Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 60
  • София
Сега ви открих, страхотна тема с хранене здравословно!
Народа така се е побъркал по кетонните диети, че ми приличат на промити мозъци...е може и да греша😏

Сега ето рецептата за моя любима супа от тиквички
2 броя големи тиквички варя с малка главичка лук цяла, която после пасирам.Накрая слагам малко фиде сирене, копър, сол и 2 лъжици кисело мляко

# 61
Темата малко е позаспала, но се надявам да тръгне отново. От мен едни овесени бисквити с извара:

250   грама извара
10   с.л. фини овесени ядки
1   с.л. чиа
1/2   ч.л. канела
1   брой цяло яйце + 1 белтък
2   с.л. сусамово семе
3   с.л. мед

Всички съставки се смесват и с помощта на лъжица се оформят бисквитите върху тава с хартия за печене. Пекат се около 30 минути на 180 градуса. Стават много меки и вкусни, а най-важното - наистина са здравословни!

# 62
Здравейте, мами Simple Smile Виждам, че тук основно споделяте рецепти, но в главата ми възникна следния въпрос - не мислите ли , че често здравословно не е синоним на диетично. Какво ще кажете например за сладките с ядки и мед? Пак са си сладки, пак носят калории... Има ли някой, който си яде нормално, не е природно слаб, но успява да се поддържа в добра форма благодарение на храненето с "полезни" храни?

# 63
Здравословното не е синоним на диетично винаги. Храненето предимно е за да си набавиш полезни хранителни вещества, както и витамини, минерали и т.н Аз преди години се хранех с много безполезни храни- кроасани, пици, сладки и пържени неща и бях сравнително слаба. Тези храни са много вкусни, но не ти дават нещо полезно. Започнах да чета за хранене и да се храня здравословно  и осъзнато преди 5 години. Свалих 3-4 кг без да усетя. Храненето ме промени, спя по-добре, кожата ми е супер, имам тонус. Спряла съм всичко вредно, вкл и алкохол, у нас не влизат такива храни. А да си слаб - слаб си когато се храниш точното за теб количество калории за твоето тяло и активност. Всеки може да ги изсчисли и да се опита горе долу да ги следи.
Пример за мой редовен здравословен обяд:  150 гр сварена киноа(овкусена със сол, зехтин и лимон); 2 препечени филийки пълнозърнест хляб, с авокадо отгоре;  нарязан домат и 1 сварено яйце Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт