Лекува ли се разстройство с йод?

  • 20 251
  • 14
  •   1
Отговори
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Та това ми е въпроса! Една позната на майка ми й казала, че ако капна една капка йод във водата на Деси разстройството й ще спре. Чували ли сте подобно нещо?

# 1
  • Мнения: 7 640
за по-големи деца и възрастни се дава чаша вода с няколко капки йод - до съвсем бледо оцветяване. Действа, пробвай но внимавай с количеството на йода-гори лигавици!

# 2
  • София
  • Мнения: 170
Не се опитвай да я лекуваш сама.Ако разтройството продължава направо отивайте в болница.И при нас се получи същото.Дени беше с повръщане 3 дни,нямаше  разтройство,но се обезводни и се наложи да я приемат в болница.Сложиха й система и в момента е много по-добре.Повярвай ми болницата е по-добрия вариант от самолечението!

# 3
  • Мнения: 883
И на мен ми го каза една майка наскоро, но аз не посмях да пробвам.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 765
Не мисля че е безопасно .Йодът е за външно приложение. Не рискувай излишно . Naughty
Отивайте на лекар !

Дано не е нещо сериозно .

# 5
  • Мнения: 6 315
По-добре пробвай с чай от джоджен, отколкото с йод.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 748
И аз съм го чувала, даже мисля като малка мама ни даваше йод във вода. Но с Дияна не съм експериментирала. Ако ще се лекувате по бабини рецепти по-добре чайчетата, които предлагат мамите, оризова вода, брашнена вода, Ентерол, Смекта. Последният път когато Дияна имаше разстройство от АБ единствено и помогна имодиум, но пък той е отвратителен, даже на мен ми стана гадно като го пробвах  Sick

# 7
  • Мнения: 197
Аз съм давала веднъж. Една капка в малко водичка. Бях опитала всичко - оризова вода, дренки, Смекта, ентерол, джоджен...... Мисля, че помогна малко.

# 8
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Благодаря за отговорите  bouquet
Вчера Деси беше на система и много плака  Cry Cry, но като че ли взе да се пооправя. Днес не е акала-дано се оправи Praynig Praynig Praynig Не е вдигала и температура. А засега няма да пробвам с йод, защото по принцип рпедпочитам медицината, отколкото бабините рецепти Confused

# 9
  • Мнения: 35 954
Та това ми е въпроса! Една позната на майка ми й казала, че ако капна една капка йод във водата на Деси разстройството й ще спре. Чували ли сте подобно нещо?

чували сме, но не е за малки деца, а само за възрастни! дано се оправите по-скоро!

# 10
  • София
  • Мнения: 3 421
   Чувала съм да се капва по една капка йод върху бучка захар, но за толкова малко дете незнам...
   То зависи и от вида на разтройството де - ако е в по-лека форма може и да прилагеш разни "чути"рецепти, но ако е в по-тежка веднага на лекар.
   Нашият малкия миналата година беше на системи - те душичките като са малки и им е зле не можеш да ги накараш да изпият нещо което не искат.

# 11
  • Мнения: 1 250
Не бих рискувала

# 12
  • Мнения: 2 161
При разстройство освен Ентерол или Смекта правя чай с една билка наречена синя жлъчка(ако не се лъжа).Дори да не я знаете като име ще се сетите за какво става въпрос-расте навсякъде със син цвят.Нещо като цвете е .При поредното разстройство влизам в аптеката да купя лекарства и аптекарката буквално ме изведе и ми показа отсреща тази билка.Всяка година си късам от нея,измивам я обилно с вода и си я суша.Като ми се наложи -2-3 стръка ги слагам да поврат във вода-за съвсем кратко време пресича разстройството.

# 13
  • Мнения: 1 983
аз съм пила, но на Вики не бих дала, бих те посъветвала да даваш САМО пюре от моркови, ориз и картофи и нищо друго и ентерол (на вики, когато беше на 5 месеца давах сутрин и вечер по 1 прахче) и имаше едни прахчета, които се правят в аптеките, но не помня точно какви бяха(калции и още две неща бяха)
а и давах също да пие много глюкоза, защото когато беше на система й подуха главата и аз категорично забраних да й слагат повече
бързо оздравяване Hug

# 14
  • Мнения: 1 214
Аз съм чувала за оцет,че пресича разтройствоот,но от какав възраст може да се дава  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт