Аз съм мъничко човече, през НОЕМВРИ ще съм в люлка вече!

  • 14 438
  • 294
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 319
Добро утро!
Спомням си един случай от предния път, когато бях бременна - Вече към края на 8-ми месец се качвах в един автобус в Пловдив и една лелка така ме изблъска, че за малко да падна по корем (в гръб не се виждаше, че съм бременна). Имаше някакъв човек, който беше огромен, той ме хвана буквално във въздуха, сложи ме да седна и после хвана лелята за ръката и я свали от автобуса и и каза да чака следващия и да си мисли как да се държи с хората. Всички адски много се смяха. А аз наистина се уплаших, защото ако не ме беше хванал човека щях да си падна като нищо.
Имам един въпрос и ще съм много благодарна ако някой може да ми помогне - онзи ден от фирмата ни правиха изследвания, но някои от нещата не ги разчитам и ме притеснява , че стойностите са занижени:
Хематокрит - 0.349 - нормални от 0.360 до 0.470
Еритроцити - 3.88 - нормални от 4.2 до 5.4
RDW-CV - 0.128% - нормални от 0.129 до 0.187
Някой знае ли какво означава това?

# 286
  • Мнения: 45
комикс Сестра ми имаше отлепване, полежа доста първо  в болницата след това вкъщи, но след това се оправи и Слава богу сега си има здрава дъщеричка  Simple Smile Почивай си в леглото и взимай лекарства и всичко ще е наред. Стискам палци  Hug
тъжна мама   показатерлитети са съвсем малко под нормата, но са близки до долната граница, но това е според нормите, които си написала. Не съм сигурна нали това е повод за притеснение. Покажи ги на лекарката си за по-сигурно и тя ще ти обясни  Hug Късмет!

# 287
  • София
  • Мнения: 1 262
Lidiya добре дошла!

Комиксче лежи си и си почивай и всичко ще е наред!

izabela®, честити розови гащи   bouquet

За БХС, именно защото е статистическо изследване има и статистическа грешка  Sick Затова се води, че резултатите не са 100% достоверни  Rolling Eyes Ако ФМ-то е ок, аз може би ще пропусна БХС-то, поне моя доктор така ме съветва  newsm78

А човешката простотия и несъобразителност няма граници, не се ядосвайте  Peace На мен ми се наложи да се кача в трамвай 5 дни преди да родя (мъжо ми забрани да карам Tired) и всички седнали се правеха, че не ме виждат и гледаха съсредоточено навън, само и само да не ми срешнат погледа. Пътувах права и се лашках с всички хора. Добре поне, че тези около мен ме пазеха и никой не ми падна отгоре  Whistling

Хубав ден на всички вас, всички неразположение да се изпарят още днес  bowuu

# 288
  • Мнения: 11
Добро утро!

Хематокрит - 0.349 - нормални от 0.360 до 0.470
Еритроцити - 3.88 - нормални от 4.2 до 5.4
RDW-CV - 0.128% - нормални от 0.129 до 0.187
Някой знае ли какво означава това?
Здравей!Аз мисля,че имаш лека анемия,по ст-ти нa хематокрит и еритроцити.Изследвали ли са ти и хемоглобина?Би трябвало,той върви задължително към тези показатели на ПКК(пълна кръвна картина).Пиши и неговата стойност,ако не, го изследвай.Не е кой знае какво за притеснение,покажи ги на док.,все пак почти всяка бременна е с лека анемия.Лека бременност от мен

# 289
  • Мнения: 0
Здрасти и от мен,

добре дошли на вс нови мами,

комикс не се притеснявай вс ще е наред, на мен ми се случи 2 пъти какви лекарства пиеш

Ние вчера бяхме на преглед и док каза че вс е ок и дано с всички ни нещата да са добри

лек ден и леко бременеене (а аз никога не сам имала гадене, но вече и гардите не ме болят толкова, само по тежеста ниско долу ми напомня за бременноста

не знам кой оправяше термина моят е на 06.11 Simple Smile Peace

# 290
  • Мнения: 1 014
Здравейте и от мен!
Аз днес се чувствам много добре, чак не мога да повярвам. А и още по-добре, след като прочетох какво е написала Lidiya_  Hug
тъжна мама, не се притеснявай за това, че показателите са малко по-ниски от показаните, напълно нормално е - нали си бременна  Peace
Хубав и усмихнат ден на всички!  bouquet

# 291
  • Варна
  • Мнения: 29
Здравейте мами,
комикс, аз също прокървих и то даже 2 пъти, през 3 дни. Бях още в 7г.с. седмица. Тогава докито ме гледа на ехограх и каза че е от отлепване. Пих дуфастон и нош па, понеже имах болки, изписа ми болничен и каза много лежане. Вече съм на работа и се чувствам добре, като изключим гаденето, ама него го смятам за нормално  Mr. Green
Аз съм си наумила вече да не мисля лоши неща и да мисля само позитивно. Пазя се доколкото мога, знам че всичко ще е ок и с нетърпение чакам бебчо да се появи. Живот и здраве ноември ще си гушкаме и мачкаме красиви и здрави бебчета Hug

# 292
  • Мнения: 2 556
bela_, радвам се много че се появи, защото досега бях единствената, която чака трето дете. Simple Smile Аз също вече имам момче и момиче и се надявам третото да ми е момиченце Heart Eyes Е, ако пък излезе  момченце, баткото ще е супер доволен, защото открай време мрънка, че иска братче.

комикс, сестра ми навремето имаше много сериозно прокървяване точно в трети или началото на четвърти месец, при нея дори не се установи от какво се беше получило. С лежане и едно лекарство (не му помня името, май Дицинон беше) всичко се оправи, след това си изкара цялата бременност спокойно, но я спряха от работа докрая. Важното е почивката сега  Hug

Относно бременността и отношението на хората - аз съм попадала по-често на много любезни, но няма да забравя едно пътуване до София - за ФМ при Димитрова. Наложи се с Габи да се върнем с рейс и се оказа, че няма свободни 2 места едно до друго. Аз видимо бременна, с 4 год. дете обиколих целия рейс да моля хората някой да се премести, за да си седнем заедно с детето. Реакцията беше нулева  Shocked Абсолютно никой не пожела да се мръдне. По едно време се появи шофьора и аз го помолих за съдействие, веднага ги размести човека и седнахме отпред. Но какви бяха тези хора, наистина не е за вярване.

# 293
  • Мнения: 95
Момичета някой няма ли да пусне темичка? Аз не се наемам с тази задача. Незнам как!

# 294
  • Мнения: 421
Заповядайте в новата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=391440.new#new

Общи условия

Активация на акаунт