захранване след боледуване

  • 3 777
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте!Тези дни изкарахме чревна вирусна инфекция,сега сме само на лечебна Хумана 1 седмица.Как да захраня отново и постепенно?На 9 месеца сме.Преди това си ядеше всичко с голям апетит.Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 2 521
Можеш да започнеш картофена супа,оризова каша.Избягвай разхлабващи храни и такива които дразнят стомаха.Ако правиш попарка не слагай масло.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 735
С дъщеря ми се наложи да посетим инфекциозна точно като беше на годинка.Там беше само на лечебна хумана,солети Хрус хрус и обикновени бисквити Житен дар.Това ми казаха да яде докато 2-3 получи твърди изпражнения.После примерно картофено пюре,после оризова каша.Направих захранване като от начало.Не бързай с готови особено месни пюрета,при нас нещата започнаха наново т. е. повръщане и диария,та стигнахме до болницата,а уж се беше оправила.

# 3
  • Мнения: 887
След такув вирус съм захранвала по съвет на педиатъра по следния начин:
варен картоф, печена ябълка, зеленчукова супа (без застойка)
впоследствие малко варено месо - пилешко. Киселото мляко и особено маслото се дават най - накрая. и все пак се консултирай с педиатъра си.

# 4
  • СОФИЯ
  • Мнения: 185
И ние сме на етап захранване след едноседмичен престои в инфекц.б-ца. Първия ден след изписване започнах да смесвам диетичното мляко с нашето, лечебната хумана с оризова каша на Нестле /50 на 50/, давах попара от шипков чай, сухар и малко захар, попара от обикн.бисквити и диетичното  мляко. На втория ден дадох по няколко лъжички, а на третия цяло пюре от 125гр. на Хип - ориз и моркови.Днес направих супа от картофи,моркови и ориз, малко сол, която пасирах на пюре,  кисел от ябълки, плод банан - пасиран. За утре съм взела готови пюрета на Хип - супа зеленчуци и пилешки месо. И от другата седмица мисля да премина на детска кухня. Децата ми са на 1г.3м. - близнаци.

# 5
  • Мнения: 197
Моята бебка също беше с такава инфекция и то скоро, преди няколко седмици .По съвет на педиатърката се захранихме като в началото от всяка нова манджа по малко , до като не свикне стомахчето . А сега пък имаме друг проблем, не ще да пие мляко никакво  newsm78имам адаптирано на почти всички фирми  и не ще, щом го сложа в някоя манджа отказва да яде, и кисело не ще абе никакво и под никаква форма, а трябва защото според мен е още мъничка да не яде мляко на 1г и 2м е, ще изчакам още малко защото не искам да я насилвам да пие мляко. Дано след още  няколко дни да иска че какво ще правя не знам .Само манджичка си иска и това е .Моля авторката да ме извини ,че използвам неината тема да си кажа проблема  Embarassed   bouquet

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Най- добре първо с картоф и ябълка.

# 7
  • Мнения: 21
Благодаря за съветите.Ще се вслушам в тях!Само,че незнам какво да правя,че имахме трудно захранване отначало и сега пак се повтаря.Иска само мляко да пие и каши да яде.Днес се опитах да дам пюре от картоф и морков,но категорично отказа.Преди  да се разболее ги ядеше с голям апетит.Какво да правя кажете ми?Захраних зеленчуци и месо като слагах плодове вътре,за да сладнее ама сега не може,защото педито каза,че много по-нататък ще се върнем на тях?Дайте съвет?Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт