Вярно ли е, че? (два въпроса относно хомосексуалността)

  • 9 508
  • 205
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 34
Един "хомосексуалист" трябва задължително да посещава психиатри известно време, за да осъзнае, че е такъв.  Peace

# 16
  • Мнения: 24 467

...няма ли след още 3 поколения възпроизводството човешко да е поставено под един голям въпрос? ...


То сега и без друго се е разрастнало прекалено, може това да му е естественото лечение на свръхраждаемостта, знае ли човек...

# 17
  • Мнения: 4 380
Това според тях било изключително важно за правилното възпитание на подрастващото поколение.

Аз пък имам въпрос в тази връзка. Ако предположим, че дадем шанс на правилното възпитание на подрастващите и допуснем, че те се поддават добре, то няма ли след още 3 поколения възпроизводството човешко да е поставено под един голям въпрос? В смисъл, какво се случва, ако след време хората традиционно се изпонавлюбват в себеподобни - купуват си бебета от магазина или се прежалват за един-два съешителни контакта, колкото да се гарантира запазването на вида? Трябва да бъда правилно разбрана - нямам абсолютно нищо против любовта, била тя хетеро, хомо или каквато там... единственото, което ме вълнува, е дали и как балансът между еднополов и разнополов секс би повлиял кардинално на человеческото бъдеще. Предварително благодаря.



Аз мисля че нямаш повод да се замисляш за опасен баланс. Хомосексуални е имало от дълбока древност и до наши дни без това да е застрашавало възпроизводството на вида.

Правилното възпитание не е в това да бъдат подстрекавани към хомосексуалност, а във възпитание на толерантност и приемане на различия. Любов съществува не само между мъж и жена и това е факт.

# 18
  • гр.София
  • Мнения: 380
По първия въпрос-в НК не се използа понятието "педерастия". Хомосексуалните действия са наказуеми в няколко случая-когато е употребена сила или заплашване, използвано е положението на зависимост или надзор и по отношение на лице, лишено от възможност за самоотбрана. По-тежко се наказват тези действия когато са по отношение на малолетни лица/ненавършили 14 год./ или такива, които не разбират свойството или значението на извършеното-чл.157-НК.
По втория въпрос-нямам представа.

# 19
  • Мнения: 306
Педерастия
от Уикипедия, свободната енциклопедия
Направо към: навигация, търсене
Педерастията е вид хомосексуално отношение, при което единият партньор е зрял мъж, а другият - юноша. Терминът е използван още в Древна Гърция и идва от старогръцкото paidos (момче) и erastea (копнеж, желание).

Педерастията представлявала обществена норма в множество древни и средновековни култури (пр. в Древна Гърция, Древен Рим, Япония, Китай, Малайзия), а в някои от тях била и единствената допустима проява на хомосексуалност. В тези общества хомосексуалните отношения между равностойни по възраст и социално положение мъже били осъдителни. Общественото отношение към педерастичните връзки варира силно между различните култури и в различните епохи. [източник?]

Педерастията, обаче, не е педофилия, понеже юношата задължително трябвало да е полово съзрял и можел да бъде въвлечен в подобно отношение само по негово собствено желание.

Педерастичният характер на еднополовите връзки е основната разлика между хомосексуалните отношения в историята и в съвремието. Днес за мнозинството от хомосексуалните мъже, сексуалните контакти с непълнолетни момчета са нежелани и недопустими. Съвременните хомосексуални отношения включват възрастово и социално равнопоставени мъже. Модерният хомоеротизъм по правило е насочен към зрели мъже, т.е. има характер на андрофилия, а не на педерастия.

# 20
  • Мнения: 1 517
Педерасите искаха изрично да се посочи в учебника че любовтта като чувство може да възникне и между мъж и мъж и жена и жена...

Ми те и малцинствата у нас искат да учат турски език като задължителен предмет...

И аз много работи искам...

# 21
  • Мнения: 306
Мда,и подкрепа у форума искат....

Специално за автора на темата,"уит лов" Tired... Crazy

Последна редакция: сб, 25 апр 2009, 00:03 от Териса

# 22
  • Мнения: 216
http://psychology.ucdavis.edu/Rainbow/html/facts_mental_health.html

Значи отдавна не се сварзват хомосексуализмът и психиатрията и тук се споменават публикации ( виж. Хукър), които обсъждат то4но това. Потарсих и в моите енциклопедии, но в понеделник ще проверя в офиса ( там имаме таз годисхните издания на вси4ки медицински ръководства, вкл и на психиатри4ни) и ще споделя.

За НК нямам представа, но ако е така- е*ати комунизма

# 23
  • Мнения: 1 517
Нещата взеха да отиват към прекалена толерантност към различните, в частност хомосексуалистите.
Нямам нищо против тях, те са хора като всички останали и не е редно да бъдат заклеймявани като изроди. Забелязавам обаче, една тенденция у нас да се обръща повече от нужното внимание на малцинствените групи от всякакъв произход. Все са онеправдани, все нещо не им е по угодата. Както казах трябва да се уважаваме и толерираме, НО малцинството е това, което трябва да се съобразява с мнозинството, а не о братното.

# 24
  • Мнения: 216
Нещата взеха да отиват към прекалена толерантност към различните, в частност хомосексуалистите.
Нямам нищо против тях, те са хора като всички останали и не е редно да бъдат заклеймявани като изроди. Забелязавам обаче, една тенденция у нас да се обръща повече от нужното внимание на малцинствените групи от всякакъв произход. Все са онеправдани, все нещо не им е по угодата. Както казах трябва да се уважаваме и толерираме, НО малцинството е това, което трябва да се съобразява с мнозинството, а не о братното.
Това е наи-грубият пост които съм 4ела във форума за трето(и) лице(а). Такава нетолератност и толкова дискриминация- тук( САЩ, и по-спецялно бей ерията) ще те оплюят за секунда. Какво имаш предвид съображение? За какво малцинство говориш? Искаш те да се возят в отделна 4аст на реиса ли, ако има останали места( както 4ерните са били едно време), или да ти остъпват мястото си на опашката, или да не гласуват, за какво съобразяване говориш??? Какво ти пука кои с кого спи- нали не е с мъжа ти. Ами тези които предпо4итат само 4ервенокоси- и те ли са малцинтво?Ами тези пък, които сами си лягат и тях ли да ги отделим, я не се излагаи, с кого си лягаш няма нищо общо с положението ти в обществото, което е куцо и разделено то4но заради такива като теб. За да оцениш и толерираш един 4ОВЕК, не трябва да виждаш цвят, или пол, или сексуална ориентация, финансово положение, или други дискриминиращи фактори, това говори само колко плитък 4евек си ти самият.  Crossing Arms

# 25
  • София
  • Мнения: 2 840
Изобщо не ме интересува дали някой ме мисли за толерантна, или - не.

Не харесвам гейовете.
Мисля, че претенциите им са неадекватни и ми идват вповече.
К'во толкова дали се водят педерасти или гейове?
Аре, моля, няма нужда вече от теми за тези...хъм...както предпочитата да се наричат.

# 26
  • Мнения: 148
Нещата взеха да отиват към прекалена толерантност към различните, в частност хомосексуалистите.
Нямам нищо против тях, те са хора като всички останали и не е редно да бъдат заклеймявани като изроди. Забелязавам обаче, една тенденция у нас да се обръща повече от нужното внимание на малцинствените групи от всякакъв произход. Все са онеправдани, все нещо не им е по угодата. Както казах трябва да се уважаваме и толерираме, НО малцинството е това, което трябва да се съобразява с мнозинството, а не о братното.


Това е наи-грубият пост които съм 4ела във форума за трето(и) лице(а). Такава нетолератност и толкова дискриминация- тук( САЩ, и по-спецялно бей ерията) ще те оплюят за секунда. Какво имаш предвид съображение? За какво малцинство говориш? Искаш те да се возят в отделна 4аст на реиса ли, ако има останали места( както 4ерните са били едно време), или да ти остъпват мястото си на опашката, или да не гласуват, за какво съобразяване говориш??? Какво ти пука кои с кого спи- нали не е с мъжа ти. Ами тези които предпо4итат само 4ервенокоси- и те ли са малцинтво?Ами тези пък, които сами си лягат и тях ли да ги отделим, я не се излагаи, с кого си лягаш няма нищо общо с положението ти в обществото, което е куцо и разделено то4но заради такива като теб. За да оцениш и толерираш един 4ОВЕК, не трябва да виждаш цвят, или пол, или сексуална ориентация, финансово положение, или други дискриминиращи фактори, това говори само колко плитък 4евек си ти самият.  Crossing Arms

Много си е права Филаделфия!
Сега е модерно не само да признаваш правата на различните малцинствени групи, ами че и да ги харесваш, и дори да ги даваш за пример. Всъщност никой не отрича, че и те са хора и имат права, но защо да толерираме именно и навсякъде тези права, а не други? И кой каза, че трябва да се возят в друг автобус или нещо такова? А пък ако тези хора искат да бъдат оценени по достойнство, вярвам, че също не биха искали това да е в резултат на цвета, пола, финансовото им положение или сексуалната им ориентация, нали?

За НК аз също незнам, но от психологична гледна точка, не виждам защо учудва някого, че хомосексуалността се класифицира като отклонение от нормалното развитие(никой не споменава малоумие, лудост или т.п.), както е отклонение Едиповият комплекс, неврозите и т.н.

Разбира се, всеки човек има своите си особенности и все пак трябва да се харесва, да се обича такъв, какъвто е. Тогава и околните ще го обичат и няма да е нужно да им натрапва другостта си и да изпросва обичта им.

Обича ли се самият гей, или не, в това май е въпроса!

# 27
  • Мнения: 5 370
Бях на вечер с мой много добър приятел-гей, който ме измъкна от състояние на ступор, докарано ми от "истински" мъж.
Ми да ги .....в мъжете, бих казала аз.В "истинските" такива.
По темата-много добре си знаят мястото, не се афишират и НЕ ПРИЕМАТ демонстрациите и претенциите  на техните "събратя". Това го говоря от мои ПРЕКИ наблюдения.

# 28
  • Мнения: 3 268
Не съм голям симпатизант на гейовете,но познавам такива хора и тези,които познавам са страхотни момчета.Не могат всички да се слагат под един знаменател.Мой много близък е гей.

# 29
  • Мнения: 3 894
Това е наи-грубият пост които съм 4ела във форума за трето(и) лице(а). Такава нетолератност и толкова дискриминация- тук( САЩ, и по-спецялно бей ерията) ще те оплюят за секунда. Какво имаш предвид съображение? За какво малцинство говориш? Искаш те да се возят в отделна 4аст на реиса ли, ако има останали места( както 4ерните са били едно време), или да ти остъпват мястото си на опашката, или да не гласуват, за какво съобразяване говориш??? Какво ти пука кои с кого спи- нали не е с мъжа ти. Ами тези които предпо4итат само 4ервенокоси- и те ли са малцинтво?Ами тези пък, които сами си лягат и тях ли да ги отделим, я не се излагаи, с кого си лягаш няма нищо общо с положението ти в обществото, което е куцо и разделено то4но заради такива като теб. За да оцениш и толерираш един 4ОВЕК, не трябва да виждаш цвят, или пол, или сексуална ориентация, финансово положение, или други дискриминиращи фактори, това говори само колко плитък 4евек си ти самият.  Crossing Arms
E, да, но тук не е Хамерика. Пък и момичето не е нетолерантна в поста си. Единственото, което казва е, че малцинството трябва да се съобразява с мнозинството, а не обратното. Нормално. Няма да коментирам сега нападките ти към нея. Да разбирам, че живееш в Америка, така ли? Е, това не е оправдание за "методиевицата", на която пишеш.

Не съм голям симпатизант на гейовете,но познавам такива хора и тези,които познавам са страхотни момчета.Не могат всички да се слагат под един знаменател.Мой много близък е гей.
Мхм и аз познавам. Няма сега да оспамвам темата, защото все пак авторът и има конкретно питане, но едно ще кажа - нито са нежни души, нито са те много толерантни, нито са чистофайници както много от хората мислят. Напротив - мислят само как да се...., не са толерантни, сноби са. А за това колко са чистофайни - мислите си така само, защото не ви се е случило явно някоя "нежна" душа да вземе да ви приеме за толкоз близък, че да сподели с Вас някои интимни подробности. О, тогава няма да ги мислите за чак такива естети. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт