Колко е сбъркано летище София

  • 16 436
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 233
В петък летя и имам 10 часа престой на летище София- звъня аз да питам къде си оставям багажа там, за да отида до центъра. Ами няма къде.  #2gunfire #2gunfire Приятен глас ми пее как, видите ли, трябвало да си взема багажа, да отида до централна гара и там да го оставя. Казвам ама вие сериозно ли ми говорите. Преди следващия полет- същите пируети- отивам до гарата, взимам си багажа и т.н.  Било по инструкции за безопастност. Ами хубаво ама въври го обяснявай на чужденец например. Иначе стой си варди багажа 10 часа, тогава и до WC не можеш отиде, защото като се върнеш определено ще ти вардят багажа- поне 10 ченгета и 1-2 сапрьори. Не можеш и едно кафе да пиеш, защото от опит знам, че кафето на л-ще  София е по- скъпо от кафето на летище Мадрид.  На л-ще Франкфурт има стая за багаж- много е просто- има скенер на входа.
Друг случай- пристигам на 1ви терминал, летя от 2ри. Няма шатъл бус. Значи имате 3 опции, пеят ми отново на информация: 1) Такси (да бе !!! знаем ги тарифите им, самолетния билет ми е по- евтин) 2) Автобус до Плиска и от там друг до 2ри терминал (хахахаха, не говорите сериозно нали?) 3) Ами пеш- ей тука- през калта и после в ляво. Казвам ми ок, с автобус (2 билетчета за който, защото имам и куфар) от къде билети. "Ами пробвайте в автобуса, тук РЕП-а затвори". Черешката беше шофьорът на автобуса "Нямам билети, свършиха." След мен на Информация се нареди говорещ много зле английски германец със същия казус. Хахаха, успех, mein Herr, или по- точно нещастни човече, попаднал на л-ще София.  Sick Sick Sick Давайте някакви идеи, защото това вече не е нормално.   

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 22:01 от zizi_314

# 1
  • София
  • Мнения: 2 623
Не знам какви идеи мога да дам,
но си го написала много готино -
развесели ме  Hug
Наистина е абсурдно  Shocked

# 2
  • Мнения: 4 916
Авторката, този проблем го имат само българите, защото не могат да осмислят риска от бомба в шкафчето за багаж. Дано да не ти се налага престой някъде по летищата в чужбина, че пак ще трябва да пускаш тема със същото оплакване - защото никъде няма шкафчета за багажа. Пишеш за Франкфурт - не съм летяла през там, но никъде където съм била не през последните 6-7 години не съм видяла стая за багаж или шкафчета.

# 3
  • Мнения: 233
Забравих да спомена, че за удобство на пътниците на летището има стая за религиозни обреди за вярващите. Сигурно се майтапят  hahaha

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 07:19 от zizi_314

# 4
  • Мнения: 233
Добре де, а на Ж.П. гара има стая за багаж!! Там риск няма ли????? Във Франкфурт има стая за багаж със скенер на входа. Така, че не е съвсем никъде

# 5
  • Мнения: 4 916
Добре де, а на Ж.П. гара има стая за багаж!! Там риск няма ли????? Във Франкфурт има стая за багаж със скенер на входа. Така, че не е съвсем никъде

Пак ти казвам бе душа, това само в Бг може да стане (мразя такива обобщения, ама не издържам). Все едно да ме питаш защо не може да се пращат колети по пилота на самолета, след като по шофьора на автобуса може  ooooh!

# 6
  • Мнения: 1 427
Да, и дори и да решиш все пак да се набуташ и да пиеш кафе, няма начин да се качиш догоре с багажа - поне така беше допреди година. Автомат долу нямаше, аз 30кг куфар не мога да тътря по стълбите, рампа или ескалатор няма.

# 7
  • Мнения: 4 651
Ами аз винаги си чекирам багажа за последната точка. Защо трябва да го влачиш със себе си?
А кафетата/ храната / питиетата по летищата навсякъде са безумно скъпи .... Просто за стандарта ни е по- фрапиращо като ти кажат кафе 6 лв.

# 8
  • Мнения: 233
Значи следващия път на Ж.П. Гара да сядам по- далеч от стаята за багаж  hahaha hahaha hahaha
Ами аз винаги си чекирам багажа за последната точка. Защо трябва да го влачиш със себе си?


Защото летя с 2 авиокомпании, душа. Нарича се interline, когато е една е intraline.

# 9
  • Мнения: 233
Да, и дори и да решиш все пак да се набуташ и да пиеш кафе, няма начин да се качиш догоре с багажа - поне така беше допреди година. Автомат долу нямаше, аз 30кг куфар не мога да тътря по стълбите, рампа или ескалатор няма.

Да, много си права, и това го има.

# 10
  • Мнения: 4 651
Значи следващия път на Ж.П. Гара да сядам по- далеч от стаята за багаж  hahaha hahaha hahaha
Ами аз винаги си чекирам багажа за последната точка. Защо трябва да го влачиш със себе си?

Защото летя с 2 авиокомпании, душа. Нарича се interline, когато е една е intraline.

Ай научих и аз нещо ново. Абе я си пийте питието, къде имате сили да си хабите нервите. И на мен не ми харесва да ми събуват обувките и да ми ровят в косата на летищата, ама на правят го. Ако изгонят такситата обирджии, пуснат автобусчета до града на час и каките на гишетата спрат да си бъркат в носа и да не реагират на българска реч -  забележки нямам към летище София  Sunglasses

# 11
  • Мнения: 233
........ изгонят такситата обирджии, пуснат автобусчета до града на час и каките на гишетата спрат да си бъркат в носа и да не реагират на българска реч ..........

Това пък е изключително важно да се случи  Peace, в момента супер много разваля имиджа ни. Cry Което ми напомня за онзи евродепутат дето беше взел такси от летището и го бяха одрусали 150 лв или нещо такова.  Sick Sick 

# 12
  • Мнения: 4 916
Значи следващия път на Ж.П. Гара да сядам по- далеч от стаята за багаж  hahaha hahaha hahaha...

Хубаво е, че ти е забавно.

# 13
  • Мнения: 2 175
Чекирането до крайна дестинация го правят всички - без значение дали се сменят авиокомпаниие.. Дори и България Еър оскоро го правят..
То това е и идеята - да не мъкнеш..
Не се сещам по другите летища да има "гардеробни"..

# 14
  • Мнения: 7 605
Във Франкфурт наистина има, дори 3 броя  Wink http://www.airportcity-frankfurt.de/cms/default/rubrik/9/9493.ge … kaufbewahrung.htm

Общи условия

Активация на акаунт