Колко пари максимум бихте дали за картина?

  • 10 939
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 100
Картините, които харесвам не са по джоба ми, нито са за ежедневно гледане.
Дразнят ме не само цапаниците, но и излъчването на много картини -  няма чувство, личи си стремежът за производителност на художника.
Затова по стените закачам фотографии, които сменям според настроението си.

# 16
  • Мнения: 394
Дам, със снимки е много готино. Даже имам портрети мои от снимки, бях си дала лика на един мой приятел-художник и ме нарисува, и са много хубави. Освен всичко друго са и оригинални. Даже имам и на котката си Simple Smile

Последна редакция: ср, 22 апр 2009, 16:12 от РАЛ

# 17
  • Мнения: 22 430
Тъй като нямам няколко милиона.....не си купувам никакви картини.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 603
Много е относително - бих дала много, въпросът е, че в момента не мога да си позволя нищо  Mr. Green.
Картините, които имам са ми стари неща, останали в семейството /от един неизвестен художник, вуйчо на мама/ и една аз съм си купувала мнооого отдавна.

# 19
  • Мнения: 4 292
Aми зависи. Единственото в дома ми, което остана купя, са картините. Трябват ми четири, но тези, които ми харесват, в момента не мога да си ги позволя. Така че ще изчакам. Бих дала до 1000 лева за една картина. Може и повече, но не вярвам половинката да се навие. Той и тези пари едва ще преглътне. Ако бях достатъчно богата, ехееее... Всъщност вярвам, че и за тези пари може да се намери добро изкуство. Не ми е нужен Гоген или Пикасо, за да се чувствам удовлетворена. Има много добри млади художници, чиито творчество заслужава да бъде видяно и оценено.
Аз лично харесвам експресионизмът и сюрреализмът.

# 20
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ами честно казано намирам разлика межди кола/крем и една картина примерно Simple Smile
Почти всеки си има крем и кола, нали, но не всеки отделя пари за изкуство.
Ти сама си го казала, сега остава и да го разбереш.

# 21
  • Мнения: 394
Ти сама си го казала, сега остава и да го разбереш.
Е, то като се заяждаме сме най-умни!

# 22
  • Мнения: 61
 За съжаление истинските ценители на изобразителното изкуство,които разполагат нужния финансов ресурс за закупуването му се броят на пръсти.Малко домакинства могат да си позволят подобни инвестиции,това е истината.........

# 23
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
всъщност бих платил за уникална снимка , повече отколкото за картина ...

# 24
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Естествено.
Тъй като нямам няколко милиона.....не си купувам никакви картини.

Цената не е критерий дали една картина ти харесва или не. Има прилични картини и за 300лв, е малки са, на неизвестни автори, важното е да ти харесват. Не е нужно да си учил история на изкуството, за да си купиш картина, а да имаш потребност да гледаш дадена такава в дома си.

П.П. Ван Гог е умрял в пълна мизерия, неоценен, брат му Тео(който и го издържа цял живот) наследява всичките му картини. Сега струват милиони...

# 25
  • Мнения: 394
Мдам, интересно... Май трябваше да включа и снимка в заглавието си  Grinning

# 26
  • Мнения: 394
О, да, най-големите таланти и гении за времето си не биват оценявани приживе. Тъжно, но факт..

# 27
  • Мнения: 1 320
Много бих дала Simple Smile, когато ги имам Simple Smile. Но зависи от картината и от художника. Падам си по старите майстори. Любимци - Майстора и Иван Милев.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 990
Ако питането е в чисто финансов аспект, мисля че мога да си позволя картина до към 1000-1200 лв. До момента съм купувала пластики от рисуван кристал на един шведски автор. Оригинални картини имам само подарени, но не се доближават до вкусовете ми. Изобразителното изкуство ми е отколешна страст и дай Боже, да доживея до момент, в който мога да не се замислям за цената на картината. Доброто изкуство няма цена, не е кило сирене, за да е скъпо или не.

# 29
  • Мнения: 7 263
Ами честно казано намирам разлика межди кола/крем и една картина примерно Simple Smile
Почти всеки си има крем и кола, нали, но не всеки отделя пари за изкуство.
Ти сама си го казала, сега остава и да го разбереш.

Въпроса дори не е в цената според мен, въпроса е във вътрешната настройка и необходимост да инвестираш в изкуството да речем. Да отделиш пари, за да имаш нещо красиво у дома си, нещо което да сгрява душата ти, а не само да мерим материалните неща.
Бих си купила по-евтин крем да речем, но ако дадена картина ме грабне и в момента мога да си я позволя ще я купя.

Общи условия

Активация на акаунт