проблем с нощния сън

  • 1 697
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 544
Мили мамита помагайте...
Вики е много енергично детенце, винаги е усмихната и весела, но от около седмица две през нощта започна да се буди по - сериозно. Преди промрънкваше давах и водичка и заспиваше. А сега се обръща рязко в заспало положение по корем започва да лази, удря си кратунката в таблата / имаме обиколник/ и явно се разсънва става и почва да бърбори и да си играе. И така по няколко пъти на нощ. Като я взема при мене пак е малко  неспокойна, но не се буди, а само се върти. Помагайте.
P.S. Сега ходиме за пръстче и изразходва доста енергия, но дали не се превъзбужда???

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Точно в момента пробвам един хомеопатичен сироп за същия проблем.Ако подейства, ще разкажа Grinning

# 2
Здравей,
това е и нашия случай, синът ми също е на 11 месеца. С интерес ще чакам отговори на вече препатили майчета.
Може и от порастването и зъбите за е, а? Thinking

# 3
  • Мнения: 827
Звучи точно като при нас,но моят е на 6 месеца и като се буди по същия начин  през нощта,започва да реве,защото не може да заспива сам.Днес търсих някаква литература по въпроса,но не останах особено доволна от намереното.Това,което прочетох,е да създаваме максимално "скучна" за детето обстановка за сън,без говорене,без светлини и най-вече да го оставим само да заспива,дори и да си пореве доооста(докато свикне,че никой няма да дойде и трябва само да се успокои).Като резултат с това се целяло детето да си изгради само способността да се приспива и това да му помага именно в случаите,когато се буди нощем(д-р Спок).С една дума реших да пробвам,оставих го моя да се дере 45мин. и накрая какво?Пак аз го приспах...  rotfImao Не знам на кого да вярвам

# 4
  • София
  • Мнения: 1 544
Две нощи я взимам при мене и спи много по- спокойно. Много се върти и на сън обикаля цялата спалня, но няма каде да се удари и не се буди. Дали пък не и е топло??? Спи само с боди с къс ръкав без да я завивам. Незнам... вие как спахте тези 2 нощи???
Може и от порастването и зъбите за е, а? Thinking
Нашите горни до големите се показаха преди 1-1/2 седмици.. Със сигурност не е това причината...

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Дариа е на година и 2 месеца и винаги е спяла много спокойно, без да се буди и по цяла нощ, дори не я приспиваме, НО от 4-5 дни е кошмар просто: Заспива чак към 11 вечерта /вместо в 9/, реве, скимти, обикаля из цялата къща, в креватчето си пък изобщо неще, накрая заспива гола по памперс пред ТВ, докато я галя по гърба.

Ужас е направо, особено като сме свикнали с бебе заспиващо на секундата в 9. Мисля, че е от жегата. Явно е, че й се спи, защото лежи и мрънка, но не заспива.

Може и с вашите бебчета да е това причината, децата май повече ги мори жегата от нас.  newsm78

# 6
  • Мнения: 5 577
Точно в момента пробвам един хомеопатичен сироп за същия проблем.Ако подейства, ще разкажа Grinning

Белинда, ще чакаме за инфо.
Някоя мама го беше препоръчала в друга тема, но да съберем повече мнения.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 544
Ходихме на консултация и докторката каза, че е от жегата. Каза да спиме на широко отворени врати ипрозорци, но в никакъв случай на течение. Утре ще кажа как е...

# 8
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
И при нас е така със спането. Снощи си легнах в 4 часа и станах с нея в 8 сутринта. Много се буди, проплаква на сън, поти се много и се мята като рибка в леглото.

# 9
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 821
Виж тази тема (ако не си я чела вече де) ТУК
И ТУК

# 10
  • Мнения: 228
Мамо Зайке при нас проблема се реши с климатик.На дечковците им е много по-трудно в жегите от колкото на нас.Успех!

# 11
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Точно в момента пробвам един хомеопатичен сироп за същия проблем.Ако подейства, ще разкажа Grinning
Тези лекарства действат по различен начин на дечицата.На моето например действат много силно но по противоположния начин.Не давайте на дечицата без наблюдение от лекар.Аз вече 2 нощи не спя заради едно хомеопатично "успокоително" лекарство.

