Домашна котка - навън???

  • 16 384
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 958
Едни приятели, имаха страхотно коте. Много ме кефеше, още повече че мъжът ми им го подари.
Бяха в апартамент, след това се преместиха в къща и им се роди бебе. Котето директно изхвърча на двора Sad
Според мен подивя, идваше да яде и от време на време като беше ранена. Много кофти за котето, постепенно изчезна нанякъде.
Ако мислиш, че котето ти няма да оцелее, по-добре го дай на някой познат който ще се грижи за него.
Като забременях имах коте от два месеца, по съвет на лекарката го дадохме на едни приятели, много добре се грижат за него, но още мисля че можех да го задържа. доводите на всички бяха, токсоплазмоза, косми, алергии при детето.

# 16
  • Мнения: 1 437


Ммм котето си връща с изненадите  Wink и мойто правеше така когато баща ми му се караше, ама си отмъщаваше само в неговите обувки  Grinning

Да и моя сиамец правеше така. Татко му се караше и на сутринта- обувките напълнени Laughing Дъщеря ми се роди когато Сиско беше 5 годишен.И през ума ми не мина да го дам някъде да го гледат. Никога не посегна на детето .Когато го загубихме дъщеря ми беше безутешна дълго време.

# 17
  • Мнения: 9 990
Котката ще оцелее, ако се грижите.Постепенно я пускайте навън, но никакво спане в гараж-тя сама ще си намери мястото за спане.Ако смятате съвсем да е навън-очаквайте обаче да изчезне-ще тръгне да обикаля естествено и ще си намери или друго място, или майстора/да се сбие с някоя друга/.
Котка и дете-и по принцип-животно и дете-не е проблем, стига да сте хигиенични и внимателни.Живяла съм така, когато се роди голямата ми дъщеря.Преместих котарака, след 10 години съжителство в апартамент с идеята на него да му е по-добре, защото детето в радостта си и обичта си го нараняваше, не умееше да контролира силата, с която гали, а аз не винаги успявах да хвана ръчичката предварително.Та котарака, живял години в апартамент замина да обитава къща с двор.Първоначално си стоеше вътре, беше стресиран от самата смяна на къщата-това е нормално.Когато се окопити, започна да проявява любопитство и взе да изчезва за все по-дълго време, когато го пускаха навън.Един ден не се върна, предполагаме, че е умрял някъде на спокойствие.Беше доста стар и го очаквахме да се случи.

# 18
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
А защо взимате коте след като не можете да поемете отговорност за него  newsm78 ...някой по-назад зададе много хубав въпрос,а именно на каква възраст сте го взели,ако е било/е под 3 месечно- проблемите няма да са само "подаръците"....животното има нужда от внимание,грижи и т.н. общо взето от "слуга" ,а отглежда ли се правилно няма никакви минуси за бебето,напротив само плюсове...

# 19
  • Мнения: 8
и на мен ми е жал...но детето ми е по-важно.
dalka   - твоето коте колко беше голямо като го преместихте?
 Hug
ahasver   - котето беше на месец като го взех...не съм знаела,че ще срещна мъжа на живота ми толкова бързо, нито за бебо...

# 20
  • Мнения: 4 585
Оправи си заглавието, вече се разнася из форума. Като кликнеш под първия постинг на редактирай, може да редактираш и заглавието.

# 21
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
Имаме опит с тази ситуация. Имаме си котка, която живееше в апартамент повече от две години. Понякога се промъкваше във външния коридор и се губеше по етажите, не можеше да се ориентира. Беше много буйна в къщи и отмъстителна. Купихме си къща и се преместихме, разбира се заедно с котката.  Беше ни страх, че ще я загубим навън. Сложихме и каишка със звънче. В началото беше много плаха, дори се разболя от полена на дърветата, но после така и хареса, че няма спиране. Но когато я викна, винаги се прибира. И характерът и се промени много. Има къде наволя да си изразходва енергията. Когато се прибираме винаги ни посреща.
Мисля, че малко по–малко и твоята ще свикне да си живее навън и няма да подивее, щом вече се е привързала към вас. Но идва проблема и с паразитите, ще трябва повече грижи.

# 22
  • Мнения: 8
пенелопа -  Hug
Вълкът с дълъг ник - съжелявам, ш и щ са ми едно до друго   Embarassed

# 23
  • Мнения: 9 990
Относно здравето на детето-естествено, че ще ти е най-важно.Но проблем може да има само, ако детето  развие алергия.Това предварително няма как да се знае.Ако спазвате хигиена, проблем няма.Много ми беше смешно-с голямата-прибирам се от родилното-някой,/предполагам майка ми-изолирал котарака в мокрото.От суматохата той горкия, несвикнал на подобно-сам се беше скрил и не искаше 3 дена да излезне.НА 4 ден-бебето с конюктивит и майка ми се тръшна-ето-заради котката. ooooh! CrazyДойде педиатър,каза си думата, вика-ама как ще махате котката, глупости...НО, за мен хигиена, обезпаразитяване и адекватни грижи са били изначално важни с взимането на котка и при последвала бременност и раждане аз проблеми не съм имала от такова естество, или пък притеснения.
Опитайте да задържите животното, но ако го искате и двамата. Peace

# 24
  • Мнения: 2 100
Котето е част от семейството ви. Не разбирам защо не го приемате така!!! А това, че мъжът ти го тормози...адски ме издразни! Ако така ще се отнася с котето, за негово добро му намери дом, а не да го тормози или да го захвърляте в гаража. То ви обича (най-вероятно него не по разбираеми причини, но към теб е привързано) и е много болно да го изместите по този начин. Аз все още съжалявам, че ме принудиха да махнем котето, което обожаваме точно заради бременността (но пък той си беше и палав). Толкова мъки претърпя това котенце, докато накрая не му осигурихме спокоен и любящ дом. От година е там, много го обичат.  Heart Eyes Но на мен ми е гузно и още ме боли, че му причинихме всичко това.  Sad
Котето не пречи на детето! То е като дете! Дори в началото трябва да му се обръща внимание, за да не се чувства изместено. Трябва да му се покаже, че е дошъл още един член в семейството, но и двамата ще бъдат много обичани.  Heart Eyes

# 25
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
пенелопа, колко е % на стопани според теб,които водят редовна здравна профилактика веднъж месечно и годишни изследвания  Tired ,а космите сами не се почистват...трябва си постоянство и грижи...

п.с.
за тормоза-има си правила за отношение и възпитание, иначе се пригответе за сериозни проблрми с характера...

# 26
  • Мнения: 9 990
Изключително нисък е.Знам.И за космите знам.Аз затова и написах-адекватно.Усилия си трябват и човек няма ли желание -ще му се струват огромни и непосилни.Винаги нещо се изключва, много даже не знаят за обезпаразитяване.Или си мислят, че е еднократно или веднъж годишно. Tired

# 27
  • Мнения: 1 844
според мен няма да има особен проблем да живее на двора,особено ако си играете с нея,не е студено..даже ще й е добре да си скитосва из дворчето,животните обичат свободата. Mr. Greenособено щом ще имате бебе-да живее на двора е най-добрият вариант,също така я изследвайте за токсоплазмоза,защото ако има контакт с теб,докато си бременна,а после и с бебето е доста опасно.
 Simple Smile

# 28
  • Мнения: 9 990
Охх, само не параноясвайте на тема токсоплазмоза при наличие на апартаментна котка.

http://arsmedica.bg/bg/illness/c_id/2515/subprm/parasitology/alpha/0.html


Освен хигиена на котката съблюдавайте и своята такава.Едни препикани домати и недобре измити могат да ви докарат по-голяма беля от това, че съжителствате с котка. Peace

Последна редакция: пт, 17 апр 2009, 13:01 от пенелопа

# 29
  • Мнения: 3 634
аз няма да я  хвърля никъде...смятаме в гаража да спи...но ветеринарят ми каза ,че няма да свикне..и ще умре  Cry

Дрън-дрън! Живея на къща и в началото котката живееше вътре, но след ремонта й занесох кошницата в гаража. Отне й около седмица, за да свикне и сега дори да са отворени вратите не припарва вътре. Понеже нашата е женска в началото носех котетата вътре, а тя ги връщаше обратно в гаража. Оставих я да се оправя сама и понякога имам "подарък" пред вратата - мишка.

Общи условия

Активация на акаунт