Природосъобразно хранене - рецепти 1

  • 271 368
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 500
Сега ви открих, страхотна тема с хранене здравословно!
Народа така се е побъркал по кетонните диети, че ми приличат на промити мозъци...е може и да греша😏

 Сега ето рецептата за моя любима супа от тиквички
2 броя големи тиквички варя с малка главичка лук цяла, която после пасирам.Накрая слагам малко фиде сирене, копър, сол и 2 лъжици кисело мляко

# 61
  • Мнения: 959
Темата малко е позаспала, но се надявам да тръгне отново. От мен едни овесени бисквити с извара:

250   грама извара
10   с.л. фини овесени ядки
1   с.л. чиа
1/2   ч.л. канела
1   брой цяло яйце + 1 белтък
2   с.л. сусамово семе
3   с.л. мед

Всички съставки се смесват и с помощта на лъжица се оформят бисквитите върху тава с хартия за печене. Пекат се около 30 минути на 180 градуса. Стават много меки и вкусни, а най-важното - наистина са здравословни!

# 62
  • Мнения: 110
Здравейте, мами Simple Smile Виждам, че тук основно споделяте рецепти, но в главата ми възникна следния въпрос - не мислите ли , че често здравословно не е синоним на диетично. Какво ще кажете например за сладките с ядки и мед? Пак са си сладки, пак носят калории... Има ли някой, който си яде нормално, не е природно слаб, но успява да се поддържа в добра форма благодарение на храненето с "полезни" храни?

# 63
  • Мнения: 179
Здравословното не е синоним на диетично винаги. Храненето предимно е за да си набавиш полезни хранителни вещества, както и витамини, минерали и т.н Аз преди години се хранех с много безполезни храни- кроасани, пици, сладки и пържени неща и бях сравнително слаба. Тези храни са много вкусни, но не ти дават нещо полезно. Започнах да чета за хранене и да се храня здравословно  и осъзнато преди 5 години. Свалих 3-4 кг без да усетя. Храненето ме промени, спя по-добре, кожата ми е супер, имам тонус. Спряла съм всичко вредно, вкл и алкохол, у нас не влизат такива храни. А да си слаб - слаб си когато се храниш точното за теб количество калории за твоето тяло и активност. Всеки може да ги изсчисли и да се опита горе долу да ги следи.
Пример за мой редовен здравословен обяд:  150 гр сварена киноа(овкусена със сол, зехтин и лимон); 2 препечени филийки пълнозърнест хляб, с авокадо отгоре;  нарязан домат и 1 сварено яйце Simple Smile

# 64
  • София
  • Мнения: 28
Картофени бисквити

Фалафели

За 10 порции:
1 кг. нахут се накисва от вечерта в хладка вода, за да набъбне. На сутринта се отцежда от водата. Смесва се с 3 връзки магданоз, смлян сух кориандър, 2-3 почистени от семената чушки, чесън на прах и 500 гр. почистени и едро нарязани моркови. Всичко се смила на твърда паста, подправя се с черен или бял пипер и се прибавя 1 бакпулвер / 10 гр./. Омесва се добре, оформят се кюфтенца, които се пекат до зачервяване. Поднасят се топли с хумус.


Източник: интернет с леки модификации

Пробвах го, става супер

# 65
  • Мнения: 46
Записвам се да следя, много полезна темичка! Имам едни 7кг, които трябва да сваля, а така обичам вкусни неща Sad((((

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не открих тема за обсъждане на режима, за това пиша тук, въпреки че тази е за рецепти.
От 9 мес съм на НВВМХ и свалих 32 кг. Което е добре, защото имах кръвно, диабет и т.н. Сега съм много по-добре. Обаче това не е моето хранене. Не обичам месо, нито колбаси, нито риба особено, яйца криво ляво ям със зор. Единствено обичам кисело мляко от животинските. Освен това ме е страх от гадостите в животинските храни. В същото време заради диабета не трябва да прекалявам със зърнените и бобовите храни и с плодовете, не ям картофи, бял ориз, мед, сладки плодове. Много ми се ще да открия хранене, което е максимално близо до описаното в тази тема и в същото време да е съвместимо с диабета.  newsm78 Има ли тук някой с диабет или ИР да сподели какво яде и как му се отразява?

# 67
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Савина, аз съм с поликистоза и съмнения за ИР (неизследвана). От месец се храня почти суровоядно, започнах да включвам и готвени зеленчукови ястия, много рядко млечен продукт (опитвам се напълно да ги изключа). Засега се чувствам добре, надявам се този режим да повлияе състоянието ми, затова започнах да го спазвам, като включих и някои добавки, които да подобрят някои показатели.

Общи условия

Активация на акаунт