# 12
  • Мнения: 717
Мамо Зайке при нас проблема се реши с климатик.На дечковците им е много по-трудно в жегите от колкото на нас.Успех!

И на климатика ли спи бебо, че аз не смея, да не го простуда. А направо вече откачих от неговото неспане нощно време. Не знам какво да правя, прочетох, че и Киетюда, за който пишат е за деца над една година....

# 13
  • Мнения: 228
Да на климатика спи,но той не е в спалнята,а в съседното помещение,т.е. не духа пряко в стаята.

# 14
  • Мнения: 2 978
От топлото е...определено.

Заградила съм креватчето с две одеала, защото обиколниците са по-ниски.
Отворила съм вратите и спи маалко по-спокойно..иначе се върти, удря се..точно както казвате.

# 15
  • Мнения: 22
Дъщеря ми е на месец и половина. Често вечерно време заспива изключително трудно - много е превъзбудена. Очите и се затварят за сън и след миг се стряска и започва да се криви - така в продължение на около час-два. През деня също много трудно заспива - налага се да я приспивам в количката. Чудя се дали може да се дават някакви успокояващи сиропи или нещо такова. На сина ми, който е вече голям, когато беше бебе му предписаха фенобарбитал - да спи спокойно заради коликите.

# 16
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И ние имаме проблеми със съня, но нищо не ни предписаха, казаха ни че така щяло да бъде. Близо 3 месеца, бяхме с ужасни колики, но нищо подобно не ни дадоха, само капки и чайчета от които нямаше ефект.

# 17
  • Мнения: 658
имаме проблем със нощния сън. По цели нощи хленчим.Бейб е на 6 месеца.  През деня си спи добре и е много спокоен. Вечер заспива сам, но към 2 часа се разхленчва до като се стане 6 часа няма сън. : :

# 18
  • Мнения: 8 505
Да не би вечерното хранене да не го засища и да се буди от глад?Опитай да му дадеш 30мл мляко повече или да прибавиш бисквита в млякото.

# 19
  • Мнения: 5 299
Откровено казано, струва ми се, че този въпрос е по-подходящ за форума "Майки (бъдещи и настоящи)". Ще я оставя известно време тук, за да видим какви отговори ще получиш, но според това как ще се развие темата може би ще я преместя. Струва ми се, че в "Майките" може да се очакват повече отговори.
Определено е за другия форум,тук за съжаление влизат малко майки Sad

# 20
  • Мнения: 144
Дани е същия.Последното му хранене е около 21.30ч.После заспива и около 2ч. започва да мрънка,давам му вода,бибата и след 1час същата история.Така я караме до 4-4.30ч. и после спим до 8.30 сутрин.Интересното е ,че като се събуди сутринта не бърза с яденето.Кротува си в леглото,забавлява се с играчките и ми дава възможност спокоъно да се оправя и да му приготвя млякото.

# 21
Дъщеря ми пие последното мляко между 7 и 8 вечерта. Понякога се случва да се събуди кам 2 часа и да хленчи. В началото не и давах да яде, но после забелязах, че като пийне малко мляко и лесно заспива пак. Сега ако се събуди през нощта и давам направо мляко(имам предвид адаптирано мляко). Не цяла порция..малко, колкото да се успокои.Опитай Thinking

# 22
  • София
  • Мнения: 15 194
До към 6-тия месец някъде Иво спеше като ангелче-цяла нощ здрав непробуден сън. През 6-тия започна да се буди всяка нощ, по няколко пъти. И така-до днес. В babycenter четох, че около 6-месечната възраст много бебета започват да се будят нощем и то без някаква определена причина. При повечето това отшумява когато станат на около година и половина. За съжаление при Иво още не е .... Sad

# 23
До към 6-тия месец някъде Иво спеше като ангелче-цяла нощ здрав непробуден сън. През 6-тия започна да се буди всяка нощ, по няколко пъти. И така-до днес. В babycenter четох, че около 6-месечната възраст много бебета започват да се будят нощем и то без някаква определена причина. При повечето това отшумява когато станат на около година и половина. За съжаление при Иво още не е .... Sad
Чувала съм, че причината понякога са фазите на съня. Те са няколко на нощ и понякога детето не успява да премине от една фаза в друга спейки и се пробужда.

# 24
  • Мнения: 1 089
И ние имаме този проблем със съня, но определено при нас причината не е глад. вече почти година не съм успяла да разбера "защо не спи" Thinking

# 25
  • Мнения: 523
До към 6-тия месец някъде Иво спеше като ангелче-цяла нощ здрав непробуден сън. През 6-тия започна да се буди всяка нощ, по няколко пъти. И така-до днес. В babycenter четох, че около 6-месечната възраст много бебета започват да се будят нощем и то без някаква определена причина. При повечето това отшумява когато станат на около година и половина. За съжаление при Иво още не е .... Sad
Ух  как така до година и половина брееее
изплашихте ме тотално Sad Моя дани също до сега беше англече, спеше си по цяла нощ, от 10- дни е кошмар, тази нощ беше поредната безсънна Sad до 2 часа будене през 20/30 мин. после заспа, ама 5 и 30 каза "луааа" моткахме се поне 1 час - кърмих го в леглото и заспа, но 8 сутринта се събуди. И така вече почти 10 дни... Аз първо мислих, че е от глад, з-тото в момента в който си отвори очите иска да го кърмя и нищо не го укротява (нито вода, нито сок) докато не го сложа на гърдата... обаче не е от глад, просто това му е рефлекс, упокоява го сученето. Сега мисля че проблема е в израстването на зъбките... все се надявам да отшуми  след като му изникнат първите зъбчета, лошото е че още май няма изгледи...
Леле ако това продължи месеци аз не знам какво ще правя... с това безсъние направо се полудява:(

# 26
  • Мнения: 275
Ох, мами ......
Аз какво да кажа  Stop Йоанка е вече на 10 месеца. А аз не зная какво е нормален сън оттогава. Просто сме скарани със Сънчо. Не съм питала личната, но си мисля, че като порасне, ще се оправи. Сега и зъбки ни растат и се буди на половин час ..... Даже не съм чувала за хомеопатичните, дето пишете за тех, но ...... Струва ми се, че е до детето. Има деца, които като заспят към 22ч (дори по-рано), чак сутринта се събуждат, ама моето ...... Свикнала съм вече. То и моето тяло се настройва към неспането. Ама при нас е от раждането, а вие казвате, че при вас по-късно е почнало .....
Моето мнение е, че ще се оправят от самосебе си, затова не съм го обсъждала с личната.

# 27
  • Мнения: 816
А Евка е на 2 и половина и си се буди поне по два-три пъти на нощ Sad ужасно е тежко, наистина Sad до сега нищо не ни е помогнало Sad Давайте идеи, че ми предстои за още едно зверче да скачам посред нощ!

# 28
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Сьвсем не с цел да плаша някого, искам да споделя, че сина ми Валентин се будеше през половин час до 4 год. вьзраст. За малкия само мога да кажа, че не е спал непробудно нито една нощ, от както се е родил.

# 29
  • на село
  • Мнения: 3 810
М да така е и аз да не ви плаша, но дъщеря ми също не е спала нито една вечер без да се пробуди.
Като имаше период след 7-я месец, в който се будеше много, то небеше плакане, не беше въртене и се гушкахме и така се успокояваше.
Според мен е от зъбите.

# 30
  • Мнения: 2 784
И при нас е така. Не издържам вече. Всяка сутрин в 4-5 си играем до 6, а после става към 7. Съчетано с нощното кърмене това направо ми разказва играта...  #Cussing out

# 31
  • Мнения: 2 584
Тези лекарства действат по различен начин на дечицата.На моето например действат много силно но по противоположния начин.Не давайте на дечицата без наблюдение от лекар.Аз вече 2 нощи не спя заради едно хомеопатично "успокоително" лекарство.
Цитат

какво е лекарството от което не си доволна, при нас е същата история от 2 седмици е неспокойна, реве, върти се, заспива за 20минути и се събужда с рев, не е гладна като и дам да суче пак започва да реве, лекарката ни каза да вземем сиропа Киетюд, да не би от него да не си доволна, в друга тема четох за него и майките бяха доволни

Общи условия

Активация на акаунт