Когато няма овулация,има ли цервикална слуз?

  • 19 769
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 842
Защото някои жени има по-оскъдна цервикална слуз и е в този случай е нужна"вътрешна"проверка.С два пръста се стиска основата на шийката ,като пръстите се плъзгат надолу,стискайки я леко.После се гледа каква е ЦС.Позата най-добре да е клекнала,но както ви е удобно може да проверявате.

# 16
  • Мнения: 2 802
Ами досега не съм го пробвала тоя номер, но ако се наложи ще го правя, само и само да установя цс. Напоследък само в гащичките гледам, но нищо не откривам  hahahaMr. Green hahaha Mr. Green  hahahaMr. Green

# 17
  • Мнения: 22 842
Ами досега не съм го пробвала тоя номер, но ако се наложи ще го правя, само и само да установя цс. Напоследък само в гащичките гледам, но нищо не откривам  hahahaMr. Green hahaha Mr. Green  hahahaMr. Green
Във фертлити май прочетох как се прави пробата и успешно я приложих при мен.При мен около овулация ЦС не е толкова обилна,както другите дни и се налага да я проверявам.Малко съм наопаки. Mr. Green

# 18
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160

А вие проверявате ли вътрешно за ЦС или гледате само външно,по бельото?

Аз и по двата начина  Peace

# 19
  • Мнения: 453
Според мен ЦС и ову са са свързани, но не е задължително като има ЦС да има и ову. Този месец в дните около олвуто си имах доста обилна ЦС - белтъкообразна, направо супер консистенция, но при преглед на ехограф се видя, че нямам доминантен фоликул - т.е. ановулаторен месец. Затова на въпроса ти дали като има ЦС задължително има и ОВУ - категорично ти казвам - НЕ ! Трябва да се следи БТ, ЦС, тестове - за да си най-сигурна обаче - фоликулометрия !!! Само на ехограф може да се докаже наличие на овулация. Според лекаря ми, дори половите хормони да са в норма, пак не е гаранция, че настъпва овулация !
 Най-сигурно е 3 месеца фоликулометрия , за да се докаже че овулираш, а иначе ановулаторни месеци са нормални на около 6 месеца ( макар на места да се споменава за 13 месеца ).
 Малко объркано стана, но се надявам да  е ясно Simple Smile
 Успех все пак !!!   Hug 

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 231
Много интересна тема.
Аз от известно време се следя за ЦС. Забеляазвам, че на 12-13 ден започва да се появява цс. Забелязвам обаче, че всеки месец е различна. Днес ще ходя на профилактичен преглед. Доктора на ехографа може ли да види дали има налична овулация в момента - аз тъкмо сега съм в овулация по сметките в календарчето ми? newsm78

# 21
  • Мнения: 22 842
Много интересна тема.
Аз от известно време се следя за ЦС. Забеляазвам, че на 12-13 ден започва да се появява цс. Забелязвам обаче, че всеки месец е различна. Днес ще ходя на профилактичен преглед. Доктора на ехографа може ли да види дали има налична овулация в момента - аз тъкмо сега съм в овулация по сметките в календарчето ми? newsm78

Това е най-сигурния начин да се разбере дали наближава,има или е минала овулацията.

Общи условия

Активация на акаунт