Може ли гнойна ангина да се лекува без АБ?

  • 6 977
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 7 673
Това ми е въпросът.

# 1
  • Мнения: 1 053
Според мен е абсурдно,може да се усложни  и после кво правиш???

# 2
  • Мнения: 433
За теб или децата става въпрос?

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Айде поредната тема.

Абе вие давате атибиотик за по-маловажни неща,
не знам от къде ви хрумва гнойна ангина да лекувате без антибиотик.
Не рискувайте здравето и живота на децата си.
Сърце и стави се увреждат точно от неизлекувана или нелекувано правилно гнойна ангина.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 673
Става въпрос за големия ми син. От понеделник го боли гърло. Погледнах го, беше зачервено и ми се стори, че има налепи. Вчера обаче не ги видях, а и гърлото не ми се видя толкова зачарвено. Реших, че е на минаване и оставихме посещението при педи за утре. Да, ама днес пак видях налепите.  Sad И ще се пръсна от яд на себе си, че не го пратих още вчера...или днес на лекар. Сега вече има и температура. Голяма съм овца.  Cry
Гери, недей с лошо. Не съм казала, че искам да лекувам гнойва ангина без антибиотик. Достатъчно ми е криво и без това.

# 5
  • Мнения: 686
 Ами нали има вирусна и бактериална ангина.
 А,вируса си минава и без антибиотик.
 Дъщеря ми боледуваше всеки месец от ангини и аз я тъпчех с антибиотици,докато един ден реших да пробвам без.Два дена поддържаше висока темп.стигаше до 40гр.,температуропонижаващи и давах,само когато вдигне над 39гр..На третия ден темп. вече беше по ниска и ангината си минаваше,както с антибиотик.Така се оправи последните три пъти.И най важното според мен по този начин си изгради имунитет и от няколко месеца не е боледувала(да чукам)
 

# 6
  • София
  • Мнения: 7 673
Но как да е сигурен човек, че е вирусна без изследване? (май няма как!)
Дано да няма сериозни последствия от забавянето ми с 3 дни.  Praynig Sad

# 7
  • Мнения: 686
Но как да е сигурен човек, че е вирусна без изследване? (май няма как!)
Дано да няма сериозни последствия от забавянето ми с 3 дни.  Praynig Sad
Взема се гърлен секрет

# 8
  • София
  • Мнения: 7 673
Но как да е сигурен човек, че е вирусна без изследване? (май няма как!)
Дано да няма сериозни последствия от забавянето ми с 3 дни.  Praynig Sad
Взема се гърлен секрет
Именно, това имах предвид. Че с изследване може да се разбере каква е ангината.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
Ами нали има вирусна и бактериална ангина.
 А,вируса си минава и без антибиотик.


Вирусните заболявания преминават в бактериални. Щом има налепи - това е гной. Гнойта заради бактериите. Т.е трябва АБ.

# 10
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не мисля,че ще стане без АБ.Най-много да си докараш други проблеми и влошаване на състоянието.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 673
Благодаря ви.   bouquet

# 12
  • Мнения: 94
Ами нали има вирусна и бактериална ангина.
 А,вируса си минава и без антибиотик.


Вирусните заболявания преминават в бактериални. Щом има налепи - това е гной. Гнойта заради бактериите. Т.е трябва АБ.
Гнойта не означава непременно бактериална инфекция. И аз мислех така и всеки път лекувахме гнойните ангини на сина ми с АБ, той правеше по 4-5 на година. Последната излекувахме миналата година по това време без АБ. Разбира се пуснахме гърлен секрет, за да сме сигурни, че няма бактерии. Оттогава не е боледувал от гнойна ангина.

# 13
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Без АБ няма да мине! Naughty

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
*Ирина*Hug
Спокойно можеш да пробваш нещо от народната медицина.
Компреси с извара, или лимон, или маслини,... Чайчета, мед...

Виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=307428.105
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351150.30
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54567.495
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=370838.45

При децата ми са помагали досега при гнойни ангини.
Без АБ. Peace

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 00:11 от Бенджи 2710

# 15
  • София
  • Мнения: 7 673
Бенджи,   bouquet
Той вече пие АБ, но ще прегледам.  Hug

# 16
  • Мнения: 686
Ами нали има вирусна и бактериална ангина.
 А,вируса си минава и без антибиотик.


Вирусните заболявания преминават в бактериални. Щом има налепи - това е гной. Гнойта заради бактериите. Т.е трябва АБ.
Гнойта не означава непременно бактериална инфекция. И аз мислех така и всеки път лекувахме гнойните ангини на сина ми с АБ, той правеше по 4-5 на година. Последната излекувахме миналата година по това време без АБ. Разбира се пуснахме гърлен секрет, за да сме сигурни, че няма бактерии. Оттогава не е боледувал от гнойна ангина.
Грешка е да смятате ,че гнойта значи бактерии.Ние сме правили няколко пъти гърлен секрет и никога не е излизала бактерия.Незнам защо пак ни изписваха антибиотик.Докато аз не отказах да го давам.И,според мен ,като мине ангината без антибиотик се изгражда имунитет.Напълно съм съгласна с nana77 Peace

# 17
  • Варна
  • Мнения: 136
Последната ГА, на дъщеря ми мина без антибеотик вечерта и капнах в/у гнойните налепи като количество по малко и от капка Коларгол/черните капки/ и сутринта нямаше нито налеп нито червено гърло,

# 18
  • Мнения: 229
Когато е херп ангина /вирусна/ с малки точковидни налепчета -добре може да мине и без антибиотик ,но ако има гнойни тапи при това и висока температура ще рискувате ли без антибиотик?
Най доброто лечение на гнойна ангина е пеницилина,колкото и старомодно да ви звучи,а и инфекцията може бързо да слезе по надолу особено при по малки деца.
Не мога да повярвам,че при видима гнойна находка не се изолира бактерия има много причини поради ,които не може да се изолира-аконе евзет правилно гърления секрет,акое започнато АБ лечение вече или ,ако до  лабораторията не е транспортирано  по най бързия и сигурен начин и последно ако в лабораторията  не  си  спестят труда да го посеят а не отиде направо в кофата/и това го има/ за голямо съжаление.

# 19
  • Мнения: 686
 Съгласно съм ,че лечението без антибиотик има голям риск за усложнения,но при положение ,че ние боледувахме по два пъти в месеца в продължение на 5 мес.,което означава антибиотик след антибиотик.Мене повече ме плашеше вредата от антибиотика,отколкото възможноста от усложнение.Защото бях постоянно до нея и ако забележех най малко влошаване щях да почна с антибиотика .Но не се наложи.
 Разбира се всеки има право сам да прецени как да постъпи с лечението на детето си и избира най доброто за него.

# 20
  • Мнения: 433
Аз също съм се лекувала без АБ,на децата слава богу не ми се е налагало.Относно изолирането на бактерия при наличието на налепи бях чела,че самия налеп това са мъртви вече клетки за това ,ако се взема от тях секрета нищо не излиза.Мисля,че е по-добре да се пусне кръвна картина.

# 21
  • Мнения: 94
Когато е херп ангина /вирусна/ с малки точковидни налепчета -добре може да мине и без антибиотик ,но ако има гнойни тапи при това и висока температура ще рискувате ли без антибиотик?
Най доброто лечение на гнойна ангина е пеницилина,колкото и старомодно да ви звучи,а и инфекцията може бързо да слезе по надолу особено при по малки деца.
Не мога да повярвам,че при видима гнойна находка не се изолира бактерия има много причини поради ,които не може да се изолира-аконе евзет правилно гърления секрет,акое започнато АБ лечение вече или ,ако до  лабораторията не е транспортирано  по най бързия и сигурен начин и последно ако в лабораторията  не  си  спестят труда да го посеят а не отиде направо в кофата/и това го има/ за голямо съжаление.
А как тогава ще обясниш, че детето ми се излекува от гнойна ангина без АБ- не беше херпангина, температурата стигаше и до 40 градуса, като два дни поддържаше температура от порядъка на 38.5-39.3. Правеше ангини много често- догато не излекувахме тази без аб

# 22
  • Мнения: 117
Голямата ми дъщеря беше на 2 год.когато  имаше гнойна ангина ,40 гр. температура.Постъпихме в болница и там ни излекуваха без антибиотик.Друг път пък бяхме на море когато пак разви гнойна ангина и макар ,че с докторката по телефона се консултирах пак се излекува без антибиотик.Два вида хапчета за смучене и гаргара с кислородна вода това ни беше лека.

# 23
  • Мнения: 188
Синът ми правеше страшни гнойни ангини по 5-6 пъти в годината, ужасно е, не рискувай без антибиотик, усложненията са страшни,ако не се почне лечението на време може да се стигне до цепене, не дай си Боже и по лошо
Бързо оздравяване  Hug

Общи условия

Активация на акаунт