На вас смятат ли ви гостите?

  • 6 077
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 162
Пускам тази тема, защото съм много афектирана и не знам с право или не. Значи, общия ток и пари за чистачка в нашата кооперация до скоро се плащаше процентно на изразходвания ток, като ние с най голяма сметка, лятото 80-100 и зимата 250-300 винаги плащахме най-много, което естествено изобщо не е правилно според мен. Сега вече плащаме на човек в апартамент и гледам аз че са ни писали 3-ма, а ние сме 2-ма с под 3 год дете , като на всички други хора в апартаментите броя отговаря и има още 3 деца под 3 год и те не са сметнати, значи си викам ,че не са имали предвид детето. Вдигнах аз един хубав скандал и си признаха че имали предвид майка ми която идвала много често, а тя наистина идва много често поне20 дни в месеца по 1-2 часа, и питам ги аз тя ли е единствения гост който идва в целия блок и те ми отговарят че нея засичали най-често. Искам да разбера на вас смятат ли ви гостите?

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Глупости. Просто плащай само за двама ви и не се разправяй с дебили.

# 2
# 3
  • Мнения: 46 438
Зависи какво пише във Вътрешния ви правилник, при нас за възрастен се плаща, ако е преспивал повече от 20 дни през съответния месец.

# 4
  • Мнения: 721
това са пълни глупости, никой не може да те задължи да плащаш и за гостите си.нямат право.просто им плащай за двама и не се разправяй повече

# 5
  • Мнения: 162
Вътрешен правилник няма, и майка ми идва естествено без преспиване за един два часа да вземе детето или да го гледа вкъщи( много е привързана към него). Аз естествено отказах да плащам и никога няма да платя за трима, просто исках да видя дали и при някой друг е така.

# 6
  • Перник
  • Мнения: 396
Егати и глупостите Twisted Evil Преди време фирмата, в която работя, имаше офис в един апартамент. Бабката, дето събираше парите за стълбище взимаше по 2-3 лв. на апартамент. На мен ми искаше 5 лв. Money защото било фирма, по закон било така #Crazy Само да отбележа, че бях сама в офиса, много много рядко идваше някой, дейността на фирмата не е свързана с посещението на клиенти в офиса, апартамента е на първия етаж, не ползвах и стълбищните лампи, понеже бях там от 8 до 5 ч. Та и заявих на въпросната бабка, че няма да й давам по 5 лв. на месец, а пък мога и изобщо да не й давам. Накрая се споразумяхме на 2 лв. Laughing

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Зависи какво пише във Вътрешния ви правилник, при нас за възрастен се плаща, ако е преспивал повече от 20 дни през съответния месец.

Ама много странен правилник имате  Laughing На кого и по какъв начин давате отчет кой колко нощи е спал у вас  Shocked

# 8
  • Мнения: 46 438
В интерес на истината се ползва по-скоро в обратната посока, т.е. ако някой е в командировка за определен период или на почивка и т.н., не плаща таксата  Peace за другото никой нищо не е казвал до сега Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 916
При нас се плаща независимо дали си ползвал апартамента или не, така беше решено на събранието на блока. За сметка на това никой не се е сетил да ми брои гостите  ooooh! Тези твои съседи са е...ти тъпанарите.

# 10
  • Мнения: 527
Боже, какви идиоти! Това съжителството в блоковете какво ли не може да роди? Хората съвсем изперкаха! Това време....  Едно време нямаше такова нещо #Crazy

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
Глупости. Просто плащай само за двама ви и не се разправяй с дебили.
абсолютно съгласна! Ама не се карай! Просто плащаш за двама и без да си трошиш нервите!  Peace

# 12
  • Русе
  • Мнения: 1 826
При нас се плаща за броя на членовете в семейството,като за децата е по-малка сумата.Да плащаш за гостите си ми се струва слабо казано неуместно! Shocked

# 13
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
За гости не, но когато майка ми идваше всеки работен ден да гледа голямата ми дъщеря по 4 часа дневно, плащах и за нея, сметнах, че е редно.

# 14
  • Мнения: 535
При нас плащам и за детето, откакто се е родило, по 2 лв. на човек, независимо от възрастта. За сметка на това пък, брат ми 3 месеца живя при нас постоянно и никой не ми е намекнал да плащам за него, а той музика пуска високо, по цял ден си седеше вкъщи, няма как да не са разбрали, че има човек, но не стана проблем, не ми е хрумвало честно казано, че може да плащам за него  Embarassed

Освен това, обаче, плащаме всеки месец, независимо колко дни ни е нямало или не е ползван асансьор и т.н. Имали сме цели месеци без да работи асансьорът и пак цяла такса сме си плащали (тогава малко се бях вбесила, че сме на 7-мия етаж и малката по това време искаше все да я нося, направо въздухът ми излизаше до горе  Mr. Green ).

П.С. А по въпроса за всеки вход си има правилник, ние когато се нанесохме, нашият домоуправител ме шашна още на първото събрание с броене на кфорума за гласуване  Shocked Аз направо паднах, така че може да се нагледаш на какви ли не измишльотини с хора, които много на сериозно се взимат да раздават правосъдие, не се ядосвай с дреболии и направи както намериш за добре, ако не са ти проблем 2 лв., дай ги и не се разправяй с глупости  Peace

Общи условия

Активация на акаунт