Кога са годишните тестове (матурите) за 4-и, 5-и и 6-и клас?

  • 24 250
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 284
Не знам дали съм пропуснала тази информация или още не е съобщено, но не мога да открия датите за годишните тестове, които някои наричат матури, за децата от четвърти до шести клас. Моля, ако някой знае датите или има линк към официална информация, да ги сподели. Благодаря.

# 1
# 2
  • Мнения: 117
Здравейте, знам за 4 клас:
11.05 - български език
12.05 - математика
14.05 - човекът и природата
15.05 - човекът и обществото
Всички изпити започват в 10.00 часа.

# 3
  • Мнения: 21 455
ІV клас:
1. Български език и литература - 11 май 2009 г.
2. Математика - 12 май 2009 г.
3. Човекът и природата - 14 май 2009 г.
4. Човекът и обществото - 15 май 2009 г.

V и VІ клас:
1. Български език и литература - 3 юни 2009 г.
2. Математика - 4 юни 2009 г.
3. Първи чужд език - 5 юни 2009 г.
4. История и цивилизация - 9 юни 2009 г.
5. География и икономика - 10 юни 2009 г.

# 4
  • Мнения: 284
Много благодаря, търсих в сайта на МОН и на РИО София, но там информацията е много лошо организирана. Успех на всички ученици, които ще се явяват на тези тестове!

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
а какво се чува, за влиянието на оценката от тези тестове, в/у срочната или годишната такава?

# 6
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
а какво се чува, за влиянието на оценката от тези тестове, в/у срочната или годишната такава?
newsm78

# 7
  • Мнения: 117
На нас ни обясниха, че оценките не влияят по никакъв начин върху годишната оценка на детето. Това било външно оценяване, целта на което е да се види общото ниво на децата. Не зная какво би се случило, ако детето има слаб 2, но съдейки по тестовете от миналата година, едва ли има много такива случаи. Ако не сте си свалили миналогодишните тестове - насреща съм, ще  ги изпратя.

# 8
  • София
  • Мнения: 615
Връщам се от родителска среща, казаха че няма да има оценки, а точки за тези тестове по зададен критерий. Интересуват ме миналогодишните, защото г-жата каза да ги намерим и видим, но имало на различни издателства ...

# 9
  • Мнения: 117
Аз съм свалила от сайта на МОН миналогодишните тестове за 4-ти и 5-ти клас. Така че, на който му трябват - ще ги пратя на електронна поща.

# 10
  • Мнения: 6
а знаете ли колко са задължителните изпити за пети клас и кои са???  newsm78

# 11
  • Мнения: 6
Връщам се от родителска среща, казаха че няма да има оценки, а точки за тези тестове по зададен критерий. Интересуват ме миналогодишните, защото г-жата каза да ги намерим и видим, но имало на различни издателства ...

ако и за пети клас са с точки и тази оценка не влияе на нищо ........  newsm78  Embarassed сори че питам толкова много

# 12
  • София
  • Мнения: 17 987
а знаете ли колко са задължителните изпити за пети клас и кои са???  newsm78

Български език и литература, математика, история, география, Човек и природа и западен език....т.е 6 на брой.По същия начин стоят нещата и при шестокласниците! Peace

# 13
  • Мнения: 2 700
а какво се чува, за влиянието на оценката от тези тестове, в/у срочната или годишната такава?

А на нас ни обясниха, че щели да бъдат с тежестта на текуща оценка и щели да се вписват в бележниците.

# 14
  • Мнения: 33
Зависи от учителя как оценката от външното оценяване ще се отрази на крайния успех.По принцип е с тежестта на текуща оценка.Ако детето ви е отличник и е показвало знания през цялата година,по-ниската оценка на външното оценяване няма да му развали успеха.Ако през годината обаче се е ослушвал и е имал слаби оценки,а на изходноно изкара 6-ца,едва ли ще му оставят 6 за срока,защото учителят ще реши,че ученика е преписал.Понякога оценката от изходното ниво накланя везните в една или друга посока,особено ако се касае за оценка м/у 4 и 5 или 5 и 6 и т.н.Всеки учител сам преценява,поне в класа на сина ми беше така.Към всеки ученик учителите се отнасят различно.

Общи условия

Активация на акаунт