БОЛНА ЛИ Е БРЕМЕННАТА ЖЕНА?

  • 7 969
  • 155
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
На първият ми преглед за установяване на бременноста ми споделих с лекаря, че имам болки ниско долу като при цикъл, освен гадното повръщане от сутрин до вечер.
Той, обаче ме увери, че ВСИЧКО Е В РАМКИТЕ НА НОРМАЛНОТО И БРЕМЕННАТА ЖЕНА НЕ БИЛА БОЛНА ЖЕНА.
Ох, успокоих се, ама ако знаех какво ме чака за напред.   Sick #Crazy newsm78 newsm78
 Ох, веднъж да родя, си казвам аз, и да гушна малкият Максимилян, та да се свърши с тези болежки. То не бяха болки в кръста, оттоци, зъби, венци, контракциии още от 5 месец, хапчета, системи, лежане по болници и после залежаване у дома,  от това залежаване и пъпки си докарах, обездвижване ставите ми скърцат като на бабе, инфекции от абокати и рязане в Пирогов, следователно пиене на антибиотици уууууууффффффф    Има и още, ама да не ви развалям празника с моите настроения. Пък после докторите ми казват, че БРЕМЕННАТА ЖЕНА НЕ Е БОЛНА ЖЕНА А ПРОСТО БРЕМЕННА   #Cussing out  #2gunfire   Честно вече нямам търпение да дойде ГОЛИМИЯТ ДЕН И ДА СИ НАЦУНКАМ МАЛКИЯ  Hug  Heart Eyes Hug
ТА МАМИ ЩЕ СЕ РАДВАМ ДА СПОДЕЛИТЕ ТУК - ИМА ЛИ И ДРУГИ КАТО МЕН ИЛИ САМО АЗ СЪМ МИНАЛА ПО ТРЪНЛИВИЯТ ПЪТ  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 372
При всяка жена бременността протича по различен начин, явно при теб е от по-тежките, но все пак според мен бременната не е болна Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 142
Тежка или лека бременността, сама по себе си, не е болестно състояние. Макар, че може и да не е особено лека, или особено приятна. Малко ти е останало ще издържиш, стегни се, че и раждане те чака.   bouquet

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Ами не, не е болна бременната жена. Има жени, които от началото до края изкарват съвсем безпроблемна и спокойна бременност. Има други, като теб, които се сблъскват с доста от "страничните ефекти" на бременността. Всичко е индивидуално.

# 4
  • Мнения: 789
Бременността е състояние,не заболяване Wink,просто твоята е по-проблемна.Ако има начин да се абстрахиташ от дребните неразположения,да гледаш на бременността по-друг начин,за да и се насладиш като цяло... Thinking.Опитай,успех  Peace.

# 5
  • Мнения: 1 107
Чела съм, че бременността е на границата на патологичното и нормално здравословно състояние...така, че в този смисъл може да се каже, че да - в определен смисъл жената е болна. А все пак не сме бременни през целия живот, нали ? Grinning
Лека и безпроблемна бременност и здраво бебе!

# 6
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Не, не е болна бременната жена - бременна е.

# 7
  • Мнения: 9 894
болен й е мозъкът на бременната  Laughing

# 8
  • Мнения: 4 433
болен й е мозъкът на бременната  Laughing
А баш,не е болна тя Wink

# 9
  • Мнения: 8 999
Аз не бях болна. Просто бях дебела.
Но една проблемна бременност може да се сравни с болестно състояние. Ако чувстваш голям дискомфорт, приеми го като болест /но не завинаги и не много тежка/, хубавото е, че не е заразна и може да се срещаш с други хора!

# 10
  • Мнения: 543
болен й е мозъкът на бременната  Laughing

Ако чувстваш голям дискомфорт, приеми го като болест /но не завинаги и не много тежка/, хубавото е, че не е заразна и може да се срещаш с други хора!

Много сладки изказвания Simple Smile

И аз бях като болна. Наистина при някои бременността е доста тежка. А мои познати се разсипаха да ходят по морета и курорти с коремите. Какво да се прави - организъм, късмет и какво ли още не... Точно като авторката, едвам чаках да излезе пущината, да го нагушкам и да се успокоя.

# 11
  • София
  • Мнения: 11 884
Не е болна, естествено. Дори имай предвид, че ако пътуваш в чужбина здравната застраховка не покрива евентуално преждевременно раждане или друго свързано с бременността, защото тя не е болест. Да не те е хванала предродилна депресия? /Казвам го не, за да се заяждам/ Наистина, в края на бременността чувствата на много бременни отговарят на твоите емотикони. Wink Ще му се види края,  после ще си казваш "Само да минат коликите", "само да пораснат зъбите" и така. По- добре от сега приеми, че животът ти никога повече няма да е същият като преди и му се радвай такъв какъвто е.  Hug

# 12
  • Мнения: 494
Ми,не е болна!
Просто ти си имала нещастието да се обзаведеш с повечето неприятни екстри на бременността. Ще ти мине скоро Mr. Green
При мене минава толкова леко,че ми се ще вечно да съм бременна. Дори някой път чак забравям,че съм бременна. Оня ден нещо не прецених разстоянието между две стени и си фраснах шкембето,и диването почна да протестира,та тогава се сетих,че май съм бременна hahaha

Пожелавам ти докрая лека бременност,а следващата да е още по- лека за да усетиш сладостта  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 100
Покрай бременността се обзаведох с високо кръвно (пия хапчета оттогава, като баба съм  Tired ), екземи, които никога съм нямала, но сега имам чувството, че са по цялото ми тяло. Имах стомашни по 12-13 часа непрестанни болки, заради, които искаха да ме вкарват в болницата и още куп подобни неприятности. НО въпреки това не съм се чувствала болна и мисля, че бременността ми беше прекрасна  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 789

При мене минава толкова леко,че ми се ще вечно да съм бременна.
Peace

И аз бях така.Супер бременност изкарах,после ми липсваше усещането.Желая на всички бъдещи бременлийки такава бременност! Peace

Общи условия

Активация на акаунт