Къде да раждам???

  • 1 523
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 43 903
Здрьвейте мили мамички,
остават ми около три месеца до събитието и все повече се замислям за това къде и как.  И ви моля да споделите опит и впечатление от различните болници, дали с оговорка с лекар или без сте раждали... и изобщо такива неща защото ми е за първи път и нямам никакви впечатления и опит и млко се притеснявам Wink
Много благодаря предварително Laughing

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
) ами...ако споделиш в кой град живееш, доста ще ни улесниш в препоръките:)

# 2
  • София
  • Мнения: 43 903
хахаххаха ами да - голяма съм разсейка - за София става дума Joy

# 3
  • Мнения: 8 505
Потърси в темите,много пъти са обсъждани-Шейново,Майчин дом,Правителствена,Св.София.

# 4
  • София
  • Мнения: 43 903
Това ли са всичките алтернативи - а там дали някой е споменал дали е по-добре да отидеш като започнеш да раждаш направо или е хубаво преди това да имаш уговорка с конкретен лекар например.  #Crazy

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile ами...честно казано най-много добри отзиви има за Шейново, Св. София и Окръжна болница...има и доста оплаквания..Simple Smile
Добре е да имаш уговорка с лекар, на когото да се довериш...но това не винаги е гаранция че ще си доволна след това...може да отидеш и без уговорка и всичко да е префектно...няма правило:)

Аз съм раждала в Шейново и Св. София и двата пъти с уговорка и беше ОК...все пак, мога да ти препоръчам да си вземеш ВИП стая...ако не друго. Удобството е несравнимо:)

# 6
  • Мнения: 8 505
И по този въпрос ще откриеш различни мнения.Аз бях без уговорка (съвсем целенасочено) и съм мноооого доволна,други мами са имали уговорка и са доволни точно от това.Има и недоволни със и без уговорка...Наистина е по-добре да се поразровиш.

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Това ли са всичките алтернативи - а там дали някой е споменал дали е по-добре да отидеш като започнеш да раждаш направо или е хубаво преди това да имаш уговорка с конкретен лекар например.  #Crazy

не са всички алтернативи, но невярвам да очакваш от някой да ти направи пълен списък на болниците с актуални цени, лекари на смяна и категорични оценки.

всичко е субективно. зависи какво очакваш, на кой ще попаднеш...Simple Smile

аз раждах с уговорка и предизвикано, защото ме беше страх да ми започват контракциите вкъщи ...та си отидох предварително при уговорените лекари в уговорен час...и тнт...с упойка!:)

# 8
  • София
  • Мнения: 43 903
А това за ВИП стаята предварително ли се  запазва или как и плаща ли се нещо?
Ох наистина нищо не знам дали в самите болници имат някакви листовки за цени и условията които предлагат

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
в Св. София се плаща по ... а де...май беше 35 или 45 лв на нощувка. Уговаряш си го по време на раждането. хубавото е, че близките ти могат да идват по всяко време и да виждат бебето и теб .

# 10
  • Мнения: 8 769
 Виж това:
шейново или правителсвена болница
Майчин дом или Св.София
Това са едни от най-скорошните теми. Има и още много. Потърси ги. Имаш време!
Успех и леко раждане! Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 43 903
благодаря за насоката - май за сега си харесах св.софия Simple Smile Има още време разбира се само така и от никаде не разбрах дали за самото раждене нещо си плащаш - доколкото знам не, но може би вичи най-добре на място да отида и вероятно всичко ще разбера... а това у-ще за родители дали е актуално - има някаква дата от 2003 година ???

# 12
# 13
  • Мнения: 346
И на мен ми беше за първи път и то съвсем скоро ми се налагаше да избирам...къде и при кого Rolling Eyes Бях с уговорка, която ми струваше 350 Е...но определено съм супер доволна. Живот и здраве следващият път пак бих родила при същия лекар, на съответната цена Wink ОПределено избора е труден особено когато ти е за първи път. Раждането без уговорка е БЕЗПЛАТНО (стига да си здравно осигурена).
Аз родих в Шейново. Ето ти някои пресни цени:
*ВИП стая - 40 лв./вечер. Може да се резервира предварително ако раждането е планово, ако не - ползваш стая ако има свободна:).
*Присъствие на таткото - 150 лв.
*Епидурална упойка - 100 или 150 лв. (не си спомниам точно)
Ами за друго не се сещам newsm78
а да...аз си платих и конците (секцио съм) - 80 лв.
Дано съм успяла да ти помогна поне малко в избора ти:)
Леко раждане

# 14
  • у дома
  • Мнения: 708
Аз раждах в света София  - с уговорка, но мисля че и без уговорка ще получиш добро отношение.
 ВИП стая обезателно - по 30-40 лв на вечер беше - 3 дни престой ако си с нормално раждане без усложнения.
Условия - комфортни (хладилник, телевизор, санитарен възел - супер, с топла вода и прочие)
Отношение на персонала - перфектно, много грижовни бяха акушерките.
Храна - под всякаква критика - таткото да ти носи.
Бебето е при теб постоянно- взимат ги само през нощта от 12 до 6 сутринта.
Има доста писано по темата мисля в друг форум в сайта.
Леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт