Разликата между простак и глупак

  • 9 827
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 585
Остава да черпим мъдрост от песните на Слави.
Ксения, значи жените с посинени цици са умни със самочувствие.
Човек може да е глупав и да не е простак.
Глупавият може да е начетен, информиран, но умният освен това вижда връзки между събития, факти, явления, колкото повече и по-надалеч - толкова по-добре.

# 46
  • Мнения: X
Не знам защо така темите напоследък са толкова умни, класови и изискани,та чак да не му се ще на човек да ги разваля с писанията си. Смешно е да даваме дефиниции за неща, в които винаги можем самите ние да бъдем набедени.Какви са тия черно-бели крайности, не мога да разбера? И защо все другите са нещо не съвсем наред?  Защо няма една хубава и изчерпателна тема за посредствеността, та най-накрая и аз да се почувствам приобщена, а имайки предвид и това, което виждам около себе си всеки ден, все си мисля, че доста хора ще има какво да споделят по въпроса.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
"Простак" не свързвам задължително с липса на сиво вещество. Може да е много интелигентен човек и начетен, ама простак в отношението си към другите.

А глупакът си е просто с намален умствен багаж, до голяма степен не е виновен за това.

# 48
  • Мнения: 4 892
Защо няма една хубава и изчерпателна тема за посредствеността, та най-накрая и аз да се почувствам приобщена, а имайки предвид и това, което виждам около себе си всеки ден, все си мисля, че доста хора ще има какво да споделят по въпроса.

Давай!

  bouquet

Че нещо напоследък Марадонските, петъчните теми /коя от коя "по-страхотни" и "съдържателни"/ и тук-таме някоя друга бисерна тема ме карат да ми липсва Борис и неговите теми, което си е за дофтор.

Общи условия

Активация на акаунт