Иска ли ви се да оставите нещо след себе си ?

  • 7 624
  • 169
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 54
Ок, може би аз не съм съвсем ок с нещата. Съжалявам, че се включих. Най-вероятно проблемът си е в мен и ще гледам да си го оправям сама. След двайсетина години пак ще пиша тук и ще кажа как се чувствам. Явно наистина няма смисъл да коментирам без опит. Пожелавам на всички да открият собствения си смисъл и да не се чувстват като прашинки. И отново съжалявам, че наруших спокойствието в темичката.

# 166
  • Мнения: 620

Айви, защо да боли, това е в основата на философията и голяма част от литературата. Не че боли, кара ни да се замислим  Hug
Авторката на темата вероятно е много млада и тепърва ще открива смисъла на безсмисленото и безсмислието на смисъла. А това не е безболезнено.
И още- мисленето в конкретния случай не е достатъчно."Осъзнаването", ако мога така да го нарека, си е чисто емпиричен акт. Т.е. колкото по- дълго живееш, толкова по- ясно ти става, че живееш, за да живееш.
Сега остава да запощим кокошката и яйцето  Laughing.

# 167
  • Бургас
  • Мнения: 839
Всъщност есенцията на мъдростта не е в натрупаните години живот, а в това какъв е пътя, който изминаваш, какво ти поднася съдбата и с какво се бориш. Има възрастни хора, имали лек и  безметежен живот, които въз основа на това гледат по един начин на света и други - млади, но очукани от неволи и разочарования, които наистина генерират завидна мъдрост в себе си. Или просто цинизъм.

# 168
  • Мнения: 620
Съгласна съм с теб. Подарък - едно четиристишие:
"Младостта ни трае малко, ала много задължава.
Тя на зрелостта далечна дълговете завещава.
Зрелостта затуй е тъжна, затова така сивее-
тя на младостта нехайна дълговете погасява."
Андрей Германов

# 169
  • Мнения: 2 005
Оставям гореща следа

Аз не зная накъде съм се втурнала,
даже не тичам – летя.
В комета съм се превърнала
и оставям гореща следа –
ако някой случайно я зърне,
да я припознае.
 
Аз не зная дали ще се върна,
дали ще поспра преди края,
но по пътя си
слънца съм прегърнала –
само по тях
ще ме познаете.
 
Аз не зная коя съм,
не зная дори за къде съм тръгнала,
но по тези бездомни улици
себе си съм оставила -
като пътен знак
към безкрая...  Hug

Общи условия

Активация на акаунт