Отговори
  • Мнения: 385
Здравейте,дъщеричката ми на 1год и 2месеца става все по привързана нощно време към гърдата ми и изобщо към приспиването на гърда. Люшкала съм я, оставяла съм я да плаче, носим се на ръце, ефект нулев или минимален, нощно време съм нейната постоянна биберон-залъгалка и вместо да я успокоявам имам чувството, че става все по -нервна и настоятелна, ако замиг се опитам да се размърдам и да я освободя от гърдата нощем! Приспивам я на гърда и в момента, в който я оставя в нейния креват се събужда и настава зверски рев, отново гърда-и така с часове в повечето случай, стана по-капризна и от бебешкия си период! Мислила съм тактиката да замина за 2-3дена и да я оставя на таткото, където няма да има избор за гърда, ще настанат ревове големи, но ако има ефект съм готова...Ако имате опит в отбиването ото нощното кърмене моля дайте ми съвет, ако това коства и отбиването въобще, съгласна съм! Благодаря!  bouquet

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 252
Аз за съжаление не мога да ти дам съвет, но ми е интересна темата и ще следя.

# 2
  • Мнения: 1 702
а ползвате ли биберон залъгалка,защото моето дете си заспива без биберон,но през нощта по някое време си го търси,давам го и си заспива

# 3
  • Мнения: 8 242
Ние още сме така.. ама изобщо не ми пречи ..
Само номера с приспиването на ръце + кърмене го отказах като стана на 2г., че тежи пусто  ooooh!
Обаче заспива с цици и търсене поне 5-6 пъти нощем задължително  Crazy

Докато не ви избият зъбите няма да ти е лесно да откажете нощните..
Или наистина радикално - оставяш я няколко нощи да спи с друг.. т.е. много рев.. Аз това не мога да го направя..

# 4
  • sofia
  • Мнения: 482
Хммм, лошо, но и при вас е факт.
Значи, тъй като и аз живо се интересувам от всякакви опити свързани с темата и съм изчела всичко, което ми е попаднало, какъв е извода: Всичко става наведнъж - радикално. И колкото и успешни опити да съм чела тук във форума, процеса е ставал за броени дни - два, три, пет... Просто детето се оставя да реве. Но веднъж решиш ли, че така ще постъпваш не трябва да се пречупваш и след като ти се е надула главата и сърцето ти се е пръснало от мъка, заради плачене на малката, не трябва да даваш циците - ефекта ще е нулев. Мислила съм си и върху варианта някоя баба да спи с детето въпросните нощти, добре де, ами ти нали пак ще се върнеш да спиш при нея - дали няма пак да се повтори това ставане?  newsm78
Варианта е евентуално някаква биба. Водата пак не върши работа - детето ще свикне и пак ще се повтаря ритуала, но само че с вода... Звучи много злобно, но това гарантира след това пълноценен сън както на детето, така и за майката, така и за другите.

И при нас го има нощното будене все още, но той става през 2-3 часа, цокне малко и пак си заспива в неговия креват. Но, въпреки това, и аз скоро време ще предприемам нещо и това нощно будене да се прекрати. Дано да е успешно!

# 5
  • Мнения: 385
а ползвате ли биберон залъгалка,защото моето дете си заспива без биберон,но през нощта по някое време си го търси,давам го и си заспива
За съжаление ползвахме до 9-10 месец, после изведнъж я отказа, вода не пием, АМ също! ooooh!

