЕДНО ОТ ТЯХ. И КУЧЕТАТА СЕ ОЗЛОБЯВАТ ИМЕННО ОТ НАСИЛИЕТО НА РАБОТНИЦИТЕ В ТЕЗИ ИЗОЛАТОРИ СПРЯМО ТЯХ.

И КАКТО ПИСАХ- КОЙТО НЕ Е СЪГЛАСЕН СЪС СЛУЧВАЩОТО СЕ- ДА ДАДЕ ПОДПИСА СИ, КОЙТО НЕ- ДА НИ СПЕСТИ МНЕНИЕТО СИ. ТОЗИ ВЪПРОС НЯМА КАКВО ДА ГО РАЗИСКВАМЕ И ДА СЕ УБЕЖДАВАМЕ ВЗАИМНО.

П.С. Съжалявам за шрифта, но поне да стане ясно.

Общи условия

Активация на акаунт