За бебетата при изписване

  • 32 997
  • 238
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 334
Заедно живеем, и още 2-3 години ще е така  ooooh! докато не се пенсионира. И после отива на 70 км от Пловдив  Whistling
Не я дразни много, че току виж решила да си остане в Пловдив Wink
А сега сериозно - много хора се спират на комплектчета за изписване, на изписването сина ми също беше в комплектче... сега ме дразнят адски, всички ми се виждат ужасно смешни и сега бебенцето ми ще е облечено в дрешки, които избрах поотделно и ще е увита в тънко памучно одеалце, а не в пелена Wink

# 31
  • Мнения: 793
Brit не с лошото де  Grinning  Аз мисля живот и здраве до 3 годинки да си я гледам и после на градина ,за да може да комуникира по лесно с децата,да не я ограничавам в къщи ( и да не бъде егоист). Много мразя да влизам в конфликти ситуации и сега със свеки май така се получава  Sad

# 32
  • Мнения: 1 427
По-добре не влизай в конфликти. Прави се на разсеяна, на недочула Whistling Остави я да купи комплекта, на изписването си ползвай другите дрешки, и накрая кажи " Ми аз забравих,обърках...мале каква съм патка" Laughing

# 33
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
Така или иначе тя няма да е там, когато се приготвяте за изписване, нали?  Wink Вземи си твоите дрешки с теб в родилното.
Дори и да е много топло обаче, трябва да предвидиш и шапчица за бебо, не забравяй!  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 44 035
Да, бе и 3 години да се прави на разсеяна и на патка....аре нема нужда Wink

Britt - така по-става, че иначе нещо не си го представях това разнасяне, все едно е в кенгуру бебето Simple Smile))

# 35
  • Мнения: 826
Моята свекърва също прави подобни опити да се наложи. Това била купила за изписването, с онова да сме го облечели. Вътрешно ме ядосва мъничко, но външно се справям с домогванията и с усмивка на лице и тактичен отказ. Бебето е мое и всеки път и напомням, че аз най-добре знам как да ще го гледам, обличами т.н.
Правилно са ти го казали момичетата. Трябва да отстояваш правото си на майка и да и покажеш, че детето ще го изпишете,както вие с мъжа ти решите. Много често открития разговор върши чудеса. Тя е отгледала децата си, нали? Е, обясни и, че сега трябва да има благоразумието и уважението да те остави и ти да си гледаш бебенцето, както смяташ за добре. Нека се радва на внуче, но да не налага своите разбирания.
Трудно е наистина. И мен ме чакат още борби с моята...да не си мислиш, че съм се справила тотално. Mr. Green Тя за сега се съгласява с мен и кима умно, но не се знае какви ще ги извърти накрая, за да се наложи нейното (че и тя е инат като мен Laughing). Е, аз съм решила да и покажа "кой командва", защото качи ли ти се веднъж на главата... Rolling Eyes
Иначе конкретно за комплекта... и аз отхвърлих нейното предложение да купи  Laughing и ще изписваме бебка с дрешките, които съм приготвила. Също и с кошница в колата, която е задължителна (не мога да разбера, защо това дори се обсъжда).
Знам, че до края ще се опитва да внесе някое "подобрение" я в обличането, я в отглеждането, но това си е борене с вятърни мелници  box  tooth

# 36
  • Мнения: 793
В такива ситуации се чудя защо хората трябва така да си усложняват живота след като може да е толкова просто всичко. Защо не оставиш някой да се радва на "ДЕНЯ" ( в който се изписва бебето). Все пак и тя е майка и знае че този ден остава за винаги в съзнанието. newsm78

# 37
  • Мнения: 1 372
Абсолютно незадължително е да е облечено с комплект за изписване и да е завито с пленена. Най-ественото нещо е детето да пътува в подобно столче за кола / всъщност дори е важно да е в столчето/.
На свекървата можеш да обясниш, че това е твоето дете и ще е по начина по който на теб ти харесва/разбира се интелигентно и дискретно без да се стига до конфликти/.
Лично аз пред нейни приятелки / ако имам възможност/ бих намекнала колко обичайно и семпло е детето да е в комплект за изписване - от онези които са "заляли" пазара и дори и циганетата имат.

# 38
  • Мнения: 826

Лично аз пред нейни приятелки / ако имам възможност/ бих намекнала колко обичайно и семпло е детето да е в комплект за изписване - от онези които са "заляли" пазара и дори и циганетата имат.
Ехей, това ми хареса. Хитър начин да намекнеш, без да обидиш... thumbsup thumbsup

# 39
  • Мнения: 2 376
lilcho13, наистина гледай да се разберете някак. Сигурно и тя много се вълнува и го прави с добри чувства. Важно е обаче да и стане ясно, че тя трябва да помага, не да се налага. Утре ще ти се меси за кърмене, захранване и какво ли още не.
Моята майка дойде да помага първите седмици след раждането. С мъжът ми бяхме против, но решихме да се съгласим, защото и тя се радва, баба е. Казах и, че изцяло грижата за бебето ще е наша, тя може да го гушка когато пожелае, но ще сме и безкрайно благодарни, ако ни отмени в чистене и готвене, за да може ние да се научим да се грижим за бебето. Така и стана Simple Smile Искам да ти кажа да си поставите нещата правилно, иначе ще ти е много изтощително да се сражаваш със свекито, когато трябва да се грижиш за бебето..

# 40
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
За обличането, както ти си решиш.Няма задължително трябва това или онова Naughty.Ти си майката ти решаваш Peace.
За столчето, много хубаво си решила да ползваш такова. В други страни не изписват бебето, ако нямаш такова Peace

# 41
  • Мнения: 11
Аз пък си мисля ,че няма време за "казвам ти дъще, сещай се снахо..."Прекалено е кратък живота за да ни занимават с глупости.
Отворен разговор със свекървата/ако е възможно с благ,но равен тон/и точка.Ами така де днес избор на комплектче,утре на ....нещо важно.Вие къде сте?!
Успех Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 1 535
Аз не разбрах позицията на таткото  Embarassed
Много е важно и той да те подкрепя.
За дрешките - каквото си избрала и на теб ти харесва. На времето може да е имало някакви ритуали, но не живеем вече в онези години. За сина ми и аз ги гледах тези комплекти, но нещо не ми допаднаха.
За столчето няма какво да коментирам - задължително е, освен ако не се прибирате пеша от болницата  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 188
Разбира се че ти ще решиш как да  го облечеш!Не и давай да ти се налага, тя си е обличала детето когато е трябвало - сега ти ще си обличаш твоето Laughing така както прецениш!

# 44
  • Мнения: 221
Направи така както ти искаш,за да не съжаляваш после.С големият ми син се съгласих със свекървата комплект пелени,грозна шапчица и т.н,сега като гледам снимките от изписвате така ме хваща яд. Изписването на малкия беше точно така както исках аз,просто не й позволих този път да се бърка.Изписахме го с гащеризон и блузка с късо ръкавче,имаше и столче.

Общи условия

Активация на акаунт