Огромен полип. Може ли да бъде видян на 4Д?

  • 554
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте, оперативно ми беше отстранен огромен полип. Д-р каза, че е заемал по-голямата част от вътрешността на матката. Каза също, че го имам от по 2-3 месеца. Искам да попитам знаете ли дали такъв полип може да бъде видян на 4Д, т.к. на такъв ходя всчки месец и ми се струва, че доктора малко през пръсти ме е гледал май. Благодря предварително!

# 1
  • Мнения: 184
Полипът може да бьде видян на 4Д, но само в първите чисти дни от цикъла, след 13-14 ден почти нищо не се вижда - не обвинявай доктора си. И при мен 5 доктори - и то от най-добрите,  нищо не видяха на видиозон, най-достоверна се оказа цветната снимка и в последствие хистероскопията.

# 2
  • Мнения: 4 589
Много зависи къде е полипа. При мен имаше кървене по време на бременността и после след хистероскопия се оказа миомен възел, който не се виждаше на ехограф, нито на 2, нито на 3 и 4Д.
Но след оперативната хистеро доки каза, че всичко е наред.
Успех.

# 3
  • Мнения: 22
Много благодаря за отговора. Д-р, които ми го откри беше направо потресен, че "светилото" при което ходя не го е видял, ама бях след упойка и не можах да го питам повече. Затова се чудех, дали пък не е било възможно да го види, т.к. полипът е бил огромен, заемал е почти цялата матка!

# 4
  • Мнения: 4 589
Мила не знам при кой ходиш, но всичко се случва. На мен в началото доки ми каза, че не вижда единия яйчник, което ме потресе, защото преди това негов колега видя и двата, после по време на стимулацията се оказа, че и двата са си ок  Joy

# 5
  • Мнения: 22
Ами ходя при уж най-добрия в Пловдив. Няма да му правя реклама, като му пиша името, ама доколкото знам има най-добрия апарат в града. И всеки път ме е гледъл на 4Д );

Общи условия

Активация на акаунт