проблем с нощния сън

  • 1 690
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 544
Мили мамита помагайте...
Вики е много енергично детенце, винаги е усмихната и весела, но от около седмица две през нощта започна да се буди по - сериозно. Преди промрънкваше давах и водичка и заспиваше. А сега се обръща рязко в заспало положение по корем започва да лази, удря си кратунката в таблата / имаме обиколник/ и явно се разсънва става и почва да бърбори и да си играе. И така по няколко пъти на нощ. Като я взема при мене пак е малко  неспокойна, но не се буди, а само се върти. Помагайте.
P.S. Сега ходиме за пръстче и изразходва доста енергия, но дали не се превъзбужда???

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Точно в момента пробвам един хомеопатичен сироп за същия проблем.Ако подейства, ще разкажа Grinning

# 2
Здравей,
това е и нашия случай, синът ми също е на 11 месеца. С интерес ще чакам отговори на вече препатили майчета.
Може и от порастването и зъбите за е, а? Thinking

# 3
  • Мнения: 827
Звучи точно като при нас,но моят е на 6 месеца и като се буди по същия начин  през нощта,започва да реве,защото не може да заспива сам.Днес търсих някаква литература по въпроса,но не останах особено доволна от намереното.Това,което прочетох,е да създаваме максимално "скучна" за детето обстановка за сън,без говорене,без светлини и най-вече да го оставим само да заспива,дори и да си пореве доооста(докато свикне,че никой няма да дойде и трябва само да се успокои).Като резултат с това се целяло детето да си изгради само способността да се приспива и това да му помага именно в случаите,когато се буди нощем(д-р Спок).С една дума реших да пробвам,оставих го моя да се дере 45мин. и накрая какво?Пак аз го приспах...  rotfImao Не знам на кого да вярвам

# 4
  • София
  • Мнения: 1 544
Две нощи я взимам при мене и спи много по- спокойно. Много се върти и на сън обикаля цялата спалня, но няма каде да се удари и не се буди. Дали пък не и е топло??? Спи само с боди с къс ръкав без да я завивам. Незнам... вие как спахте тези 2 нощи???
Може и от порастването и зъбите за е, а? Thinking
Нашите горни до големите се показаха преди 1-1/2 седмици.. Със сигурност не е това причината...

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Дариа е на година и 2 месеца и винаги е спяла много спокойно, без да се буди и по цяла нощ, дори не я приспиваме, НО от 4-5 дни е кошмар просто: Заспива чак към 11 вечерта /вместо в 9/, реве, скимти, обикаля из цялата къща, в креватчето си пък изобщо неще, накрая заспива гола по памперс пред ТВ, докато я галя по гърба.

Ужас е направо, особено като сме свикнали с бебе заспиващо на секундата в 9. Мисля, че е от жегата. Явно е, че й се спи, защото лежи и мрънка, но не заспива.

Може и с вашите бебчета да е това причината, децата май повече ги мори жегата от нас.  newsm78

# 6
  • Мнения: 5 577
Точно в момента пробвам един хомеопатичен сироп за същия проблем.Ако подейства, ще разкажа Grinning

Белинда, ще чакаме за инфо.
Някоя мама го беше препоръчала в друга тема, но да съберем повече мнения.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 544
Ходихме на консултация и докторката каза, че е от жегата. Каза да спиме на широко отворени врати ипрозорци, но в никакъв случай на течение. Утре ще кажа как е...

# 8
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
И при нас е така със спането. Снощи си легнах в 4 часа и станах с нея в 8 сутринта. Много се буди, проплаква на сън, поти се много и се мята като рибка в леглото.

# 9
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 821
Виж тази тема (ако не си я чела вече де) ТУК
И ТУК

# 10
  • Мнения: 228
Мамо Зайке при нас проблема се реши с климатик.На дечковците им е много по-трудно в жегите от колкото на нас.Успех!

# 11
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Точно в момента пробвам един хомеопатичен сироп за същия проблем.Ако подейства, ще разкажа Grinning
Тези лекарства действат по различен начин на дечицата.На моето например действат много силно но по противоположния начин.Не давайте на дечицата без наблюдение от лекар.Аз вече 2 нощи не спя заради едно хомеопатично "успокоително" лекарство.

# 12
  • Мнения: 717
Мамо Зайке при нас проблема се реши с климатик.На дечковците им е много по-трудно в жегите от колкото на нас.Успех!

И на климатика ли спи бебо, че аз не смея, да не го простуда. А направо вече откачих от неговото неспане нощно време. Не знам какво да правя, прочетох, че и Киетюда, за който пишат е за деца над една година....

# 13
  • Мнения: 228
Да на климатика спи,но той не е в спалнята,а в съседното помещение,т.е. не духа пряко в стаята.

# 14
  • Мнения: 2 978
От топлото е...определено.

Заградила съм креватчето с две одеала, защото обиколниците са по-ниски.
Отворила съм вратите и спи маалко по-спокойно..иначе се върти, удря се..точно както казвате.

Общи условия

Активация на акаунт