До майките с деца родени 2003г.????

  • 5 504
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Здравейте,искам да ви попитам на 6г. на децата ви слагали ли са ваксина и ако да каква???
На мен един лекар ми каза,че била на 7г. но вече по новото се слагала на 6г. , а на 7г. се правело манту.Аз вече съвсем се обърках затова ви питам newsm78???А и питам каква е васкината ,защото големият ми син боледува от болестта на Хенох-Шонлайн и ако във васкината има коклюш май не трябва да му я слагаме.Дано сте ме разбрали и ми отговорите baby_neutral

# 1
  • Мнения: 2 732
Като направят 6 г има ваксина ДТК + полиомиелит .Това разбрах аз от личната .За 7г незнам имат ли манту или не.

# 2
# 3
  • Мнения: 3 483
На нас ни предстои реимунизация на 6 през октомври - но смятам да сложа Пентаксим. Тя е с неактивни съставки на дифтерия, тетанус и коклюш, плюс полиомиелит и т.н. Попитай дали ще има проблем във вашия случай, щом не трябва да имате коклюшни съставки.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 204
Днес бях при личната и ми каза, че ваксината е Тетраксим- ДТК + полиомиелит.Прави се след навършване на 6г.
На 7г. е мантуто.
Н И Н А,  а ти сигурна ли си, че може да се слага Пентаксим. В смисъл бях чула противоречиви мнения относно това, че децата набори 2002,2003, които са ваксинирани със старите ваксини/живи/ , нямало как. И аз ще поразуча въпроса.Ако няма проблем, ще си купя Пентаксим.   

# 5
  • София
  • Мнения: 2 296
Днес бях при личната и ми каза, че ваксината е Тетраксим- ДТК + полиомиелит.Прави се след навършване на 6г.
На 7г. е мантуто.
Н И Н А,  а ти сигурна ли си, че може да се слага Пентаксим. В смисъл бях чула противоречиви мнения относно това, че децата набори 2002,2003, които са ваксинирани със старите ваксини/живи/ , нямало как. И аз ще поразуча въпроса.Ако няма проблем, ще си купя Пентаксим.   
Ами,то и в Тетраксима също полиомиелитната е убита...

По темата-ваксината на 6г е Тетраксим,на дъщеря ми и предстои.
За Манту-не знам-няма да правим  такива манипулации с дъщеря ми.

# 6
  • Мнения: 3 483
Аз едно време купувах полиомиелитната  - инжекционна , убита. Така че реимунизацията пак ще е с такава, макар че четох, че се прави само на 3 приема - доживотно!!! Тоест сега , на 6, не би трябвало да слагаме.
ДТК-то ни беше жива. Също не съм наясно, но имам време да разуча.
Не би трябвало да е проблем.

Убитите ваксини просто вкарват в организма готови антитела, които си "плуват" в него и се задействат само когато срещнат болестотворния микроб.

# 7
  • софия
  • Мнения: 2
Днес я сложих на дъщеря ми.Тя е родена на 24.04.2003.питах докторката дали да и купя пентаксим тя каза ,че няма нужда,ваксината се понасяла добре и на рождения и ден я сложихме.Каза,че почти ги нямало и искала поне тези които са родени до средата на годината да ги ваксинира.Слага се в ръката,ДТК+полиомилит.Нямаше и нищо след ваксината.Дано съм била полезна.

# 8
  • Мнения: 3 483
Определено си полезна Hug  Благодаря!

# 9
  • Мнения: 27 524
Тук на 6г се слагат за тетанус и дифтерит и за полио.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 358
полиамид нетрябва да му слагаш. Моите боледуваха 2 пути от бронхеолит и понеже коклюша го провокира последната ре-имунизация ни беше без полиамид.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 296
полиамид нетрябва да му слагаш. Моите боледуваха 2 пути от бронхеолит и понеже коклюша го провокира последната ре-имунизация ни беше без полиамид.
  ooooh!Какъв полиамид,какви 5 лева?  Shocked
И какво общо има коклюшната компонента с полиомиелитната?

# 12
  • Мнения: 27 524
полиамид нетрябва да му слагаш.

Щом казваш  Tired

# 13
  • Където пожелая
  • Мнения: 270
Здравейте,изрових темата за да не пускам нова.На сина ми преди 2 дни бих задължителната ваксина при навършване на 6 години.
Ваксината е Тетраксим и е сложена в крачето.В момента детето куца около мястото е зачервено и възпалено и отока е по цялата горна става.Правих компреси с риванол,но няма подобрение.Днес купих йодасепт и започвам с него по лекарско предписание.Лекарката каза,че досега няма други оплаквания от тази ваксина и ние сме единствени TiredПритеснена съм,много.
Моля, за отговори от приложилите тази ваксина.Благодаря.

# 14
  • Мнения: 3 483
Съжалявам , миличка.... Брееее, хем май е убита ваксина. Аз полиото няма да го слагам, защото съм била вече 3-те ваксини полио, това не е като капките, да да се дава повече. За ДТК-то сме приели живата, та не знам сега......
Тетанусните са активни само 1 година, така че е безсмислено да се слага newsm78

Но ще си дам преди и след ваксинацията хомеопатичното против вакцинити (стран. ефекти) Peace

Общи условия

Активация на акаунт