# 6
  • Мнения: 385
Ние още сме така.. ама изобщо не ми пречи ..
Само номера с приспиването на ръце + кърмене го отказах като стана на 2г., че тежи пусто  ooooh!
Обаче заспива с цици и търсене поне 5-6 пъти нощем задължително  Crazy

Докато не ви избият зъбите няма да ти е лесно да откажете нощните..
Или наистина радикално - оставяш я няколко нощи да спи с друг.. т.е. много рев.. Аз това не мога да го направя..
Проблема при нас е, че ние почти цялата нощ сме залепени една за друга, когато се пробвам да я пусна тя започва да реве, значи освен аз и тя не спи пълноценно, усещам я, че е нащрек! Просто вече не  усещам нощното кърмене като ефикасен начин на успокоение, виждам че той създава дискомфорт и на двете ни, да не включвам таткото и баткото!Явно настина няма златна среда, каквато търся, вариантите са два или радикално или примирение до поникване на зъбите/баткото е  на 3 и още няма всички зъби,колко ще трябва да чакам 1-2 години, ами това няма ли да доведе до по-трудно отделяне. Проблема е ,че спи в нашето легло залепена за мен, може би ако цокваше и след това заспиваше в нейното креватче ще е по-щадящ вариант, но не става тя започва да реве. Незнам и аз дали ще издържа с радикалния метод, но усещам че при нас нещата не са за успокоение, опасявам се че вече преминават към някакъв вид пристрастяване, вследствие на което не спим пълноценно и двете, на мен това започва да ми се отразява и здравословно и психически, чувствам, че и тя е неспокойна...

# 7
  • София
  • Мнения: 6 626
Не искам още повече да те притесня с отговора си, но не винаги раздялата води до отбиване изобщо, нито до прекратяване на нощното сучене. Бях в чужбина за 10 дни, когато дъщеря ми беше на 1 г. и 11 м., през тези нощи тя без проблем си е спяла /може би с едно събуждане за вода/, а след като се върнах, не се беше отбила, след 3 мин. гушкане попита за "ам-ам". След това възобнови нощните будения, вярно, след една хрема, може би това повлия, аз реших да не й отказвам, докато е болна, и сега сме на стария хал - будене от 1-2 до 5-10 пъти нощно време.
Аз чакам да избият всички зъби, надявам се да е скоро, остават кътниците само, макар че, няма признаци, че скоро ще избият. Но пък нямам сили за няколко нощи ревове, ходя на работа и така ми е по-лесно.
Успех, каквото и да решиш, но явно твоето дете не е готово за отбиване, може би минавате през труден период в момента и трябва да изчакаш по-добър.
Относно възрастта - след 1 г. те вече са осъзнати и кърменето има повече емоционално значение, отколкото хранене, затова е толкова трудно.

# 8
  • Мнения: 44
 Моето момченце,беше на 18 месеца,като реших  да го отбивам и правех така - играехме си много докато се измори много  и после си лягахме двамата и му разказвах най-различни неща,за да му отвличам вниманието,а той много се отплесваше от приказки.После го слагах в неговия креват и му давах да ми подържи ръката,а след известно време си измисли,че може да ме пощипва от вътрешната страна на ръката ми и после даже си го нарече "щипкане",от което не можех да го откажа(срам не срам) до преди 2 години - действаше му като успокоително когато е разстроен или го боли нещо. Обаче пък през нощта не се будеше или ако се събуди пийваше малко водичка и после пак заспива

# 9
  • Мнения: 8 242
O, и Тони спи при мен Simple Smile Не съм му купувала изобщо легло Simple Smile
Ама той докато си цока аз си спя.. той също..
Имало е мнооооого залепени нощи.. Понякога си мислех, че никога няма да ме пусне  Crazy
Броила съм над 40 поцоквания за нощ... цока 10 мин, спи 10 мин .. и така .. до сутринта..
Но пък ммм наскоро (от няколко месеца) се буди само по 3-5 пъти, което направо.. ме наспива в 6 сутринта и се пуля в тавана  Laughing

# 10
  • Мнения: 789
Ще кажа как стана при нас. Ива беше точно на 2 години и тогава я отбих напълно - не само нощните кърмения. Нощните така и не можах да ги махна. Намазах си гърдите с горчиво, тя поиска да суче и заяви, че е гадно. Не се сети да поиска повече за деня. Майка ми спа при нея през нощта. На следващия ден пак поиска да суче, но сама си каза, че е гадно. Първите нощи майка ми спеше с нея, докато аз се справях със спирането на кърмата, че и това си беше проблем.
Около месец се будеше през нощта, за да пие вода, но пък и съвпадна с летните жеги. То не беше и истинко събуждане, а по-скоро някаква просъница и помрънкване. Като й дадях вода пиеше и си заспиваше пак. След това изобщо спря да се буди и започна да спи спокойно.
Така че за мен решението да се замени нощното кърмене с вода на тази възраст си е много добро. При нас не доведе до среднощно пиене на вода. Но пък и да се буди по един-два пъти да пие вода, особено в летните жеги, си е напълно нормално. То и аз се будя, какво остава за малките деца Simple Smile

Иначе в отговор на въпроса от заглавието - става по-трудно отбиването, защото се изхитряват малките маймунки и не можеш да им пробуташ какво да е Wink Сещам се как като се приберях от работа и Ива казваше "чао" на детегледачката, даваше й целувка, след което трясваше вратата след нея, тичаше на дивана, караше ме да седна и се заемаше да ме разкопчава  Laughing Бяхме като скачени съдове до сутринта. И аз го отдавах на емоционалната привързаност, а не толкова на нуждата от храна. Може би искаше да си навакса това, че ме нямаше през деня.

# 11
  • Мнения: 3 869
Очевидно, не сме над годинка, но сме имали тежки перидои с много нощни будения и сукане - винаги свързани с пробиването на зъб и с различна продължителност - няколко дни до 2-3 седмици. Послесната серия (а още не избъл зъбът, въпреки че се забелязва на венеца) е свързана с 2-3 пъти сучене нощем, но много често полупробуждане и започва да лази, да се търкаля и да се сърди, научи се да прескача ниската преграда на леглото си и да се изхлузва в нашето и там продължава да се върти и лази  ooooh! Отнесох въпроса до хомеопата ни и от вчера давам лекарството. Резултатите са доста добри, снощи нито веднъж не излезе от леглото си и овен 3 сукания (за 12 часа сън) имаше още 2 полупробуждания, но като го наместя в човешка поза, продължава да спи.

# 12
  • Мнения: 8 242
но като го наместя в човешка поза, продължава да спи.
Коя е таз поза  Praynig
Аз ако го пипна или дам признаци на живот, се събужда и абсурд да заспи  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 385
Благодаря момичета! Hug При нас това положение на "скачени съдове"  нощно време продължава около 2-3 месеца, зъб чакаме от 4ия месец, когато почна лигавенето, а всъщност изби преди седмица едва, ще изчакам момента, ще се опитам дневните цицо -приспиваници да махна лека полека и после ще му мисля!Определено ми се ще да махна нощното кърмене....  Peace Ще продължавам да следя темата с интерес, надявам се да пишат още мами с проработили начини!  bouquet

# 14
  • Мнения: 49
А не съм съгласна, че след годинката няма стачки. Моя син ми извъртя такъв номер точно на 1г. и 10 дни някъде, а преди това никога не беше отказвал да суче. То, причината беше, че след едно ухапване аз реагирах малко по-остро и вероятно съм го уплашила и той ми се разсърди. По това време все още сучеше доста, така че не мога да кажа, че му беше дошло време за отбиване. Поведението му беше точно като на стачкуващо дете - при опит да го сложа да суче започваше да се извива назад, да се дърда, да ме блъска и да реве, успях да го излъжа да суче само едно сутрин рано, още в сънено състояние, но в момента, в който се осъфереше започваше да се дърпа. И така 4 дни, след което една вечер преди за заспи просто дойде и се гушна и поиска да суче.

За отбиването - отбихме се на 1г. 8 мес., като постепенно започна да пропуска кърмения, а накрая даже забравяше да си търси. Интересно, че като стана на 1г. 6 мес. спря да се буди вечер и това беше основната причина да пристъпя към отбиване, но след няколко месеца започна пак да се буди, вероятно зъби, знам ли, даже и сега на 2г. 5 мес. понякога се събужда.

Общи условия

Активация на акаунт