подуто от удар коляно

  • 45 273
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 593
Преди малко, синът ми се върна от футболен мач куцайки ,с оток в коляното.Сложих му студен комрес веднага и реших да го заведа на лекар.Направиха снимка и се установи ,че няма фрактура и тъкмо се успокоих,травматологът каза,че веднага трябва да остане в болницата,за да му източат кръвта,коята се е събрала при удара в коляното,за да няма риск от образуване на тромб.Аз обаче отказах и се прибрах в къщи.Отказах,защото ми се стори ,че пресили нещата.Отказах,защото и на предишните пациенти ги накара да постъпат в болницата(докато чаках да стане снимката-видях).На 15 години е синът ми и друг път е падал,но за пръв път ми се случва да настояват за постъпване в болница.Сега обаче започвам да се чудя дали постъпих правилно и дали не застрашавам здравето на детето!Някой имал ли е подобен случай?

Последна редакция: пн, 20 апр 2009, 19:59 от monii

# 1
  • Мнения: 411
като бях на 15год. лежах в болницата(оперираха ме от апендицит) с едно моми4енце на 7 год.което ска4айки на една 4еШма да пие вода си беШе ударило коляното ,след три дни се събужда с подуто коляно 4ак не можеШе да ходи,оперираха я заЩото събираШе някаква те4ност,не си спомням то4но каква.крака съЩо не беШе с4упен

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Отидете и на друг лекар. Синът ми  футболист и така скъса минискус...Не се плаши, но е добре да го види специалист. Иначе оттокът ще спадне от самосебе си и при някоя следваща тренировка веднага пак ще се подуе и пак ще го боли, и така до безкрай.
А може и от меките връзки да е , тогава се прави Ядрено Мгнитен Резонанс. Нямат ли спортен лекар? Те са много в час със спортните травми?

# 3
  • Мнения: 5 593
Току що се връщам от друг лекар ,специалист.Каза да правим загреваещи компреси със спирт 95% и да лежи с високо вдигнат крак.След 2 дена да отидем на контролен преглед,ако отока не е почнал да спада ще се наложи пункция.Много се страхувам,ако се стигне до там,дано се размине!

# 4
  • Мнения: 5 593
Знаете ли как става изтеглянето на течнаст от коляното?С упойка ли е?Отокът не спада и сигурно утре ще се наложи пункция.

# 5
  • Мнения: 91
 Като дете и на мен ми се случи същото , след удар коляното ми беше подуто и ужасно болеше .  Указа се че е пълно с кръв , която изтеглиха със спринцовка. Знам че звучи страшно , но истината е че въобще не ме болеше. Процедурата трае не повече от 5-6 минутки, при мен беше без упойка . След това трябваше да лежа известно време Wink 

# 6
  • Мнения: 5 593
А след време имаше ли проблем с това коляно?Защото съм чувала ,че при веднъж направена пункция ,след време пак се пълни и се налага нови процедури.

# 7
  • Мнения: 91
От тогава не съм имала проблеми , но все пак трябва да се пази коляното да не се натоварва много

# 8
  • Мнения: 5 593
От тогава не съм имала проблеми , но все пак трябва да се пази коляното да не се натоварва много
Благодаря!  bouquet

# 9
  • Мнения: 90
monii, съветите, които пишеш, че са ти дали лекарите, ме озадачават. Аз бих потърсила консултация с трети лекар ... Shocked
Първият ти казва, че има опасност от тромб, не мога да разбера наседнала съсирена кръв ли има, или течност в колянната става? Вторият лекар препоръчва загряващи компреси  Sick
При опасност от тромб загряващите компреси са противопоказни, защото съдовете са разширяват и тромб може да се откъсне и да тръгне по пътя на кръвообращението и да заседне на някое наистина опасно място.
При травма се препоръчват изстудяващи компреси, които е препоръчително да се правят цели 3 дни. Не смятам, че загряващ компрес би довел до спадане на отока, а дори НАПРОТИВ, най-малкото поради топлинното разширение и допълнително кръвонапълване на съдовете.

Пункцията не е нещо, което да се предприема с лека ръка. Предлагам да отидете на трети лекар много спешно, защото дори и пункция да е необходима, аз бих се доверила за правенето й на някой лекар, който да изглежда по-компетентен от тези двамата. Лично мнение. Пиши ни как се развиват нещата и стискам палци всичко да мине по  най-безболезнения начин за сина ти.

# 10
  • Мнения: 5 593
Сега се връщам от трети специалист.Ходим от лекар на лекар,като луди,ама като им нямам доверие на тия доктори!Каза,че няма никаква опасност,но отока ще мине бавно.Дори препоръча раздвижване,а не пълен покой,както предишният лекар.А за пункциятата ми каза,че е нож с две остриета и в неговият случай не се препоръчва.
Fullmoon,като отидох първият път,докторът каза,че от удара са се разкъсали кръвоносни съдове и се е насъбрала кръв,която искаше веднага да източи,но аз отказах.И той каза,че аз нося отговорност, ако тръгне тромб.Вторият каза,че няма такава опасност: да правим компреси със спирт и никакво движение на болният крак.
Така и аз не знам какво да правя!


# 11
  • Мнения: 90
Много неприятно, когато лекарите не дават ясни и еднопосочни съвети. И аз се притеснявам да не те насоча в погрешна посока, но тъй като все още не е минало много време от травмата, бих ви препоръчала да правите 1-2 дни студен компрес, като кракът да почива в хоризонтално положение или леко вирнат нагоре, леко раздвижване също не вреди.
Препоръчаха ли ви нещо локално за мазане? Аз съм с добри впечатления от Репарил гел.

# 12
  • Мнения: 5 593
Много неприятно, когато лекарите не дават ясни и еднопосочни съвети. И аз се притеснявам да не те насоча в погрешна посока, но тъй като все още не е минало много време от травмата, бих ви препоръчала да правите 1-2 дни студен компрес, като кракът да почива в хоризонтално положение или леко вирнат нагоре, леко раздвижване също не вреди.
Препоръчаха ли ви нещо локално за мазане? Аз съм с добри впечатления от Репарил гел.
Fullmoon ,благодаря за съветите!  bouquetНикой не препоръча външно мазане с препарат.Днес питах доктора и той каза,че не е необходимо да се маже сега,както и за физиотерапия няма нужда.В понеделник пак ще ходя!

Общи условия

Активация на акаунт